Bugun...
KİMİ KANDIRIYORSUNUZ…!

HALİL HINAZ
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Kahramanmaraş Hava Alanı Bir Başka Bahara!

Bir süre önce ilimizde yapılan ulaştırma çalıştayında: Kahramanmaraş hava alanının iyileştirilerek kullanılmasına karar verilmesine rağmen bugüne kadar bir şey yapılmadı.

     2015 yılının sonunda istimlak edilen 400 dönüm arazi üzerine yeni terminal binası ve kulenin yapılacağını ifade eden Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş ile dalga geçer gibi bir proje hazırladı..

     15 Ekim 2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kahramanmaraş Hava Alanına Gümrük kapısı açılması ve personel ataması yapılmasına rağmen bugüne kadar açılamayan gümrük kapısı için yeni terminal binasında da yer yok..

     Sadece iç hatlar için bir küçük terminal binası ve kulenin yapımının ihaleden sonra 8 ay içinde bitirileceğini, bu süre içinde ise uçuşların devam edeceği öğrenildi.

     Dış hatlar terminali olmayan yeni binada, dolayısı ile gümrük kapısı da açılmayacağı için Kahramanmaraş’tan direk yurt dışı seferleri yapılamayacak..

      Çağın gerisinde kalan küçük terminal binası ile Kahramanmaraşlılar bir şok daha yaşadı..

      Narlı veya Türkoğlu hava alanından vaz geçen Kahramanmaraşlılar, ,” Bizim hava alanımızı iyileştiniz.. Demir yolu engeli ve petrol engelini kaldırarak büyük uçaklarında ineceği bir hava alanına dönüştürülmesini istiyoruz diyorlar..

      Kahramanmaraş’tan Günlük İstanbul seferi ve haftada 3 gün Ankara seferi THY tarafından yapılırken, hafta da 4 günde Kahramanmaraş Sabiha Gökçen’e Pegesus sefer yapıyor..

      Kahramanmaraşlılar ise:

      Sabah saat 05 00 da Kahramanmaraş- İstanbul seferi

      Gece saat 24 00 da Kahramanmaraş İstanbul seferi isterken..

      Kahramanmaraş Ankara seferlerinin haftada 7 gün olmasını istiyorlar..

      Pegesus’un seferlerinin hafta da 7 güne çıkarılmasını isterken

      Atlasjet ve Sunexpress den ise : Kahramanmaraş Antalya- Kahramanmaraş Kıbrıs, Kahramanmaraş İzmir ve Kahramanmaraş Almanya seferi istiyorlar..

      Acil beklentilerimiz:

      Yeni terminal binasının bir an önce ihale edilmesi

       Dış hatlar binası yapılması

       Körüklü istem kurulması

       Petrol ve Demir yolu engelinin ortadan kaldırılması gerekiyor..

       Görev Bakan Mahir Ünal ‘ da

       Kahramanmaraşlı vatandaşlar: Bakanımız Mahir Ünal ve Sema Ramazanoğlu olduğu bu dönemde hava alanı meselesini çözemezsek bir daha yeni hava alanı yapamayız bu fırsat bugün elimize geçtir kaçırmayalım,” diyor..

 

HAVA ALANIMIZ İSE YAPILDI, YAPILACAK GİRİŞİMLER BAŞLATTIK BAKANDA GETİRDİK AMA BİZLER HALA HAVA ALANI SORUNUNU SİZLERİN ÇÖZECEĞİNDEN UMUTLU DEĞİLİZ.

 

Bir değerimiz var. Kim ne derse desin, bu insanlar memleket meselesi söz konusu olduğunda her zaman ellerini taşın altına sokmuşlardır, ufuk ve vizyon sahibi kişiler her zaman Kahramanmaraş sanayisinin önünü açanlar, bakın sadece iplik ve dokuma ile anılırken tecrübesi ve öngörüsü ile Çimentodan, kağıda, enerjiden tarım alan da ürün çeşitliliğini artırarak Ülkemize ve Kentimize ciddi kazanımlar sağladılar. Ben inanıyorum ki başta Hanefi ÖKSÜZ olmak üzere, isimlerini saydığımız birçok değerli sanayici ve işadamlarımıza havalimanı için yap işlet modeli bir teklif götürülse gereğini yapacaklardır, hadi buradan çağrı yaptık, STK’lar, Milletvekilleri, Belediye başkanlarımız ve bu şehrin sahipleri var mısınız böyle bir konsorsiyum oluşturmak için lobi yapmaya haydi, eğer Kahramanmaraş sevdalıları isek hiçte üzülmeyin biz yapamadık siz yapın görelim demesini de bilmeliyiz.

Bakan geldi hoş geldi de Mustafa Keserin söylediği türküde ki gibi ‘’ama niye eli boş geldi’’ dememek için artık Kahramanmaraş lobiciliğini hayata geçirmeliyiz. Yoksa daha çok bekleriz.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI