Reklam
Bugun...
Serdar Zabun ve Ödül

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


    Ekonominin Kahramanları ödül töreni ve istişare toplantısı .. sonrası sonrası..

    Sözlerime başlamadan önce :

    8 Mart Dünya Kadınlar günü : Nenelerimizin, Annelerimizin, Bacılarımızın, kısaca Kadınlarımızın , Kadınlar gününü kutluyorum.. Bayan iş kadınımızın sayısının artmasını diliyorum.. Ekonomi Kahramanları içinde bayanları da görmemiz gerekiyor..

    Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi : Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyinde katılması ile geçtiğimiz hafta sonu güzel bir ödül töreni düzenledi..

    KMTSO Başkanı Serdar Zabun’un şahsında KMTSO yönetimini ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, 3 gün gibi kısa sürede gerçekten çok güzel bir program hazırlanmıştı..

    Birlik ve beraberlik adına güzel oldu.. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası : ne yapıyor ki diyenlere karşı güzel bir cevap olduğuna inanıyorum..

    KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz açılış konuşması, KMTSO yönetim kurulu başkanı Serdar Zabun beyin konuşması, Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin de konuşması ve firmalara ödülleri vermesi ile başlayan toplantı, bir anlamda Başkan Serdar Zabun ve  KMTSO çıtasını bir basamak daha yükseltti..

    Bir ata sözümüz var : Goz olurda kovuğu olmaz mı ?

    Bir çuval ceviz alıyorsan içinden : çürük çıkar

    Bir çuval patates, soğan alıyorsun içinden üç beş de olsa çürük çıkıyor.. toplumda böyledir.. Biz bardağın dolu yanına bakacağız.. boş yanına bakarak bahane ararsak, söylenecek çok söz buluruz.. biz güzel olanları görelim !..

    Eleştirmek kolay, söyle gitsin, yaz gitsin.. eleştirmek kolay ama yapmak zor !...

    İçinde bulunduğumuz şartlarda bugün Kahramanmaraşlı Sanayici ve iş adamımız yatırım yapıyor yeni iş kapısı açıyorsa , gerçek Kahraman bunlardır..

    15 Temmuz Sonrası Ankara ‘nın Kazan ilçesi “Kahraman Kazan “ oldu ya, 15 Temmuz dan sonra yatırım yapan Kahramanmaraşlılar gerçek Kahraman ve Madalya verilmesi gereken Kahramanlardır..

    Ekonominin Kahramanları

    Sanayinin Kahramanları

    Ticaretin Kahramanları

    Kısaca Kahramanmaraş’ın Kahraman evlatları hepsi Kahraman..

    Birde Suriye de ki iç savaştan kaçarak Kahramanmaraş gelen ve ilimizde yatırım yapan fabrika kuran TANDP iç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hüssam Eddin Tatari ihracat ödülü aldık ki bence en anlamlı ödül buydu..

    Ödül alan şirketlere bakıyorum

    Kipaş Pazarlama ve Tic. A.Ş. yönetim kurulu başkanı Hanefi Öksüz

    İskur yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Kurtul

    Matesa adına yönetim kurulu üyesi  Talat Erayman

    İsfa Metal A.Ş. yönetim kurulu başkanı Hacı Hüseyin Dinçer

    Erdem Tekstil A.Ş. Genel Müdürü Fatih Mehmet Ceyhan

    Saf Mensucat  A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Çiçek

    Karacasu Teksitil Yönetim Kurulu üyesi Orhan Arifioğlu

    TANDP  İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti : Yönetim Kurulu Başkanı Hüssam Eddin Tatari (Suriyeli iş adamımız)

     Broş iç ve Dış Ticaret Yönetim Kurulu başkanı Şamil Şirikçi

     İstanbul Sanayi Odasının yapmış olduğu Türkiye de en büyük bin şirket içine giren 19 Şirketin yönetim kurulu başkanlarına ödüllerin verildiği ödül töreni ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, ben varım dedi.

     İnsanların moralinin sıfır olduğu, ekonomik çalkantıların yaşandığı, 2.80 den 4 liraları gören doların moral bozduğu bugünlerde Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının böyle bir ödül töreni yapması “ Ülkemizde güzel şeylerde oluyor” diyerek insanımıza moral verdi.

     KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, oda yönetimi uyum içinde ve güzel çalışmalar yapıyorlar.. devamını diliyoruz..

     Başkan Kemal Karaküçük den görevi devir alan Başkan Serdar Zabun, KMTSO tarihi içinde Meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi, Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunması sebebi ile tam bir usta !..

     Serdar Zabun: Başkan ve iyi bir usta olduğunu da 3 gün içinde  bir ödül töreni hazırlayarak gösterdi.. Salonun düzeni, ödül töreni sonrasında verilen yemek ve birlik beraberlik çok önemli idi.. bir ustanın elinden çıktığı belli idi..

     Her siyasi partiden, her siyasi görüşten, insanların olduğu gibi, İstanbul Yenikapı Ruhu gibi yeni bir ruhla Kahramanmaraş , birlikte de Kahramanlarını ortaya çıkarması açısından önemli idi..

     Bu sebeple : KMTSO Başkanımız Serdar Zabun beye, böyle güzel bir program hazırladığı için teşekkür ediyoruz.. elinize sağlık diyorum..

     Son dönemde izlediğim, seviyesi en yüksük programlardan biri oldu.. Hatipler konuşurken, salonda bulunan her siyasi partiden insanı olması sebebi ile kelimelerini seçerek kullanması çok hoş oldu...

     Sözün özü : Serdar Zabun başkanı çıtayı yükselttiği bir toplantı olduğunu söylemek istiyorum..

    İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 5 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI