Reklam
Bugun...
Türk oyunları Festivali Osman Okumuş !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Bugün Türkoğlu ilçemizdeyiz..

     Her zaman olduğu gibi Osman Okumuş yine klasını konuşturdu ve 2. Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivalini yapmayı başardı..

     Hani bizde bir söz var ya : bükemediğin bileğin elini öpeceksin diye ! işte öyle

     Osman Okumuş, Maşallah Allah nazardan saklasın

     Belediyeciliğini de yapıyor, farklı hizmetlere de imza atıyor, her zaman olduğu gibi kılasını konuşturuyor, Osman Okumuş farkını gösteriyor..

     Sabah erken gazeteci arkadaşlarımızla Türkoğlu Merkez Ziraat Bankası önüne vardık, aklımıza gelen Sevgili Müdürümüz Cuma Tekinşen oldu..

     Hoş sohbet yürüyerek 23 Nisan parkına kadar vardık ve açılış konuşmalarına geçildi..

     Cuma Namazı, Kahramanmaraş’ta şehit cenazesi olması sebebi ile tamamını izleme imkanımız olmadı..

     Türkoğlu ilçemize hareket getiren: Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 25 ülkeden bin 100 sporcunun katılımıyla festival başladı

     Kahramanmaraş'ta, 2. Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali başladı, ilçeye can geldi, çocuklara eğlence çıktı..

     Parkın duvarına katkıda bulunanları yazmışlar:  Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi ve Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk Derneği işbirliği ve Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle KMTSO desteği, özel kurum ve kuruluşların destek ve öz verisi ile düzenlenen festivalin açılışı nedeniyle kortej yürüyüşü,  de renkli görüntülere sahne oldu.

      A haber de Ertan Tan var ya : Verin mehteri düşmanların yürekleri korkutan titresin diyor ay işte öyle : mehteran gösterisi yapıldı, Mehmet vurdukça milli olanlar milli oldu, olmayanlar korkudan yürükleri düştü..

      25 ülkeden bin 100 sporcuyu temsilen ok atışları yapıldı.

      Türkiye ‘nin çeşitli yörelerinden gelen milli okçularımız  festivale renk kattı..

      Ankara dan gelen : TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Türkoğlu Belediyesi 23 Nisan Parkı'nda yaptığı konuşmada, festivalin önemine dikkat çekerek emeği geçenleri tebrik etti.

      Osman Okumuş başkanımızla Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal’a ve ekibine emeklerinden dolayı bende bir kere daha teşekkür ediyorum..

      Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Celalettin Güvenç, Geleneksel sporların önemine dikkat çeken Güvenç, "Geleneksel sporlarımızın tanıtıldığı, gönül coğrafyamızdaki tüm insanların bir araya geldiği, tarihin canlandırıldığı, geleneğin ayağa kaldırıldığı bir festivale şahitlik ediyoruz.

      Bu anlamada bu organizasyonu yapan değerli kardeşlerime ne kadar teşekkür etsek azdır." dedi.

      Güvenç, bir yerde birlik ve beraberlik, ortak çalışma kültürü varsa o yerde, o beldede güzel işlerin olacağını, Türkoğlu'nun da bunun güzel bir örneği olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Siyaset kurumuyla, devletiyle, belediyesiyle, meclisiyle, muhtarlarıyla sivil toplumuyla kardeşlik duyguları içerisinde çalışıyoruz ve büyük başarılara imza atıyoruz. Bu birlik ve beraberlik devam ettikçe hiç şüphe yok ki şehirlerimiz daha yaşanabilir hale gelecek. Şehirlerimiz daha çok tanınacak, hiç şüphe yok ki şehirlerimiz marka değeri çok daha yukarılara çıkacak. Yol bizim, menzil bizim, şehir bizim ve insan bizim." Diyerek güzel duygusal bir konuşma yaptı..

      Notlarıma bakıyorum :

      Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, belediye başkanı Osman Okumuş el ele verince ortaya çok güzle projeler çıkıyor..

      Osmanlı ruhu ve özellikle Fatih Sultan Mehmet Han zamanında zirvesine ulaşmış Osmanlı askerleri ve kıyafetleri ile Türkoğlu ilçemiz tarihi bir gün yaşadı.

       Belediye Başkanı Osman Okumuş da belediyeciliğin Türkoğlu'nda en güzel şekilde icra edilmekte olduğunu söyledi. Sosyal belediyeciliğin önemine dikkat çeken Okumuş, bu festivalin Türkoğlu için ismine layık bir şekilde tuttuğunu kaydetti. 9 Temmuz'a kadar sürecek festivalde güreş ve okçuluk yarışmaları yapılacağını ve Sadece Türkoğlu merkezde oturanların değil, Kahramanmaraş halkını Türkoğlu ‘na davet ediyorum,” dedi..

      Mübarek Cuma günü ve güzel bir festival şenlik zirvede güzel bir gün devamını diliyorum..

     İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI