Reklam
Bugun...
Yeni Lider Davutoğlu

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


    Partilerde bir lider var, birde genel başkan var..

    Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir liderdir.

    Diğerleri ise : Partinin genel başkanı

    Yüzde 50 oy alan Başbakan Ahmet Davutoğlu , Türkiye’nin yeni lideri olduğunu dün akşam resmen onayladı..

    Konya’dan evinden çıkıp, Mevlana’ya gidinceye kadar, Mevlanadan Konya hava alanı, Ankara Esenboğa Hava Alanı, gelinceye kadar , yol boyu karşılamalar, Balkon konuşmasında ki Tarihi kalabalık bize şunu gösterdi.. Türkiye de yeni Lider Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülkemize hayırlı olsun ”Bu konuda daha çok yazacağız” yeni liderimiz Davutoğlu..

    Boş yazıyorsun

    4 gün önce köşemde yazdım Ak Parti Yüzde yüz garanti olan vekil sayısı 290 eğer iyi çalışırsa 310 vekil görülüyor.. diye..

    Biz bunu yazınca : MHP ve CHP’lilerden baya bir tepki aldım, yüzüme karşı , “Sen boş yazıyorsun !  bir şey bilmiyorsun!” diyerek hakaret edenler oldu.

    Biz nereden soncu almıştım: 81 ildeki gazeteci dostlara telefon açtım- daha doğrusu önce onlar beni aradılar.. Kahramanmaraş ne olur dediler: 6 Ak Parti 1 CHP ve 1 MHP olur, yalınız Ak Parti 400 binin üzerine çıkarsa ! 7 Ak Parti 1 MHP olur dedim..

    Ak Parti :438 bin 569

    MHP: 78 bin 582

    CH P 59 bin 321

    HDP 22 bin 701

    BBP 5 bin

    SP  3 bin

    Bu tabloya baktığımızda : CHP il barajını aşamadı 1 bin oy daha alsa il barajını aşsa o zaman Ak Parti 6 MHP 1 CHP 1 bir olacaktı..

    Bu sonucu biz 4 gün önce yazdığımızda bize “ Boş yazıyorsun Ak Parti gözlüğü ile bakıyorsun ! “ diyerek hakaret  edenlerden özür bekliyorum..

    Kimin boş, kimin dolu olduğunu Pazar günü akşam okuyucularımda gördü, bizde gördük o bize hakaret edenler gerçekleri gördüler mi ? bilemiyorum.

     Eski Türkiye yok, yeni Türkiye’in TBMM tablo ise

    Ak Parti vekil sayısı :316

    CHP 134

    MHP 41

    HDP 59

    Ak Parti : “Anavatan partisi gibi eriyerek yok olacak yüzde 34 oy alır diyenler ! “ biz doğruları yazınca bize hakaret edenler bir özür dilerler diye bekliyorum.. şayet onlarda erdemlilik varsa !..

    Kahramanmaraş’ta Ak Partiye verilen oylara baktığımızda 71.4 oy yani bu şu demektir..yüz kişiden 72 Ak Partiye oy vermiş, biri çıkıp sayın Cumhurbaşkanına başbakana hakaret ettiği zaman,” Hop dur bakalım sen bana hakaret ediyorsun ben bu partiye oy verdim” deme cesaretini göstermezi gerekir..

    Türkiye genelinde ise : yüzde 50 oy ve her iki kişiden biri Ak Partiye oy verdi.. Partimize ve Cumhurbaşkanımıza hakaret ettirmemiz gerekir.. Ak Partiye sahip çıkmamız gerekir, “Akp” yazan gazetelere , gazetecilerde tepki göstermemiz gerekir, benim partimin adı Ak parti deme cesaretini göstermemiz gerekiyor..

     Ak Partinin birinci görevi: seçim bitti, ilk iş yeni anayasa ve Devletin kırmızı çizgilerini belirlemek olmalıdır..

     Türkiye de kanun ve insan hakları özgürlük yok, önce bunun anayasal sınırları belirlenmelidir. Bu sebeple kanun ve yasaların çıkması acil ve birinci görev olmalıdır.

     Türkiye dünya da en özgür ülke diyorlar ama , değil dünya da en barbar ülke desek daha doğru olur.. gece saat 01 00 havai fişekle beni yatağımdan fırlatmak , korkutmak özgürlük değil barbarlıktır..

     Sözde hak arıyorum diyerek: vatandaşın malını, yakıp yıkmak, özgürlük değil, barbarlıktır.. cahilliktir. Eşkiyalıktır..

     Gece yarısı sarhoş olarak : bağırıp çağırmak, özgürlük değil , barbarlıktır.. ben özgür Türkiye istiyorum, hiçbir kimse benim özgürlük sınırlarım içine girmemelidir..

     Herkesin evinin içi, iş yerinin içi kendisinin özgürlük sınırları içidir. Sokaklar ise milletin ortak malı olup, kimse sokaklarda ben özgürüm istediğimi yaparım diyemez, özgürlüğün sınırları yasalarla çizilmelidir..

     Şöyle bakın çevrenize: Bizde özgürlük mü ? var !  yoksa barbarlık mı ? var !, ben özgürlük istiyorum.. özgürlük sınırı istiyorum..

      Sözde basın özgürlüğü diyerek: Cumhurbaşkanı ve başbakan’a millette hakaret etmeye kimse özgürlük diyemez, bir örnek: dün bir gazete “Beyninizi yanınıza alın oy kullanın ak partiye hayır “ deyin diye manşet yapıyor.. milletin beyinsiz olduğunu yazıyor, bunun neresi basın özgürlüğü ?

     yok öyle isteyen istediğini yapacak.. gece havai fişekler patlayacak.. ben uyurken motosiklet yarışları yapılacak bizi yataktan hoplatacak bunun adı özgürlük değil barbarlıktır..

      Ben Ak Partiden bir tek isteğim var:  Devletin kırmızı çizgileri, halkın özgürlük kırmızı çizgileri çizilen yasanın bir an önce çıkmasını istiyorum..

      Sonuç ülkemize hayırlı olsun, Türkiye rahatladı güzel bir sonuç oldu.. halkın iradesine herkes saygı göstermelidir..

      İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI