Bugun...
Hizmet Yarışı ve Başkan Osman Okumuş

Neşe YILDIZHAN
ozgurhaber@hotmail.com
facebook-paylas
 


Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık iki yıl geçti ve o tarihten bu yana Kahramanmaraş Büyükşehir Yasası ile yönetiliyor. Yeni bir yapılanma ve taşların yerine oturması için zaman gerekiyordu.

 

Artık yavaş yavaş büyükşehir olmanın avantajlarından faydalanmaya başladık.

Geçen bu iki yıllık zaman zarfında sadece Ekinözü ve Nurhak İlçelerine gitmek, belediye başkanlarının çalışmalarını takip etmek kısmet olmadı. Diğer ilçelerimizi sık sık ziyaret ederek çalışmaları gözlemleme fırsatı buldum.

Büyükşehir Belediyesi de dâhil olmak üzere gezme fırsatı bulduğum ilçelerimizde belediye başkanları adeta bir hizmet yarışı içerisindeler.

Elbette kimsenin elinde sihirli değnek yok. Birden hayal ettiğiniz bir şehre kavuşamazsınız. Her şey zamana, bütçeye ve prosedürlere bağlı.  Hiçbir projeyi hemen hayata geçirmek mümkün değil.

Ancak genel olarak baktığımızda belediye başkanlarının hizmette yarış halinde olması şehrimiz adına bir şans olarak değerlendiriyorum. “Beş yılımız boşuna gitti” demeyeceğiz.

Gelelim, Türkoğlu Belediye Bakanı Sayın Osman Okumuş’a!

Bazı çevreler beni Sayın Başkan Osman Okumuş’la aynı fotoğraf karesinde görünce şaşırıyor. Neymiş, “ben aleyhine yazı yazmışım”. Aleyhte yazı yazmakla, eleştiri yapmayı karıştıranlar var.

Ben kişisel eleştirimi yaptım. Kaldı ki, Başkan Okumuş, çok sevdiğim, saydığım, değer verdiğim bir siyasetçi, başarılı bir belediye başkanı.

Kendisini, 2004 yılı yerel seçimlerinden bu yana tanırım. Eleştiriye açık, istişareyi seven, hizmet ehli bir insan. Aramızda da en ufak bir dargınlık yoktur. Çokta başarılı bulduğum, her yerde de ifade etmekten kaçınmadığım, başarılı bir belediye başkanı.

Sayın Başkan Okumuş’un buradan hizmetlerini yazmaya gerek duymuyorum. Çünkü bütün hizmetleri haber olarak sitemizde ve gazetemizde yayınlanıyor. İlçedeki değişimi giden herkesin fark etmemesi de imkansız.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç ile omuz omuza verip, Türkoğlu’na hak ettiği hizmeti verme çabası içerisinde. Her fırsatta da Sayın Erkoç’un gayretlerinden sitayişle bahseder.

Ancak Sayın Başkan Okumuş’un, takdir ettiğim özelliklerinden biri de vatandaşla iç içe olması. Ne kadar yoğun olursa olsun, vatandaşa vakit ayırıp, dinliyor, onların isteklerine cevap vermeye çalışıyor.

Bu gün öyle her belediye başkanına ulaşmak kolay değildir. Ancak Başkan Okumuş, hem projeleri takip ediyor hem de vatandaşı geri çevirmiyor. Bu gönül işidir, sabır işidir.

Baharla birlikte ilçede hizmetler daha da ivme kazanacak. Türkoğlu ilçesi sosyo-ekonomik açıdan büyük mesafe kat edecek. Projeleri tamamlandığında Türkiye’de örnek teşkil edecek. Bütün bu gelişmeleri de bir bir köşeme taşıyıp siz okuyucularımızla paylaşacağım.

Teknik belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyecilikte de örnek çalışmalar sunan Sayın Başkan Osman Okumuş’u tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI