Reklam
Bugun...
Yeniden Diriliş, Yeniden Yükseliş Doktorumun mezuniyet töreni

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan Doktorumuz Nurbanu Doğan, 17 yıllık eğitim sonunda diplomasını aldı ailecek onun sevincine iştirak ettiğimiz için bir hafta dan beri sizlerden ayrı kaldım.. dilim tutuldu diye bilirim..

      Ankara dönüşü: Kırşehir de Psikolog Ayşe Betül Doğan ziyaret ettik.. o da diplomasını geçen hafta almıştı.. özlem giderdik.. sonra ise Türkiye Gazeteciler Federasyonunu 3. Anadolu Buluşması “Ahi Evran “ etkinliklerine katıldım.. Cumartesi Kahramanmaraş’a döndüm..

      Pazar günü ise : 

      Yeniden Diriliş, Yeniden Yükseliş Fetih 2016 törenlerini izledim..

      Törenlerin içinde kendimi buldum.. çünkü bu törenler benim için yapıyılıyordu..

      İstanbul'un fethinin 563. yılı  dönümüne  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Yenikapı Miting alanında yapıldı..

      750 yıllık Osmanlı Devletini yıkarak bir milleti yok etmek isteyen batı için güzel bir cevaptı.. aslında Sayın Cumhurbaşkanın söylediği gibi.. Hazırlık dönemideyiz..

      Bugün sınırlarımızın içindeki terör olaylarının ana sebebi : 563 yıl önce Fatih Sultan Mehmet hanın İstanbul feth etmesinin ardından başlamış fitne kazanı 563 yıldan beri kaynamaktadır..

      Biz bugün sadece aynaya bakıyoruz.. aynanın gerisine bakmıyoruz.. oysa aynanın gerisini görmek gerekir.. 563 yıllık kini görmemiz gerekir.. Osmanlıyı yıktılar.. Türk Milletini yok etmek istiyorlar bunun görmemiz gerekir..

      Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada iç ve dış gelişmelere yönelik önemli mesajlar verdi. Her cümlesi bir kitap konusu olacak konulara değindi..

Alanı dolduran ve ekranları başında kendisini izleyenlere Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan:  " Fatih tahta geçer geçmez İstanbul'a yürümemiştir. Önce hazırlık yapmıştır. Türkiye'de şu an hazırlık yapıyor." Diye diye Türkiye’in yerli ve milli sanayisine dikkat çekti..

     Fatih’in topu gibi: İnsansız hava araçlarımız.. yerli uçak, yerli otomobil, yerli silah ve mermileri nasıl üretildiğini altını çizdi.. Türkiye de Köprü, Hava Alanı, Yerli Sanayi ve Altın çıkarmaya kim karşı çıkıyor bunlara bakın !

     Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

      "İstanbul 563 yıl önce fethedildi, bu fethin hesaplaşması ise 563 yıldır bitmedi. Türkiye çok üretip çok mal satarak dünya lideri olmak zorunda ! o zaman biter !..

      Bölücü terör örgütünü koç başı gibib kullananların derdi Kürt kardeşlerimiz değildir. Fethin intikamını almaktır.

      Bize bizden başka dost yok.

      ODTÜ'de Bizans askerlerinin miğferleriyle polisimize saldırmışlardı.

       Suriye'de olanları görüyorsunuz; ne işi var orada Rusya'nın, ne işi var terör örgütü armalarıyla donanmış ABD askerinin? Ne işiniz var ?..

       Maalesef müttefikimiz dediğimiz ülkeler bu duruma göz yumuyor, hatta destekliyor.

       Biz her şeyin farkındayız. Fatih tahta geçer geçmez İstanbul'a yürümemiştir. Önce hazırlık yapmıştır. Türkiye'de şu an hazırlık yapıyor." Her şarta hazır olacağız..

       Sayın  Cumhurbaşkanın sözlerinden şu çıkıyor:

       "Yeniden Diriliş Yeniden Yükseliş"

       Üniversite de çocuk okutmak çok zor ! hele de tıp da çocuk okutmak çok daha zor, belki maddi gücü olanlar için mesele değil ama bizim gibi elinden emekli bir için :”yüzümdeki izlere bakan sebebini anlar!” diyorum.. Doktor idare etmek çok daha zor..!

      Çok şükür : Dr. Nurbanu Doğan diplomasını aldı.. Psikolog A.Betül Doğan da Diplomasını aldı.. Temmuz gibi Kahramanmaraş’a dönecekler onların ataması var.. sonra bizim için yeniden diriliş – yeniden yükseliş yeniden başlayacak..

      Bugün Türkiye de yeniden yükselişin başladığı gibi: önce tayinlerinin Kahramanmaraş’a çıkaralım diye mücadele sonra, evlilik, sonra torun, sonra sonra hayat devam edip gidecek aslında bizim askerlik yeni başlıyor diye bilirim..

      Mehmet Mücahit Efendi: Denizli Pamukkale Üniversitesi Organik Tarım İşletmeciliğine devam ederken, Nefise de 2 yıl sonra Üniversite kapısını aralayacağına göre bizim eğitim çilemiz bitmeyecek.. Yeniden Diriliş yeniden yükselişimiz devam edecek..

      Kırşehir de Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gazeteciler Cemiyetlerinin başkanları ile bir araya geldik.. hoş sohbetler oldu.. bizim için bir kaçamak oldu..

      Bu konu geniş bir konu ayrı bir köşe yazacağım..

      Sevgili dostlar..

      Ankara da Teksif Misafir hanesinde bizleri ağırlayan Sendika yönetimine teşekkür ediyoruz.. Sevgili komşum Ahmet Pala beye teşekkür ediyorum..

      Bizim içinde yeniden diriliş ve yükseliş oldu.. bundan sonra da yeniden diriliş yeniden yükseliş devam edecek.. önümüzde koşacağım çok yol var.. Allah çocuk okutan herkese yardım etsin.. amin  

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI