Reklam
Bugun...
Türkiye ve Normalleşme !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kırmızı çizgileri olmalı !

      2015 yılını geride bıraktığımız bugün bakıyorum, bizim daha çok ekmek yememiz, köprünün altından daha çok suyun akması gerekiyor..

      Akşam televizyon da haberi izliyorum: HDP’lilerin meclis de yaptığı konuşma yenilir içilir yutulur gibi değil.. bunları görünce neredesin Türkiye Cumhuriyeti devleti diye sormaya başladım..

      2015’dan 2016 huzur içinde giremiyoruz..

      Bizde şöyle : huzurlu eğlenceli girmek isterdim ama içim kan ağlıyor..

      Bölücü terör örgütü : Güneydoğu da Polis Askerimizi şehit ediyor, bebekleri öldürüyor, İstanbul da araçları yakıyor, bizde uzaktan bakıyoruz !..

      Buda yetmedi: bölücü örgüt siyasi kanadı HDP ile Türkiye’yi bölmeye çalışıyor, kurtarılmış bölge kurmaya çalışıyor bizde bakıyoruz..

      Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikinci bir devlet kurulamaz!..

      Özetlik veya kurtarılmış bölge de olmaz !

      Biz bunu yaparsak: komşu ülkeler de bizden toprak ister bir süre sonra Türkiye Cumhuriyet Devleti diye ortada bir devlet kalmaz !..

      Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kırmızı çizgileri olmalı ! Basın için, siyasi partiler için, vekiller ve herkes için bir kırmızı çizgisi olmalıdır..

      78 Milyon olarak bu geminin içindeyiz gemi batarsa hep beraber boğuluruz !.. öncelikle geminin su alan yerlerindeki delikleri kapatmamız gerekir ki : Bu da Türkiye Cumhuriyeti devletinin kırmızı çizgileridir..

      Türkiye’yi içerde HDP ve PKK el ele vererek yıkmaya çalışıyor..

      AB ülkeleri ki biz bunlara dost diyoruz: Kargo uçakları ile PKK silah ve gıda maddesi atıyor..

      Çözüm süreci değimiz dönemde : Türkiye 80 bin adet uzun namlulu silah 150 ton mermi girdirdiler..

      60 ton C -4 patlayıcı ve mayınlar girdirdiler..

      Kısaca Güneydoğu da bir silahlı ordu kurdular..

      Polis ve Askerimizin kahramanca savunduğu vatan toprakları ve PKK dan geriye kalan yerlerde her yerin delik deşik olduğunu görüyoruz..

      Bu kadar silah ve mermi, patlayıcı ülkemize sokulurken, MİT nerede ? istihbarat nerede ? Güvenlik güçlerimiz nerede ? diye sorgulamaya başladık..!

      Diyarbakır Sur , Nusaybin ve Cizre de binalarda bunların izini göre biliyoruz.. bölücü örgütte bu kadar mermiyi patlayıcıyı kim verdi ? bunun hesabını açık ve net yapmamız gerek.. uyanmamız gerek..2015 yılını uyuyarak geçirdik 2016 da uyumayalım bari..

      Bebek katili PKK’lılar çocukları öldürüyor sonra da : TBMM HDP’li vekil bunu asker polis öldürdü diye resim göstere biliyor !

      Bunun görünce bizde isyan ediyor: neredesin Türkiye Cumhuriyeti Devleti nerede ? diye sormaya başlıyoruz.. nerede bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti ne zaman devlet olacak ?

      Bu hareket , bu eğlem: AB de de veya ABD yada dünyanın her hangi bir ülkesinde yapılsa devlet bunları iki kaşının ortasından vurarak kurşuna dizer !..

      Bizde devlet ortada yok !..

      Devlet ortada yok: Çakallar kol geziyor !

      2016 yılında Ak Partiden, CHP ve MHP den biz Türk milleti olarak şunu bekliyoruz, birleşin, yeni bir anayasa yapın, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kırmızı çizgileri olsun, ben duracağım yeri bileyim, devlet duracağı yeri bilsin !

      Taviz verirsek: Bende bizim köye gider,  kendi adıma bir devlet kurarım !.. bölücü örgüt yapıyor da biz yaparsak olmaz mı ?..

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti : Güneydoğu da bir tek bölücü örgüt üyesi kalmayıncaya kadar, kazılan hendekler kapatılıncaya kadar mücadeleye devam etmesi gerekir..

      İstanbul’ da Mersin de devletin ve vatandaşın malını yakan bölücülerde en ağır şekilde cezalandırılmalıdır..

      Terör eylemi yapan kişiler : yakalama yerine vurularak öldürülmelidir.

      Vatandaşın arabasını , belediyenin otobüsünü, halk otobüsünü yak sonra bir ay beş yıldızlı otelde yat sonra çık yeniden eğleme yap ! vatandaşın hakkını kim savunacak ?

      2016 yılında biz devletimizi istiyoruz !

      Devletin kırmızı çizgileri olmalı onu görmek istiyoruz !

      Huzurlu yıllar diliyorum..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI