Bugun...
Yeni Bir Devlet Kuruluyor

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ak Parti MKYK üyesi  Ayhan Oğan’ın , yeni bir devlet kuruluyor sözleri muhalefetin işine geldi.. gelmesine de bu film eski bir film..

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti var başka devletimiz yoktur.” cevabını verdi.. ama dinleyeni getir..

       Ayhan Oğan'ın 'yeni bir devlet kuruluyor' sözlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan' "Kim ne derse desin hepsi hikaye. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yoktur." dedi. Söz bitti..mi ? bitmedi bitirmeyecekler ? çünkü bu film eski bir film..

      Dedi de tartışma bitimi? Bitmedi  devam ediyor.. ettirecekler..

      CHP Bal mumu bulmuş gibi konuya yapıştı kaldı.

      Oysa yeni bir devlet kuruluyordan ben şunu anlıyorum:

      Evet Türkiye de yeni bir devlet kuruluyor.. sözü doğru..

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapısı : yani Türkiye Cumhuriyeti Devletinin iç yapısı 2019 seçimleri ile değişecek ve yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tanışacağız bunun başkanı da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacaktır..

      Ayhan Oğan'ın 'yeni bir devlet kuruluyor' sözlerine ben böyle bakıyorum.. böyle görüyorum, çünkü konuşmasında o da 2019 seçimlerini anlatıyor..

      Ayhan Oğan’ı tanımam, görmedim, tanışıklığımız yok ancak konuşmasını dinlediğimde sözlerinden bu çıkıyor.. ve de doğrudur..

      Bu bana şunu hatırlattı: Refahyol hükûmetinde Refah Partili, Milletvekilinden Belediye Başkanı, Parti üyesinden İl başkanına kadar kim ne konuşsa , sözlerinin altı üstü kesilerek, televizyonlara gazetelere servis yapıldığı günleri hatırladım..

      Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Aydoğar, siyasi olmayan bir ortamda, sohbet esnasında espri yaparak Nasrettin Hoca’nın fıkrasını anlatmıştı. “ Taşları Bağlamışlar, Köpekleri Salmışlar” o dönem medya dediğimiz batı uşağı haberde :” bunu , asker için söyledi “ diye dava bile açmışlardı..

      Refahyol hükümetine oynanan oyun gibi bugünde oyun oynandığını görüyorum..

      Erken seçim diyenler, Ak Partiyi karıştırmaya çalışanlara Ak Parti yönetimi pirim veriyor.. Faturayı da MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye kesmeye çalışıyorlar..

     Meral Akşener yeni parti kurup seçime hak kazanmadan MHP Erken Seçim isteyeceğini TBMM de Vekiller arasında toplantılarda konuşarak, Son Baharda MHP Kurtarma seçimi yapılacağı iddiaları ile Türkiye de yeni gündem oluşurken, Ak Parti ‘ye vurarak bir yere varmaya çalışıyorlar.. huzursuzluk ve rant peşinde koşanları görüyorum..

     AK Parti  eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruyoruz. Kurucusu da Tayyip Erdoğan'dır" sözlerine bakıyorum, gerisinde ve sonrasında bana göre bir haber değeri bile yok, söylediği şey hepimizin bildiği konu..

     2019 de seçim olmayacak mı ?

     Türkiye yeni Parlamenter sistem ve yeni hükümet sistemi ile tanışmayacak mı ? evet peki bunu söylersek bunun neresi suç ?

      Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yok, ama devletimizin yönetimi yeni baştan değişerek yeni devlet kuruluyor, bugünkü sistemde bunun alıştırması..

       Yani Devletin İçi yenileniyor, ismi değil, konuyu saptırmayalım.. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin iç yapısı yenileniyor yeni bir yapı kuruluyor..

       Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Metal yorgunluğu" uyarısını da yineledi. MYK ve Bakanlar Kurulu'nda yapılan değişikliğin parti teşkilatlarına da uzanacağını söyledi ama zihin yorgunluğunda buna ilave etmek gerekir..

      Ayhan Oğan’a Ak Partinin sahip çıkması gerekir..

      Asla bir günah keçisi gibi görememek gerekir ki dünde yazmıştım, Ak Parti içinde yıpratma, öt eleştirme, var, Ak Partinin rakibi CHP veya Diğer partiler değil, Ak Partinin rakibi kendisidir.. İçindeki muhalif siyaset yapanlardır..

      Erken Seçim senaryoları ile işten rant çıkarmaya çalışanları gördüğüm dün yazmıştım bugünde bakıyorum: Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinden, Refahyol hükümetine , Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’a vurulduğu gibi bugünde Sayın Cumhurbaşkanına vuruluyor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her zaman ki gibi çark ederek, dün beğenmediği Tayyip Savcıları dediği savcıları bugün görev çağırıyor..

     Hedef Ak Partiyi bölmek, parçalamak, moralleri bozmak, bu sebeple de her buldukları sözün arakasını önünü keserek bir yere yamıyorlar..

     Aylan Oğan doğru söylüyor: Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden kuruluyor ve 2019 da yeni devlet yönetimimizle , o güne kadar uyum yasaları çıkarsa tanışacağız, asıl meselede burada CHP ve Haçlı batılıların amacı, uyum yasalarını çıkarmamak bunun içinde Türkiye nasıl yıkarız erken seçime götürüz diye eski filmleri yeniden medya ayağı ile servis yapmaya başladılar..

    Evet son söz: Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yeni yapısı ile 2019 seçimleri sonrası tanışacağız, o güne kadar uyum yasaları çıkarsa !..

    İyi günler.. 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 2 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI