Reklam
Bugun...
Teröriste, zalime merhamet etmeyin

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Bir gün önce yazmıştım: Terörist avına çıkılması gerektiğini..

     İslam Dininde Eşkıya gördüğü yerde öldürülür..

     Ulema böyle fetva vermiş..

     Cumhurbaşkanı Erdoğan: Size verilen hakları terörle mücadelede kullanmaktan çekinmeyin. Zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz. Gereği neyse onu yapın. Hele hele teröristse...

     Beşiktaş’a dönüyoruz : o Kahraman Polis o teröristin üzerine atlayacağına silahını kullansa bugün hayatta olur, belki küçük yara ile kendini kurtarıdı..

     Belindeki silahı kullanmayan polis Kahraman olamaz, ancak şehit olur..!

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısında şehitler veren Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Çevik Kuvvet polisleriyle tokalaşan ve başsağlığı dileyip taziyelerini ileten Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

      “ Son zamanlardaki bütün bu terör eylemleri tabii ki; Batıcı güçlerin, emperyal güçlerin, güçlenmekte olan ülkemizi parçalamaya yönelik attıkları adımlardır. Türkiye'nin ve Türk'ün güçlenmesine bunların asla tahammülü yok. Bundan çok rahatsızlar. İstedikleri kadar buna tahammül etsinler veya etmesinler... Bizim buna imanımız var, kararlılığımız var; bu ülke, tarihte olduğu gibi o güçlü yerine yeniden yerleşecektir, oturacaktır. Bunu beraber yapacağız.

      35 yıldır bu ülkede terör var. Dikkat edin şimdi bu mücadelenin şekli, çeşidi değişti. Sadece 780 bin metrekarelik vatan topraklarında devam etmiyor. Her yerde o girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor. Kandil hakeza öyle. Terörün adeta güneyde Irak ve Suriye'deki bize olan dayatmalarına karşı artık Özel Kuvvetlerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte operasyonlarını sürdürüyor.

      Açık ve Net söylüyorum..

      Cumhurbaşkanı Erdoğan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde konuştu

 İnşallah, bu tecrübeler bundan sonraki süreçte bize çok daha farklı bir güç katar. Açık ve net söylüyorum; devlet olarak, hükümetimiz olarak arkanızda biz varız. Size verilmiş hakları kesinlikle terörle mücadelede kullanmakta çekinmeyin. Bu hakkınızı kullanın. Eğer zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz. Asla zalime merhamet etmeyin, gereği neyse onu yapın. Hele hele teröristse... Biliyorsunuz ki, bu teröristtir... Size bu devletin yasalarda verdiği yetkiler var. Valimiz, emniyet müdürlerimiz hepsiyle konuştuk. Bunu, 'bütün teşkilatımıza anlatacaksınız, öğreteceksiniz. Hiç çekinmeyecekler, gereği neyse, gereğini yapacaklar.

      Başbakan Binali Yıldırım: Bu bir emirdir, Teröriste gereğini yapın !..

      Cumhurbaşkanı Erdoğan, hainlere acımayın gereğini yapın !

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “ Buradan açık ve net söylüyorum, halkımız da duysun, Teröriste acımayın !” diyor..

      Bugünden sonra : Bir terörist gidiyor polis görüyorsa, silahını kullanmıyorsa o zaman ben o polise farklı gözle bakarım..

      Asker- Polis, tüm güvenlik güçlerimiz, halkımız, bir teröristi görüyor da.. gereğini yapmıyorsa o zaman ben , teröristi görmeyen halkımıza iyi gözle bakmam..

      Cumhurbaşkanımız Erdoğan ne diyor: “Eğer zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz.” Evet doğrudur..

      Zalime , katile acırsak, acınacak duruma düşeriz..!

      Teröriste acırsak: Annemiz, babamız, dedemiz, nenemiz, eşimiz dostumuz ağlamaya başlar onların göz yaşı sel olur akar..

      Başkomutan – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , televizyonda canlı yayında açık ve net söylüyorum: “Eğer zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz.” Kanunun size vermiş olduğu yetkiyi ve o silahları kullanır ! emrini verdi..

     Hani bir söz var ya : “ Benim anam ağlayacağına sizin ananız ağlasın!” diyerek o elinizdeki silahı güvenlik güçlerimiz sonuna kadar kullanmalıdır..

     Bin itin canı ile bir polisimin, askerimin kesip attığı tırnağı değişmem.. ama İstanbul Beşiktaş da giden 46 can ..!

     Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş: “ Bu patlayıcılar süper merkette satılmıyor, Çarşamba pazarında da satılmıyor, bu teröristlere kimin verdiğini biliyoruz dedi..

     O halde 78 Milyon polis ve asker olmamız gerekiyor, gördüğümüz terörist ve şüpeli kişileri anında güvenlik güçlerine haber vermemiz gerekiyor..

     78 Milyon polis olmazsa biz bu terörü bitiremeyiz

     Herkes görevini yapmalı..

     Vatandaşlık görevi çok önemli.. herkes görevini yapmalıdır..

     Sözün özü : Eğer zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz.” İnsanlarımızı cezalandırmış olursunuz..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 7 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI