Reklam
Bugun...
TARİHE NOT DÜŞELİM

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


   15 Temmuz 2016 tarihi:  2. Kurtuluş savaşı olarak Tarihe  not düşülecek bir gündür..

    1919-1920 de yapılan kurtuluş savaşında Sütçü İmam, Şahin bey, Nene hatun, Gazeteci Tahsin gibi her ilin bir kurtuluş Kahramanı vardı..

    208 Şehit ki her biri ayrı bir Kahraman, 1491 yaralı ki her biri ayrı bir Kahraman ama:

    15 Temmuz 2016 günü başlayan savaşın 78 milyon Kahramanları da var elbette bunlar tarihe sıcak olarak bugün netken  not düşülmesi gerekiyordu bende onu yaptım..

    Bugünün 78 milyon Kahramanların başında  : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a telefon açarak , Marmaris deki o oteli terk edin diyen asker bir Kahramandır..

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , ışıkları kapatılan hava alanına uçağın kendi ışıkları ile sağ selim indiren pilotlar bir kahramandır.

    Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan cep telefonu ile halkı sokaklara çıkmaya ve ülkemize sahip çıkmaya davet etmesi ile İstiklal Madalyası verilmesi gereken bir baş komutan ve Kahramandır..

    Başbakan Binali Yıldırım, televizyon da :” Darbeye kalkışanlar en ağır şekilde cezalandıracaklardır,” açıklaması ile kırılma noktasına darbe vuran bir kahramandır..

    Cumhurbaşkanına ulaşan 1. Ordu komudanı, Sayın Cumhurbaşkanım Ankara’ya gitmeyin İstanbul gelin burada ben sizi korurum demesi ile bir Kahramandır..

    Ankara Tank Taburunda ki bir avuç Kahraman asker darbecilere karşı koşmuştur ve tankları ki 200 tankı sokaklara çıkarmamıştır.. bunlarda bir kahramandır..

    TBMM de bir yandan bomba atılırkan, Başkan İsmail Kahraman’ın başkanlığında toplanan sayıları 50 bulmayan milletvekilleri büyük kahramandır..

     Darbeye karşı duran: MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçtaroğlu bir kahramandır..

     11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kuvvet komutanları televizyon yayınlarına katılarak, darbeye karşı olduklarını söylemeleri ile darbecileri başarısız kılmaları sebebi ile hepsi birer Kahramandır..

     Askerimiz- Polisimiz, darbe karşısında duran tüm güvenlik güçlerimiz bir kahramandır.

     Sokaklara çıkarak : Tankın önüne yatan, 78 milyon Türk Milleti bir Kahramandır..

     Kurtuluş savaşı sonrası her şehre Gazi Mustafa Kemal imzalı bir yazı gönderilerek : “Savaş ta yararlılık gösterenlerin listesi istenin ve TBMM tarafından istiklal madalyası verileceği duyurulur,”

     Kahramanmaraşlı toplanır, şehir de kurtuluş savaşın da yararlılık göstermeyen bir tek fert olmadığını görür ve Ankara ‘ya tarihi yazısını yazarak gönderi:” Bu kurtuluş savaşında Maraş şehrinde savaşa katılmayan bir tek fert yoktur,” der..

     5 Nisan 1925 de TBMM Maraş Şehrine Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyasını Maraş şehrine verir..

     Bugün baktığımda ise : Kime İstiklal Madalyası verilmeli, diye yukarıda sıraladığım gibi bu kurtuluş savaşının bir çok Kahramanı var ama , Sokaklara dökülen 78 Milyon Türk Milleti var, asıl Kahraman Türk Milletidir..

     Bu zafer Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan komutasında halkın zaferidir.. İstiklal Madalyası ise halkımız adına baş komutana verilmesi gerekir..

     TBMM İstiklal Madalyasının Türk Milleti Adına, Başkomutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vermeli ve bu Kahraman Milletin bir İstiklal Madalyası olmalıdır..

      Çok ciddi durum, Türkiye Büyük Bir Badire atlattı, uçurumun kenarından döndü.. çok değil Cumhurbaşkanı televizyonlardan askerleri kışlaya, halkı sokaklara çıkmaya davette 15 dakika geç kalsa bugün Türkiye – Suriye den beter olurdu..

      Ankara Gölbaşı Özel harekat şube müdürlüğüne atılan misket ve valir bombaları bunu gösteriyor.. Zalim Esatla ne farkları var ?

      Siyasi Partilerin birlik olması ve ortak bildiriye 550 vekil imza koyması güzel bir gelişme..

      Dün akşam Kıbrıs Meydanında, Ak Parti, MHP ve CHP katılımı ile Demokrasi nöbeti tutulması birlik ve beraberlik olması harika bir olaydı..

      Hani söyledim ya : olayın 78 Milyon Kahramanı var !..

      Bu 78 Milyon istiklal madalyası veremeyeceğimize göre halkımızı temsilen başkomutan, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verilen İstiklal Madalyası Cumhurbaşkanlığı girişinde sergilenerek halkımız 15 Temmuz Demokrasi Bayramlarında İstiklal Madalyamızı ziyaret ede bilir..

     Buradan TBMM göreve çağırıyorum, ilk birleşimde Türk Milleti Adına Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyasını 78 Milyon Türk halkı adına Başkomutan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermesini bekliyoruz..

     Tabi bu arada acilen idam yasasını çıkararak : hainlerin asıldığını görmek 78 Milyonun hakkıdır..

     Başarılı olsalar o hainler: Bugün Cumhurbaşkanı , Başbakan , Bakanlar siyasiler olmak üzere bir çok kişi kurşuna dizerlerdi.. bunu da göz ardı etmemek gerekir..

     Bu yazımı tarihe bir not olarak düşün, ve saklayın çok önemlidir..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI