Reklam
Bugun...
TGF Nevşehir de toplandı.

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Türkiye Gazeteciler Cemiyetine üye oldu. Bu sebeple Nevşehir de yapılan 50. Başkanlar kurulu toplantısına Kahramanmaraş’tan yönetimden 4 kişi ile katılarak temsil ettik….

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın, Başkan Yardımcısı Ali Eskalen, Genel Sekreter Akif Arslan, Mali sekreter Bekir Doğan ,olarak Nevşehir deki toplantıya katıldı.

Türkiye’deki gazetecilerin en güçlü meslek örgütlerinden biri olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 50. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Nevşehir’de yapılması sebebi ile usta gazeteciler bir araya geldi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı'nın organizasyonunda düzenlenen “50. Başkanlar Konseyi Toplantısı” 18-21 Şubat tarihleri arasında Nevşehir’de yapılması sebebi ile Kahramanmaraş’tan yola çıktık..

Göksun, Kayseri ve Nevşehir diyerek vardığımız otelimizde bizleri TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri ile diğer gazeteci dostlar kardşıladı.

Türkiye ‘nin çeşitli illerinden 100’e yakın gazetecinin geldiği Nevşehir'de : TGF yönetim kurulu , Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı, Belediye Başkanı Hasan Ünver'i, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç'ı makamında ziyaret ettiler.

Program kapsamında TGF, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliğinde, üniversite kongre salonunda “Turizm ve Medya Paneli” düzenlendi. Panelin ilk oturumuna Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne bağlı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, Turizm Fakültesi öğretim görevlisi Kayahan Karakaya ve Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler konuşmacı olarak katıldılar. Sorunların anlatıldığı ve çözüm yollarının arandığı panelde TGF Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim ile Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özdem de, ‘Turizm Ve Medya’ ilişkisi üzerine birer sunum yaptılar.

Panelin ardından öğle yemeğinde Üniversite Tafana Sosyal Tesisleri'nde ağırlanan gazeteciler, ardından Kapadokya bölgesini keşfe çıktılar. Bölge gezisinde Zelve ve Paşabağları ören yerleri, Uçhisar Güvercinlik Vadisi ile Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni gezen gazeteciler adeta Kapadokya’ya hayran kaldılar. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan da, gezi esnasında TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya programın anısına bir teşekkür plaketi takdim etti. Etkinliğin ikinci gün programı akşam saatlerinde Avanos Uranus Restorant'taki 'Türk Gecesi' ile tamamlandı.

Cumartesi günü sabah saatlerinde Kapadokya Lodge Otel'de ki program ise TGF 50. Başkanlar Konseyi Toplantısı ile başladı. TGF yönetimi ve federasyona üye dernek/cemiyet başkanları ile yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşmasına Anadolu basınının ülkenin gerçek gündemine sahip çıkmayı sürdürdüğüne değinerek başlayan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Anadolu basını olarak bizler sorumluluğunu bilen, görevlerini yerine getiren basınız. Tüm illerde yaptığımız çalışmalarla bu ülkenin birlik ve beraberliğini sağlayan çalışmalarla da bunu zaten gösteriyoruz. Kendilerini ulusal basın olarak ilan edenlerin neler yaptıkları da ortada. Anadolu basını olarak bizler ülkemizin birlik ve bütünlüğünün sağlanması, korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin bir an önce huzura kavuşmasını diliyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Üye Oldu..

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici de sözlerine son günlerdeki terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

Yapılan konuşmalardan sonra ise : TBMM Foto Muhabirleri derneği ile Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyetinin üyelik baş vurusu oylaması yapıldı.

Oy birliği ile iki cemiyetin üyeliği ile daha güçlü bir Türkiye Gazeteciler Federasyonu ortaya çıktı..

Toplantının ardından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in ev sahipliğinde Topuzluhan Restaurantta katılımcılara bir yemek daveti düzenlendi. Başkan Ünver’in de bizzat katıldığı toplantı oldukça neşeli bir atmosferde geçti.

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti açılış töreni ise muhteşem oldu.

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekinci, uzun emekleri sonunda yeni yapılan binanın açılış törenine geçildi.

Açılıştan sonra ise: Kahramanmaraş Ekibi olarak bizler Kahramanmaraş’a döndük. Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti bir adım daha atmış oldu.

Önümüzdeki Nisan ayında genel kurulunu yapacak olan Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti daha güçlü bir cemiyet olarak çıkacağına inanıyorum..

İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI