Reklam
Bugun...
Türkiye oh beee diyemiyor !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Çok gerisini bilmem, bildiğimde yalan yazan kitaplardan kulaktan dolma bilgiler ama 1974 dan sonraki tarihi ve siyasi olayları çok iyi bilirim içinde yaşadım..

     Biz okumuyoruz: yakın tarihimizi bilmiyoruz..

     Ama benim gördüğüm ve bildiğim: Batı Türkiye bir boy ölçüsü çizmiştir.. bunu aştığımız zaman ise Darbe ayarı ile geri çekmektedir..

      1970’lerden başlayarak 1980 gelindiğinde millet darbeye rağmen oh be kurtulduk demişti.. daha doğru öyle söyletmişlerdi..

     1984 de Siyasi Partili seçimli döneme geçilmesi ile Milletimiz “ Bir elinde Kur’an bir elinde bilgisayar olan bir nesil istiyorum,” diyen özal’a yapıştı ona sahip çıktı..

     1985 yıllarda : Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Türkiye çağ atlıyordu.. oh be demiştik.. başımıza PKK’yı sardılar..

     Hatırlayın Çekiç gücün PKK ‘ya nasıl yardım ettiğini ! o günlerin gazetelerine bakın !

     1970’lerde kurdukları FETÖ terör örgütü başını ilahlaştırmak için 1999 Fetullah Gülen’i ABD’ye aldılar yerine ise bize bir paket olarak :  16 Şubat 1999: PKK eli kanlı ele başı  Abdullah Öcalan'ın yakalandı diye birilerini Türkiye de Kahraman yaptılar.. iktidar yolunu açtılar..

     Asılmamak ve İdam Cezasını kaldırmak şartı ile verdiler İmralı da kral gibi yaşıyor.. bir tabur vatan evladı bir haini bekliyor.. bu nasıl iş yahu bu nasıl devlet !..

     Halk arayış içinde idi.. 14 Ağustos 2001 de Ak Parti kuruldu..3 Kasım 2002: AK Parti 'nin genel seçimlerden zaferle çıkması aaaa dedirtti..

     Hatırlayın : Genel başkanı Muhtar bile olamayacak partiye oy vermeyin dediler..ama o Cumhurbaşkanı oldu..

     1 Mart 2003: TBMM’nin ABD askerlerine geçiş izni veren tezkereye onay vermemesi, bilinçli yapılan bir algı opearsoyun soncu Türkiye’yi Irak politikası dışında bıraktı..

     Oysa: Halep, Süleymaniye, Musul, Kerkük ve Erbil Türkiye toprakları olmasına rağmen topraklarımız elimizin altından kaydı..

     12 Haziran 2007: Ümraniye’de bir evde bulunan mühimmatın Ergenekon’un 'start’ını vermesi FETÖ terör örgütünün bir oyunu idi..

     Sonrasında : Peş peşe gelen casusluk davası, Poyraz köy davası, cinayetler olaylar ve Ak Parti Hükümetine bir ayar verme operasyonu idi..

     Türkiye’yi karıştırmak – Bulanık suda balık avlamak istiyorlardı..

     19 Ocak 2007: Hrant Dink suikastı- Müslüman – Ereni çatışması istiyorlardı.. Sonra hatırlayın sokaklara çıkanları:” Hepimiz Ermeniyiz” diyerek sokaklara çıktılar.. Dinler arası diyalog ve hoş görü ! FETÖ oyunu..

     21 Şubat 2001: Ahmet Necdet Sezer'in MGK toplantısında anayasa kitapçığı fırlatması Türkiye maliyeti çok yüksek oldu.. Dolar fırladı.. ekonomi dibe vurdu.. o arada cebini dolduranlar doldurdu..

     17 Aralık 2004: Türkiye'nin AB’den müzakere tarihi alması da Bitmiş bir AB de için oyunun içinde oyun bir parçası idi..

      27 Nisan 2007: Genelkurmay internet sitesine saat 23.20’de laiklik ile ilgili bir açıklama konulması, yani hükümette ince bir ayar verilmesi idi..

      28 Ağustos 2007: Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesi, öncesindeki olaylar 367 dayatması ve oyun içindeki oyunları iyi hatırlayın..

      24 Ocak 2001: Gaffar Okkan suikastı , bu sıradan bir cinayet veya suikast değildi bir yerlere mesaj veriliyordu..

15 Mart 2003: Genel Başkanı Muhtar bile olamaz denilen parti bir yıl sonra , Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığında ilk hükümet kuruldu ..

30 Temmuz 2008: Ak Partinin Kapatması davası Anayasa Mahkemesi'nin AK Partiyi kıl payı kurtarması ile millet derin bir nefes aldı..

      FETÖ terör örgütünün Finans Kaynağı Dershaneleri hükümetin kapatma kararları üzerine , 1970 yıllardan beri devlet kadrolarında örgütlenen FETÖ üyeleri, oyun üzerine oyun oynamaya başladılar..     

      28 Mayıs 2013 de Gezi Parkı olayları :13 adet ağaç kesiliyor diye yakılan yıkılan bir taksim.. hükümeti düşürme planı..

      Bakan çocukları rüşvet aldı uydurması ile : 17-25 Aralık 2013 Yargı Darbe girişimi..

      Kobani olayları, ve sonuç olarak çok özet olarak 15 Temmuz 2016 günü yaşadığımız darbe girişimi..

      Çok özet verdiğim tarihimizi çok hızlı unutuyoruz..

      Buradan Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanına sesleniyorum, Son 200 yıllık tarihimiz doğru kalemler tarafından doğru olarak yazılarak okullarda ders kitabı olarak okutulmalıdır..

      200 yıllık tarih içinde Cumhuriyet dönemi, 1950 yılına kadar CHP dönemi ki o yıkılan yakılan yok edilen tarih ve Camilerimiz- Medrese ve Kütüphanelerimiz önemli konu..

      1947 de Kayseri de toprağa gömülen uçaklarımız önemli konu..

      1984 sonrası siyasi tarihimiz çok önemli her satırı ayrı okunmalıdır.. iyi analiz edilmelidir.. yakın tarihimiz çok önemli ders kitabı olarak okutulmalıdır..

      Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak’tan bu konuda bir teklif vermesini TBMM Gündeme getirmesini bekliyoruz..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI