Reklam
Bugun...
Türkoğlu Belediye Başkanı

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     İlçe Meydanı ve Zülfi yâre dokunmak !..

     Türkoğlu ilçemizde yapılanları görünce mutlu oldum..

     Teşekkürler diyorum Osman Okumuş başkanım..

    Önceki gün Kahramanmaraş Vakfı il temsilciliği ile Türkoğlu İlçe yeni belediye hizmet binasına hayırlı olsun ziyareti için Osman başkanının kapısını çaldık..

    Beyoğlu Belediye Başkanı ikan geri de bir çok eser bırakan , Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 30 Mart 2014 seçimlerini kazanıp, Türkoğlu başkan olduktan sonra temelini atarak 14 ayda tamamladığı belediye hizmet binasına otururken, ilçe meydanını açmaya başladığını gördük..

     Parklar, yollar, spor tesisleri, yeni hizmet binaları ve her gün yeni bir tesis ilave eden Osman Okumuş başkanı canı gönülden tebrik ettik..

     Türkoğlu eski belediye binası, dükkanlar, Kaymakamlık lojmanları, ve meydana bakan gece kondular yıkılarak ilçe meydanı açılmaya başlamış.. yapana helal olsun demek gerekiyor..

     İlçe meydanı için : ortada İzmir deki gibi bir saat kulesi..

     Park ve gezi alanları ile güzel bir meydan projesi yapan Başkan Osman Okumuş, Kanal ve bisiklet yolu, koşu yolu, okçuluk tesisleri, parkları ile meydan projesini taçlandırdığını gördüm..

     Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “ elini taşın altına koymazsan, cesaretin yoksa, belediye başkanlığı yapamazsın !.. risk alacaksın çalışacaksın üreteceksin !.. diyor.. ve ilave ediyor..

     Adın belediye başkanı olur ama iş yapamazsın !..

     Kaymakamlık lojmanları yerine, kaymakam beyle görüşerek yenisini yapmaya başladım.. Kaymakam bey: “ Ya bakanlıktan onay çıkmazsa ! dediğinde: bende ,”Çıkarsa kaymakamlık lojmanı olur, çıkmazsa belediye başkanlığı konutu olur !” diyerek yapmaya başladım, bitirdim Kaymakam bey bir yıldan beri oturuyor onayı daha yeni geldi..” diyor..

    Osman Başkan ilave ediyor: “ gelen onay yazısında 6 ay içinde inşaatta başlamamızı 3 yıl içinde inşaatı bitirerek bakanlığa bilgi vermemizi istiyorlar..!..

    Oysa : Türkoğlu Belediyesi kaymakam lojmanlarını bitirdiği gibi eskisini yıkıp meydana bile kattı, yani Ankara ‘nın 3 yıl önünde gidiyor.. bu iş cesaret ister..

     İşte örnek başkan böyle olur..!

     Osman Okumuş örnek başkan

     Hanefi Bahçiçek örnek başkan..

     Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek : Devletten gelen para ile hiçbir şey yapılamıyor, bize gelen 108 Milyon , biz harcamışız 350 Milyon üç katı daha fazlasını harcadık nasıl harcadık kaynak ürettik ,” diyor..

     Türkoğlu Belediye başkanı Osman Okumuş ise : Ankara dan gelen para sadece Personel maaşına gidiyor.. Ankara’nın gönderdiği para ile çalışacak olursak sadece maaş dağıtarak hiçbir hizmet veremeyiz.. ancak biz ilçemizde kaynak ürettik, konut yaptım, dükkan yaptım sattım para kazandım ve belediye binasını, Kaymakamlık lojmanlarını, spor tesislerini, parkları, meydan düzenlemesini, kanal projesini hayatı geçiriyorum..” diyor..

     Osman Okumuş ve Hanefi Mahçiçek yanı dilden konuşuyor..

     Göksun İlçemiz Altın rezervinin üzerinde oturuyor farkında değil..

     Ekinözü ilçemiz elmas rezervi üzerinde oturuyor farkında değil,

     Çağlayancerit ilçemiz petrol yatakları üzerinde oturuyor farkında değil..

     Andırın ilçemiz : elindeki malın değerini bilemiyor..

     Pazarcık ilçemiz ise : Altın yumurtlayan tavukları göremiyor..

     Tabi göremedikleri bilmedikleri gibi: Bir danışman tutalım, bir basın danışmanımız olsun , bizde Osman Başkan, Hanefi başkan gibi nasıl para kazana biliriz hiç düşünmüyorlar..

      Oysa : sözünü ettiğimiz ilçelerimiz birkaç yıl içinde kasasını para ile doldurma imkanı varken, sadece oturarak Ankara dan gelecek parayı bekliyorlar..

      Ellerinde olan imkanı görmüyorlar..

      Oturup kara kara düşünüyorlar ama balık nasıl tutulur bunu öğrenelim diye bir gayretleri yok , mesele de burada..

      En kötüsü ise : Bilemediklerini de bilmiyorlar..

      Başkanım ben bilmiyorum: Bana yardım edin deseler , Osman Başkan da Hanefi Başkan da yardım eder, bir danışman tutsalar, mesele çözülür, geride Hanefi Mahçiçek gibi, Osman Okumuş gibi bir çok eseri bırakarak belediye başkanlığını noktalamanın mutluluğunu yaşar..

      Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ya : eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır !.. Osman Okumuş ve Hanefi Mahçiçek eseri var !..

      Ya sizin eseriniz var mı ?

       2019 Mart ‘na sayılı günler kaldı. Bugünden sonrası için bir danışman tutarak var olan kaynaklarımızı gün yüzüne çıkaralım para kazanalım gibi bir düşünceniz var mı ?

      Geçen günlere bakarsak sanmıyorum..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI