Reklam
Bugun...
Vicdansızlar Fransa dan ders alın

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ankara da patlayan bomba sonrası: eline mikrofonu alan, kamera ile çalılar arasında et parçaları bulma yarışına girmişlerdi..

       Sözüm onlara: bunlarda gazeteci, televizyoncu !..

       Fransa da – Paris de 352 ağır yaralı, 142 ölü ama ortada bir tek ceset ve yaralı görüntüsü yok !..

       Avrupanın göbeğinde : Fransa da basın yok mu ?

       Elbette var ama, insana saygı var, kanun ve kural var , basın meslek ilkeleri var ! .. ya bizde ? kırk gün düşünün !..

       Ankara Tren Garının önündeki patlamadan sonra hastane önünden canlı yayın yapanlar , ceset parçası arayanlar, gazetelerde o rezil fotoğraflar bakın, bir de Fransa da ki gazetelere bakın !..

       VİCDANSIZLAR FRANSA'DAN DERS ALSIN

       Yazımın başlık konusu olan: Paris saldırısını kınayarak Ankara saldırısında kendisine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "katil" diyenlere seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Paris saldırıları açık şekilde gösterdi ki terör, dünyanın her yerinde, her toplum için tehdittir. Ankara Garı saldırısı sonrasında, biz daha yaralılarımızı hastanelere yetiştirme, cenazelerimizi toplama gayreti içindeyken, devlete 'katil devlet' diyen, Sayın Cumhurbaşkanımıza, bana 'bu terörün sorumlusu sizler' diye hitap eden o vicdansızlar var ya şimdi Fransa'daki olaydan sonra Fransız muhalefetinin, aydınlarının, basınının gösterdiği tepkiden ders almak zorundalar. Fransız medyasında bir tane ceset fotoğrafı gördünüz mü? Devletine katil diyen muhalefet gördünüz mü?" diye konuştu.

       Fransa medyasında da görmedik, televizyonunda da görmedik, internetin de de görmedik.. ya Türkiye de ! Türkiye de diyorum, Meslektaşlarıma sesleniyorum bir öz eleştiri yapmanızın zamanı gelmedi mi ?

       Türkiye de : Yasal düzenleme, özellikle basın ile alakalı yasal düzenlemenin acilen başbakanımız Ahmet Davutoğlu dan bekliyoruz..böyle başı boşluk olamaz, Fransa bize iyi bir örnek oldu sanıyorum.. AB ve ABD de böyle olay olduğu zaman basın aynı tavıırı alır bizdeki gibi değil..

        Ben bir gazeteci olarak: elinde mikrofon, çalı ve çimlerin arasından bir nout parçası kadar et parçası bularak hükümeti istifaya çağıran gazeteciler istemiyorum.. böyle gazetecilik olmaz, !.,.

        Kendimizi dünyaya rezil ediyoruz !

        Terör örgütü leşlerini göstermenin ne kadar yanlışsa , Şehit cenazelerinizde televizyon ve gazetelerde internette göstermek o kadar yanlıştır.. Biz bunu yaparken, bir yandan terörün reklamını yapıyoruz, diğer yandan ise halkın ruh sağlığını bozuyoruz..

        Fransa da bomba patladı, hükümet internet alt yapısını hemen kapattı..

        Telefon sistemini kapattı ve giriş çıkışı konturol altına aldı..

        Yetmedi 10 bin askeri 1 saat içinde sokaklara indirdi..

        Peki biz Ankara , Suruç, Reyhanlı, Diyarbakır patlamalarında bunu niye yapamadık..?

        Sokak görüntüleri ile : bölücü örgütün malzemesi oluyoruz..!

        Türkiye de Fransa gibi devlet olmalı, gerektiğinde şar teli indirmesini bilmesi gerekir..

        Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Terörle mücadeleyi sürdürürken, kardeşliği tesis etmek için milli birlik ve kardeşlik sürecini uygulamaya soktuk. Milletin duasıyla hareket edenler, krizler karşısında dimdik durur. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin çözülüş sürecini başlattığını söylediler. Onlar AK Parti'nin gücünü milletten aldığını unuttular. Türkiye'yi kaset ve terör üzerinden baskı altına almaya çalıştılar. Milletimizin desteğiyle tüm bu girişimler boşa çıktı. Karşılarına çıkan engeller ne kadar yüksek olursa olsun kendi kaderiyle milletin kaderini birbirine özdeşleştirenler bu engelleri aşmayı bildi" dedi.

       Başbakanımızın bu sözlerinden şunu anlıyorum ki : önümüzdeki 4 yılda yeni anayasa yeni kanunlar ve yeni düzenlemelerle Türkiye çok daha güzel günlere doğru gidecektir..

       Sayın Cumhurbaşkanına, Başbakan’a valimize, bakanımızı “Katil” diye bağıran utanmazlar Fransa dan utanır ders alır mı ? almazsa bunun cevabını milletimiz vermelidir..

       Onlara dersi milletimiz vermelidir.. En büyük güç millettir..

       Türk Basın Kendine Çeki Düzen Vermeli !

       Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, illerdeki Gazeteciler Cemiyeti, Basın birlikleri, Başbakanlık Basın yayın Enformasyon genel müdürlüğü , basın yayın kuruluşları Fransa daki gazetelere bakıp biz neredeyiz diye öz eleştiri yapma zamanı geldiğini görüyorum..

       Fransa daki gazetelerin başlıkları :” Terör Örgütleri Ülkemize Savaş açtı”  yada “ Fransa’ya Savaş Açtılar” başlıkları ile çıkıyor..

      Bizde ise : “Katil hükümet” diye çıkıyor, halkı isyana teşvik ediyor, Fransa da ise halkı birlik ve beraberliğe çağırıyor..

      Utanın ders alın diyor ya başbakan Ahmet Davutoğlu , yerden göve kadar haklı.. ama bizimkiler bunu anlayacak gibi durmuyorlar..

      Ben bir gazeteci olarak : Din, Dil, Irk ,Mezhep ‘ine bakmam, terörist olmayan her insan canı kutsaldır.. hayvan bile olsa bir canı vardır..!

      İslam dini : eşkıya öldürülür der, Terörist eşkıyadır.. bütün insanlık için bir tehlikedir.. Türkiye de olduğu gibi Fransa da da yapılan hain saldırı insanlığa yapılmıştır.

      Paris’teki Saldırıların ele alındığı G20 ‘nin gündeminde de bunu gördük..

      Bizler gazeteci olarak Türk basını olarak kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor.. Burada herkese görev düştüğünü görüyorum.. herkesi göreve davet ediyorum..

      İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI