Reklam
Bugun...
Vize’yi kaldırmazlar !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


AB birliğine bizi almazlar !

     Türkiye 72 şartı değil , 172 şartı yerine getirse bile bizi AB üyesi yapmazlar, vizeleri de kaldırmazlar.. Çünkü Türkiye Müslüman bir ülke ve her geçen gün dinini daha iyi öğrenmek için okullarda din dersi okutuyor..

      Önce vize : önceki gün AB vatandaşı olan bir Kahramanmaraşlı ile sohbet ettim.. Türk vatandaşı iken AB vatandaşı olmuş ! olmuş ama mutlu değil , AB vatandaşı olmayı da ayrıcalık görüyor.. oranın kölesi olmuş !..

      AB ülkelerinde bizim anladığımız anlamada özgürlük ve insan hakları yok, çiftte standart var ama 40 yıl olmuş , çocuklar orada evlendi, benim gelmem çok zor !.. vatanımı özlüyorum.. vatanım diyor..

      Peki Türkiye mi ? AB ülkelerimi ? sorumuza !..

      “ Ülkemin güneşini tüm AB ülkelerine değişmem, selam verip selam almasını, bir bardak çay ısmarlamasını tüm AB ülkelerine değişmem ama bir hayalle gitmiştik.. orada sıkıştık.. memlekette Mehmet değilim, Almanya da Hans  değilim, ben de kim olduğumu bilmiyorum,, AB Türkiye ile değişmem diyor.. illede vatanım diyor ama gelimyor..!

      Uzun sohbet ettiğimiz dostumuz: ora vatandaşı olmasını da bir ayrılacak olarak görüyor ve ekliyor.. vize kalkarsa bizim ayrıcalığımız biter diyor..! çünkü vatandaş olmak için 30 yıl beklemiş !..

      AB ülkelerine vize alarak gitmek bir ayrıcalık- işte bunun bir üstünlük gibi görenlerde ülkemizde vizelerin kalkmasını istemiyor.. istemeyenlerde bizim vatandaşımız..

      AB ülkelerinde çalışan 3.5 milyon işçimiz hiç istemiyor , hısım akraba buraya gelir evlerimiz küçük onları nerede yatırız diyorlar..

      Türkiye den AB’ye vizesi gidiş olursa göç olur mu ?  veya çok fazla insan gider mi ? sorusuna ise : “Sanmıyorum, orada her şey pahalı bizim halkımız uzun süre orada yaşayamaz ama ilk vizelerin katlığında belki bir yıl hızlı bir trafik olur diye düşünüyorum.. sonra gidep gelenler gördüklerini anlatınca kimse gitmek istemeyecektir,” diye ilave ediyor..

      Camiiler de ezan sesi varken, bu kadar çok imam hatip okulları açılarak dinden bir gençlik yetiştiği sürece bize vize vermezler.. çünkü ezan sesinin AB ‘ye girmesini istemezler.. onların kilisesinde çan çalar ama bizim ezan sesi yükselemez..!..

      AB üyeliğimiz hiçbir zaman olamaz..?

      Biz kültürümüzle AB ‘ye girmemiz gerek, girersek de bunu AB de kabul etmez dolayısı ile biz AB üyesi olamayız , bizi üye kabul etseler bile bir sene sonra geri çıkarız.. biz Türk ve Müslüman bir ülkeyiz.. geleneğimiz göreneğimiz var kültürümüz var..!

      Bugün terör örgütlerine : Silah, gıda, Para desteğini kim veriyor ? AB ülkeleri !..

      Hedefleri ne : Türkiye büyümesin , kalkınmasın sömürge bir ülke olarak hayatını devam ettirsin.. Nükleer santral diyoruz , bomba patlıyor, yerli otomobil diyoruz bomba patlıyor, dünya beşden büyük diyoruz bomba patlıyor o halde uyanmamız gerek !...

      Türkiye ‘yi bölelim, parçalayalım, bu topraklar Türkiye çok fazla diyorlar..

       Kemal Kılıçtarıoğlu :” Kanlı başkanlık sistemi olacak diyor ? diyor da onu buna kim söyletiyor.. Almanya daki verdiği fotoğrafa bakın !..

       Bölcü örgüt yandaşları : ne yapıyor, kan döküyor..

       Destekleyenler: içerde hainler, dışarda onların destekçisi AB ülkeleri, Rusya, Çin, ABD ve Hıristiyan alemi !.. şunu kabul edelim.. Müslüman Hristiyan savaşı tüm hızı ile devam ediyor..bu savaşın ortasında AB vize muafiyeti hayal olur..

       Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.. Müslümanın Müslümandan başka dostu yok.. İslam alemini bölüp parçalamak için : önce Dört mezhep üzerine 72 fıkra çıkardılar.. kim yaptı bunu Hristiyan alemi yaptı.. batı yaptı..

      Hanefi, Şafi, Maliki, Hambeli mezhepleri varken, o kadar çok mezhepsiz sapık ortaya çıkardılar ki İslam dini 72 parçaya bölündü..

      Irak- Suriye- Mısır, Libya, Yemen ve İslam aleminin tamamı kan gölüne döndü.. bu kan gölünden Halife de çıkmaz, lider ülke de çıkmaz ! ama tehlikeli olarak gördükleri ise Türkiye onu da yutmaları gerekiyor..

      4 hak mezhep varken 72 ‘ye çıkararak aramıza tefrika soktular ve Müslümanlar birbirini sevmiyor.. ! herkes bir birine düşman gözü ile bakıyor.. Müslüman Müslümanı öldürüyor.. kan var, Türkiye de var ama bu kan onlara yetmiyor..” Kanlı başkanlık” demeleri de bundandır.

      Bugün haçlı ve İslam savaşı dünyamızda devam ediyor..

      Bazı yerde silahla – Suriye- Irak ve Güneydoğu gibi yerlerde..

      Fikirle- Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, ve İslam ülkelerinde..

      Ya kanlı ,yada kansız şu anda İslam ve haçlı savaşı tüm dünya da tüm hızı ile devam ediyor.. Bize düşen ise bu savaştan lider ülke olarak çıkmaktır..

      Siz sanıyormuşsunuz ki : bu terör örgütleri bu kadar zengin ve patlayıcıları alıp getirip patlata biliyorlar..?

      Hedefleri Türkiye’yi bölmek parçalamak ve yok etmek !..

      Bu pencereden baktığımız zaman : AB vizeleri kaldırmaz, bizi de AB üye ülke olarak almazlar bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da biliyor.. az okuyan herkes bunu açık ve net olarak çok iyi biliyor.. bir birimizi kandırma yerine gelin.. ülkemiz için çalışalım..

      Çare : Türkiye çalışıp üretip zengin ülke olmak zorunda..

      Uçağımızı, yerli otomobilimizi, tankımızı, topumuzu, gemimizi, elektronik sanayimizi kurarak üretip dünyaya mal satmaya başladığımız gün, Dünya beş den büyük durun bakalım diye biliriz..

      Bunu yapmadığımız sürece bombalı araçlar patlar, AB vize muafiyeti çıkmaz.. bizde içerde terörle dışarda batı ile uğraşır duruz..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI