Bugun...
Utanacak mısınız?

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Bugün ben iki defa seviniyorum !..

     Birincisi: “Ak Partilisin, boş yazıyorsun” diyerek bize hakaret edenlere millet bir cevap verdi..onun için seviniyorum..

     İkincisi ise: halkımız istikrara güvene oy verdi onun için seviniyorum..

    Ak Parti 310 Milletvekili çıkarır diye yazdığımda: “Boş yazıyorsun” diyenler, bize hakaret edenler, acaba bugün utanacaklar mı ? bizden gelerek özür dilecekler mi ? , Erdemli insan ola bilecekler mi? erdemli insan hata yapınca özür dilemesini bilir..

    Sevgili Okurlarım: 7 Haziran 2015 günü akşam saat 01 00 de Devlet Bahçeli , her şeye hayır diyerek sonucunu kendisi o gün ilan etmişti.. bizim için sürpriz olmadı, Hatta ben MHP ve HDP’in baraj sıkıntısını bile görüyordum.. HDP doğru çıktı..Avrupa oyları kurtardı.. MHP ise bir puan bizi yanılttı.

    Benim 81 ildeki gazeteci arkadaşlarımızla aramızda şöyle bir anket yaptı.. örnek, Kahramanmaraş’ta ne olur diye bana sorduklarında, ben onlara: “ Ak Parti öldüm dese 6 MHP öldüm dese biri garanti.. bir vekil CHP ile Ak parti arasında kalır ama benim gördüğüm büyük oranda CHP yani Ali Öztunç’u vekil olarak görüyorum demiştim..

    Hatta köşeme de yazmıştım..sonra kesin görülen olasılık durumu diye değerlendirdiğimizde ise: Ak Parti 6 MHP 1 CHP 1 Ak Partinin iyi çalışması ve il genelinde 400 binin üzerine çıkması halinde ise Ak Parti 7 ve MHP ise 1 vekil alır dedim..

        81 bir ildeki gazetecilerde bize o şekilde tahminlerini söylediler.. sonuç’ta ortaya 290 öldüm dese alacağı vekil sayısı, bulacağı ve tek başına iktidara geleceği gördük..

     İkinci var sayımımız iyi çalışması halinde ise 310 vekil çıkarmıştık..

     Bende bunu köşeme taşıdım Ak Parti 290-310 vekil alıyor diye yazdığımızda bize tepki gösterdiler.. ne oldu bugün en son sonuç 317 vekil çıkardı..

     “Boş yazıyor, o bilmez,boş konuşuyor !” diyerek bizlere hakaret edenler , özür dilerim diye bilecekler mi ? ama sanmıyorum..

     1 Kasın 2015 Pazar günü akşamı CHP ve Ak Parti hükümeti kuracak diyen ve kampanya yapan Pareler”ciler, “Ak Parti CHP hükümet kuracak ama hiç olmazsa oyları ve vekilleri eşit olsun oyunuzu CHP verin “ çalışması da sonuç vermediğini gördük..

     Ak Partinin oyu yüzde 34’e düştü – Ak Parti Anavatan Partisi gibi yolcu diyenlere milletimiz 1 Kasım 2015 Pazar günü güzel cevap verdi..

     Türkiye de iç savaş senaryoları yazanlar, Ak Parti CHP’ye hükümet kurduranlar hep yanıldılar.. bizim yazdığımız gibi çıktı..

     Saat 16 00 oldu.. biz ak Parti seçim merkezine geldik.. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilk sonuçları alınca bizi tebrik eden ilk isim oldu..

     Ak parti gurup başkan vekili Mahir Ünal, tebrik etti.. sonra Ankara’ya gidiyorum balkon konuşmasında size el sallayacağım dedi ve yaptı..

     Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Başkanı Ahmet Güngör, Ak Parti MKY üyesi Metin Doğan, Onikişubat ilçe başkanı Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu ilçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve diğer ak partililer bizim tahminimizin doğru tuttuğunu yazımı okuduklarını ve tebrik ettiler..

     Yazımızı internet sitesinde: www.kahramanmarasgazetesi.com.tr de yayında o gün girdiğim yazı, okuyun Ak parti 310 vekil dediğimiz yazımız.. ne oldu 317 oldu yani 7 vekil bizi yanılttı.. oda bizden kaynaklanan bir durum değil, son 4 günde değişme olmuştur..

     Neyse sonuç : Türkiye ve İslam alemine hayırlı olsun..

     Dün sabaha kadar televizyon kanalarında haber takip ettim 1.5 milyar Müslümanlar sevinç gösterisi yaptılar.. Ak Partinin zaferini hep beraber kutladılar..

     Bizim yazdığımız sayı tamam ama o bizleri hakir gören , hakaret edenler üzülecekler ? özür dileyecekler mi bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz..

       Buradan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve tüm Ak Parti Kadrolarına sesleniyorum: birinci hedefimiz yeni anayasa ve kanunlarımızın düzenlenmesi olmalı..

       Türkiye devlet olmalı, kırmızı çizgileri olmalı..

       Barbarlık bitmeli : Özgür Türkiye olmalı..

       Devletin kırmızı çizgisi olmalı- vatandaşın kırmızı çizgisi olmalı..

       Türk Ceza Kanunu yeniden düzenlenmeli..

       İnternet yasası ve basın kanunu yeniden gözden geçirilmelidir..

       “beyninizi alıp oy kullanmaya gidin” diyerek milletimize hakaret edenlere ceza verilmelidir. Bu basın özgürlüğü olamaz..

       Ak parti yüzde 50, MHP yüzde 11, diğer sağ partiler yüzde 5 kabul edersek.. yüzde 66 nüfusumuza “Aptal- Beyinsiz” diyen gazeteye gereken cezası verilmesi gerekir..

       Sağdan bir gazete de Sosyal Demokratlar için aynı yazıyı yazarsa ona da gereken ceza verilmelidir.. Bu basın özgürlüğü olamaz ! ben bunu bir gazeteci olarak kabul etmiyorum..

       Benim yazdığım yazıdan dolayı bana da kimsenin hakaret etmeye hakkı yok.. ve ben 310 vekil yazdı.. 317 çıktı.. demek ki gördüklerimiz doğru imiş..

      İyi günler diliyorum..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI