Reklam
Bugun...
TUTUKLU GAZETECİLER !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


    Son günlerde : Tutuklu gazeteciler konusu sık sık bize de sorulur oldu..

    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sık sık gündeme taşıdığı , tutuklu gazeteciler konusu nedir ?

    Gazetecinin partisi olmaz !

    Her siyasi partiye eşit mesafede durması gerekir.. aksi halde o partinin yayın organı gibi haber yapmaya başlar !..

    Gazetecinin , Dindar, Dinsiz, Sosyalist veya Sağcı görüşte olanı mutlaka olacaktır.. Gazeteci ot değil oda bir insan bir görüşü olacaktır.. vardır ama her düşünceye gazeteci saygılı olması gerekiyor..

     Gazeteci demek: herkese hakaret eden, terör örgütü yayın organı olarak çalışan kişi değildir.. şantaj ve gayri ahlakı yaşam biçimini seçen gazeteci olamaz !..

     Görüş ve düşüncesi ne olursa olsun: Gazeteci önce vatanını sever ..

     Adalet Bakanlığı açıklama yaptı: Cezaevlerinden 121 gazeteci var, bunlardan – alacak verecek davasından yatan, cinayetten yatan, kişisel davadan yatanlar olduğu gibi , çoğunluğunda terör örgütüne üye olmaktan yatan kişilerdir..

     Terör örgütü üyesi olarak : Hükümeti kötüleyen, terör örgütünü sürekli öven ki :” PKK’lılar o kadar temiz insanlar ki çevreye saygılı sigara izmaritlerini bile dağda yere atmıyorlar topluyorlar !” diye manşet haber yapan, katillere metiye düzenlere gazeteci denirse buyurun deyiniz..

     Fikir ve düşünce suçundan yatan gazeteci yoktur..

     Ama ne hikmetse HDP’yi sürekli savunan  CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , tutuklu gazeteciler üzerinden pirim toplamaya çalışıyor..

     Tutuklu Gazeteci dedikleri de : Terör örgütün üyesi ve yandaşlarıdır..

     Kemal Kılıçdaroğlu : “ Türkiye de düşünce özgürlüğü yok, gazeteciler tutuklanıyor,” sözleri üzerine şöyle bir araştırma yaptım..

     Hükümette : “ Olağanüstü hal uygulaması doğru değil !, bunun yerine sıkı yönetim ilan edin ! “ diye fikrini belirten yazı yazıp da ceza evinde bir tek yatan gazeteci yok..

     Hükümette : “ İhaleler düzgün yapılmıyor, ihale yerine doğrudan teminle işleri yapın!” uyarısında bulunup ta ceza evinde tutuklu bir tek gazeteci yok..

     Başbakan Binali Yıldırım, görevini yapamıyor, bunun yerin başbakan Kemal Kılıçdaroğlu olsun o iyi başbakan olur ! “ diye yazıp ta cezaevinde bu düşünce ve fikrinden dolayı yatan bir tek gazeteci yok..

     Peki kim tutuklu : Yurtta Sulh diyerek darbeye çağrı yapan.. Terör örgütü eğlemelerini gazetenin manşette çekerek  haberine yapanlar.(övme şekli ile )

     Türkiye Cumhuriyetini yıkarak yerine 7 ayrı şehir devleti kurmak için çağrı yapanlar..

     Türkiye Cumhuriyeti Devletini- Kanunlarını- Polisini , Hakimini , Savcısını tanımıyorum, biz özetlik ilan ettik.. Türkiye tanımıyorum diye yazı yazanlar..

      PKK ‘ya destek olun diyerek halkı ayaklanmaya davet edenler.. gazeteci sayılırsa tutuklu bulunuyorlar.. Tabi bir de son dönemde FETÖ den dolayı Zaman Gazetesi muhabirleri başta olmak üzere Darbe yandaşları tutuklandı..

     Türkiye Cumhuriyeti Devleti gemisinin içindeyiz.. Bu gemi batarsa hep beraber boğuluruz.. içerde kavgamız olabilir.. Söz konusu gemi olduğu zaman diğer kavgalarımız teferruat olarak kalması gerekir ki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün bunu yapıyor..

     Hep beraber gemi batsın dersek sağ kurtulan kalmaz hep beraber ölürüz.. bu sebeple gazeteci olan kişi gemi batsın diyemez..! Bu gemi bizim başka ikinci bir gemimiz de yok !..

     Türkiye Cumhuriyeti : Tek Bayrak, Tek Millet , Tek Devlet  olarak: Müslüman kimliği, içindeki azınlıkları ile kardeşçe yaşayarak yoluna devam etmesi gerekiyor..

      ABD de Teyzemiz var 40 yıldır orada yaşıyor ve diyor ki  : Her türlü düşünceni söyleye bilirsin ancak ABD devleti yıkılsın veya ben ABD tanımıyorum diyemezsin diyor..

      Böyle bir söylem içinde bulunursan: Ya sınır dışı edilirsin, yada hepsi boylarsın, bu sebeple : Her şeyden önce ben Amerikalıyım, Amerika Birleşik Devletlerinin bir ferdiyim diyeceksin ABD ‘li olmakla gurur duyacaksın, yada ülkeyi terk edeceksin ,” diyor..

     Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum..

     Vatanımı, Bayrağımı, milletimi seviyorum..

     Peki bizim sözde gazetecilerimiz ne yapıyor: Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bir olma yerine PKK veya bir başka terör örgütünün üyesi oluyor , onun sözcülüğünü yapıyor..

     Bugün herkes biliyor : PKK Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere ABD ve AB ülkeleri destek veriyor.. Sözde bu gazetecilere soruyorum: Her hangi bir batı ülkesinde, terör örgütü yanında yer alın ve hükümetin yıkılması için bir yazı yazın bir gazeteci var mı ? , Alman gazeteci Alman hükümetinin yıkılması için bir yazı yazsında görelim bakalım başınıza ne gelecek ?

     Türkiye de gazeteci nerede duracağını bilemiyor..

     Vatandaşlarımızın bir bölümü nerede duracağını bilemiyor..

     Böyle olunca CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu , tutuklu gazeteciler üzerinden oy çıkarma peşinde.. Terör örgütü ve yandaşlarını savunarak oy çıkacağını sanmıyorum.. ama galiba Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP’nin oylarına göz dikmiş gibi görülüyor..

     Son söz: 121 Gazeteci tutuklu veya hükümülü ama içinde fikir ve ifade özgürlüğü suçundan yatan tek bir gazeteci yok..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI