Reklam
Bugun...
STADYUMDA KONGRE

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Stadyumda İftar yemeği

    Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bey, Stadyumun, sadece futbol maçı oynanan yer olmadığını bizlere gösterdi..

    Ak Parti il başkanı seçildiğinde ilk kongresini 12 Şubat Stadyumunda yapan Veysi Kaynak, yıllar sonra ise yine aynı yerde iftar yemeği verdi..

    İftar yemeğine katılamadım ama : dostlardan edindiğimiz bilgilere göre şahane bir yemek olmuş, insanları bir birine “kaynak”lamış.. Kahramanmaraşlılar bir birine bir kere daha sarılmış..oldu.. birlik oldu. Beraberlik oldu..

    Seçimler öncesinde guruplar halinde yemek vererek küskün ve kırgınları bir biri ile barıştıran bir birine ” kaynak ” yapan , Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bey , 12 Şubat Stadyumunda verdiği iftar yemeği ile Kahramanmaraşlıları bir birine “Kaynak “yaptı..

    Ya hayır söyle ! yada sus ! dedi..

    Ya stadyumda iftar yemeği ver , yada sus !..

     Her ay iki defa futbol oynanan senede toplam yılda 30 defa işe yarayan Stadyumlar aslında halkımız için yararlı birer tesis haline getirmek mümkün müş..! onu gördük..

     Bugünden sonra böylesi sosyal etkinliklerde pek de güzel kullanmak mümkün !..

     Stadyumda Kongre ile başlayan ve geçtiğimiz Pazar günü ise iftar yemeği ile devam eden Stadyum iftarı Kahramanmaraş’ta gündem oldu..

     Stadyumda nasıl kongre olur ? nasıl iftar yemeği olur..?

     Kahramanmaraş’ta şimdi herkes bu konuşuyor bir birine soruyor..

     Stadyumda Kongre

     Stadyumda İftar yemeği

     Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcılığı, 10 ay belediye başkan vekilliği, Ak Parti il başkanlığı, Kahramanmaraş Milletvekilliği, Adalet Bakan Yardımcılığı ve son olarak Başbakan Yardımcısı olan Veysi Kaynak , halkı bir birine “Kaynak” yapmasını çok iyi biliyor.. Başbakan Yardımcımıza teşekkür ediyoruz..

     Yaklaşık 3 bin kişiye 12 Şubat Stadyumunda iftar yemeği veren Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak bey, her partiden, herkesimden, tüm sivil toplum kuruluşlarından insanları bir araya getirdiği iftar yemeğinde gerçekten halkı bir biri ile “Kaynak” yaptığını görüyoruz.

     Ramazan ayı boyunca : imkan ölçüsünde tüm hafta sonlarını memleketi Kahramanmaraş’ta geçirerek eş dost ve yakınları ile bir arada olmak için çalışacağını ifade eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak , şehirde herkesle kucaklaştı.. bir güzellik getirdi..

     Önceki günde yazmıştım: artık rica etme dönemi bitti.. bugünden sonra emir verme dönemi başlamıştır..

     Sayın Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak bey, Kahramanmaraş’ın ihtiyacı için öncelikle emir vermesini bekliyoruz..

     İğneyi kendimize : Çuvaldızı başkasına batıralım !

     5 ay önce İstanbul da bir düğün, bizi de davet ettiler.. Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gitmemiz mümkün görülmüyor ama laf olsun diye davetiye..

     Bizimde son anda bir işimiz çıktı İstanbul’a gittik, gitmişken arkadaşımızın gönlünü edelim diye düğüne gittim..

     Kapıda görevli: Buyurun bey efendi..!

     Düğüne geldim !

     İsminiz Bekir Doğan, Listede isminiz yok içeri alamayız diyorduk ki düğün sahibi dostumuz kapıda göründü ve listenin altına bizi ilave ettirdi..

     Sonra dan öğrendim ki : Ankara – İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerde düğün salonu tutulurken yemekli düğün salonlarında isimle içeri alınıyor ismi olan giriyormuş, yıllardır bu uygulama varmış.. Bizim gibi sonradan gelen olursa da ilave edilerek ona göre yemek parası ödemesi yapılıyormuş… bu düğün.. eğer yer varsa tabi !..

     Basın toplantıları, veya futbol maçları için her gazete  Akredite, Akreditasyon, yaptırır o haberi takip etmeye o kişi gider..

     Sarı Basın Kartı olsa bile Akreditasyon yoksa her toplantıya gidemez..

     Başbakan Yardımcımız olduğuna göre artık Kahramanmaraş’ta sık sık toplantılar yapılacaktır.. bu toplantılarda Cumartesi günün yaşanan sıkıntının yaşanmaması için Akreditasyon yapılmalı.. basın toplantısı yapılacak yerin kapısında bir görevli olmalı, Buyurun nereden geliyorsunuz ? demeli. Kahramanmaraş Gazetesi Bekir Doğan dediğim zaman ismim varsa içeri girmeliyim yoksa girmemem gerekir..?

     Artık bu Akreditasyon işini bizimde yapmamız gerekiyor..

     İğneyi kendimize : Çuvaldızı başkasına batıralım, bir gazete adına bir kişi çağırıldı ise bir kişi ismen çağırılan kişi gitmelidir..

     Her gazeteden üç beş kişi gitmeye kalkarsa , ev sahibini ayak da bırakıyoruz, bu bizlere yakışmıyor.. biraz kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor..

     Ev sahibi de : Akreditasyon yaparak, fazladan gelen kişiler için kusura bakma arkadaş demesi gerekiyor..

     Veysi Kaynak ağabeyimiz, “ Gazetecileri de bir birine “Kaynak” yapması gerekiyor bence.. ki bu Akreditasyon işi gerçekleşe bilsin !..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI