Bugun...
ŞİFALI BİTKİLER

SAĞLIK KÖŞESİ
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Bitkilerle tedavi yöntemi yıllardır süregelen bir yöntem olarak bilinir. Son dönemlerde sıkça gündeme gelen bitkilerle tedavi ya da bilimsel adıyla fitoterapi suistimal ve ihmal edilmekte.

Bitkilerle tedavi yöntemi yıllardır süregelen bir yöntem olarak bilinir. Son dönemlerde sıkça gündeme gelen bitkilerle tedavi ya da bilimsel adıyla fitoterapi suistimal ve ihmal edilmekte. Bitkilerin pek çok insanın kendini iyi hissetmesini sağladığı, bilhassa yorgunluk, halsizlik anlarında bitki çaylarının doktorlar tarafından tavsiye edildiği yadsınamaz bir gerçektir. Tabiata, canlılara tefekkürle bakabilen insanlar her bir bitkide ayrı bir sırrın gizlendiğini görür, yaratılan hiçbir şeyin faydasız olmadığını anlarlar. Ve biz biliyoruz ki dünyadaki her türlü nimet insanlar için var edilmiştir. Öyleyse bu nimetlerden faydalanmak gerekir. Bitkileri sırlarla donatan ALLAH, o sırlara vakıf olabilecek zekayı da kullarına vermiştir. Bunun en iyi örneğini Lokman Hekim’de görürüz. Bilindiği üzere Lokman Hekim bir peygamberdir ve dağlardan, tepelerden topladığı bitkilerle tedavi edemediği hastalık yoktur. Öyle ki insanlar ondan ölümsüzlük otunu bulmasını istemişlerdir. Ancak Lokman Hekim’e uzun arayışlar sonrasında bulduğu bu ot ALLAH tarafından kaybettirilir. Çünkü çaresi olmayan tek dert ölümdür.

Pek çok kişi, kendilerini kurtarabilecek şifalı bitkiler bulunduğu halde, çeşitli hastalıklardan acı çekmeye devam ediyor. Şifalı bitkilerimize karşı anlayışlı ve duyarlı olabilseydik sağlıklı ve yaşama sevinciyle de dolu olabilirdik. Bu da demek oluyor ki bitkilerin insanın aklının alamayacağı şifaları vardır. Önemli olan doğru bitkiyi bulmak ve doğru şekilde uygulamaktır.

Kısacası bitkilerden şifa bulmak ve sırrına vakıf olmak sizin ellerinizde…

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI