Bugun...
HEM “MİLLİYETÇİYİM” DE, HEM YETİM HAKKI YE!

Neşe YILDIZHAN
ozgurhaber@hotmail.com
facebook-paylas
 


Hem ülkücüyüm -milliyetçiyim diyeceksin, hem de yetim hakkı yiyeceksin. Bu nasıl iş?

Eminim okuyanlar da en az benim bu olayı ilk duyduğumda hayrete düşüp şaşırdığım kadar, şaşırmışlardır.

Keşke duyduklarım yalan olsaydı. Maalesef gerçek. Üstelik duyduğumda inanamadım ve araştırdım, belgeleriyle bu iddiayı doğruladım. Yazmadan da edemedim.

Üstelik bu olayda başrolde oynayan kişi siyasi bir yönetici!

Olay nasıl mı? Anlatayım;

Siyasi yöneticinin eşinin babası vefat eder. Vefat eden babanın emekli maaşı vardır. Bu emekli maaşından faydalanmak için boşanmaya karar verirler ve mahkemede resmen boşanırlar. Fakat birlikte yaşamaya devam edilir. Babadan kalan emekli maaşı da yaklaşık 10 yıldır alınır.

Ancak gün gelir devran döner bu oyun ortaya çıkar. Çünkü Milliyetçi geçinen zât yönetici olmuştur. Bütün gözler onun üzerindedir. Ve bu hususta şikâyetler olur. Şikayetler olunca da artık kaçış yoktur. Olayı örtbas etmek üzere SGK’ya maaşın kesilmesi için dilekçe verilir. Olayın özü bu.

Bu nasıl iş sayın yönetici. Hem siyaset yap, rakiplerini hırsız diye eleştir, sen tüyü bitmemiş yetimin hakkını ye. Vay be!

Sen istediğin kadar, vatan millet de. Kim sana inanır. Bulunduğun camiayı lekelemeye ne hakkın vardı? Bunun açıklamasını yapabilir misin? Yapamazsın. Ben olsam istifa ederim, sessizce giderim.

Diyeceksiniz ki ismini neden yazmıyorsun? Yazmıyorum çünkü korktuğumdan değil, camiaya saygımdan, inancımdan. Ancak sesiz kalarak da bu vebalin altında kalamazdım.

Sorumluluk artık yetkililerde, benden vebal gitti.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI