Reklam
Bugun...
SERDAR ZABUN KMTSO YAKIŞTIRMALARI!

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Biz ne zaman adamı oluruz? İşin doğrusu ben kestiremiyorum. Ne zaman teşekkür ederiz elinize sağlık diye biliriz onu da bilemiyorum..

     Söze kendimden söz ederek girmek istiyorum: 15 Temmuz’a giden yol , diye bir kitap yazdım, doğru yanlış , o benim fikrim ancak, kitabın içine bir yıl önce yazıp koyduğum Pakistan’ın FETÖ ‘su Tahir ül Kadri , Pakistan da yargı darbesi yapması üzerine geçtiğimiz Cumartesi günü tüm gazetelere benim bir yıl önce yazdığım kitap da ki konu haber oldu..

     Demek ki bizim kitap bu bağlamda yerini buldu.. benim fikrim değil doğru olan olayı yazmışım.. benim kitabı okuyan bunu iyi bilen dostlar aradı tebrik ettiler..

     Arayıp elinize sağlık tebrik ederim diyen, Belediye Başkanlarımızdan milletvekillerimize kadar Sanayici ve iş adamlarımıza kadar bir çok dost aradı.. ama aramayan, bizleri kıytırık gazeteci görenlerinde olduğunu gördüm.. yalancıktan da olsa tebrik etmeyenler oldu..

     Bu kitap Ankara, İstanbul da bir gazeteci ve yazarın kitabı olsa tüm basın haberini yapardı bizimkiler yapmayı bile düşünmediler.. biz “ kıytırık “ gazeteciyiz ya !

     Önemli değil, arayan dostlara teşekkür ediyorum.. olsun onların desteği de yeter !..

     Kendimden örnekle girdiğim bugünkü köşe yazıma geliyorum:

     Şöyle geriye dönüp bakıyorum: Sayın Mehmet Balduk, Sayın Kemal Karaküçük, bu şehre KMTSO Başkanı olarak hizmet etti, o dönemde de her iki başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ettim.. defalarca yazdım, her iki başkanımızda yazımızı okuyunca bizleri arayıp teşekkür ettiklerinin dün gibi hatırlıyorum.. hizmetlerinden dolayı bir kere daha teşekkür ediyorum..

     Defalarca teşekkür yazısı da yazdım.. yine yazarım, elinize sağlık derim..

     Hak ediyorlardı.. Kahramanmaraş için çalışıyorlardı.. bugünde öyle !..

     Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Serdar Zabun, Mehmet Balduk ve Kemal Karaküçük yönetiminde görevde olan, odanın içini çok iyi bilen bu alanda yıllarını Kahramanmaraş’a hizmette adamış bir insan !..

     Sevdası Kahramanmaraş, Kahramanmaraşlıya hizmet..

     Mehmet Balduk, döneminde TOBB yönetimine girmiştik, Sayın Balduk’un yanında yeterince yer aldık mı? desteğimizi vere bildik mi ?,

     Bu memlekette herkes herkesin kim olduğunu çok iyi biliyor, biz 40 kişiyiz bir birimizi çok iyi biliriz.. ama bizde fitne durmuyor.. yalan ve iftira durmuyor !..

     Birinin yanına varsan : Sen filanın adamımsın yakıştırması yapıyorlar..

     Basın’dan sansürün kaldırılışının 108 yıl dönümü sebebi ile KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ve yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş basın ile MADO da bir araya gelerek şehrin sorunlarını istişare etti..

     Bu istişare toplantısı sonrası: Sayın Serdar Zabun için “Hanefi Öksüz ‘ün adamı onun adayı yakıştırması yapıldı ki, ne kadar yanlış, biri başkan bir meclis başkanı birlikte hareket etmesi kadar doğal ne var ?  bu yanlış ve insanları rencide etmekten başka bir işe yaramaz..

     Çok defa yazdığım için bir defa daha yazıyorum: Sayın Mehmet Balduk ve  Sayın Kemal Karaküçük, gerçek bir hatip, gerçek bir sanayici ve iş adamı, konuşmasını bilen, oturmasını bilen kendini yetiştirmiş Kahramanmaraş’ın bir değeri kıymetini bile bildik mi?

     Şimdi ben bunu yazınca: Mehmet Balduk ve Kemal Karaküçük’ün adamımı oldum?

     Kahramanmaraşlı artık bu çağ dışı ilkel görüşleri geçmesi gerekir..

     KMTSO Başkanı Sayın Serdar Zabun, “Oda yönetiminde yıllardır görev alarak Kahramanmaraş’ın her fabrikasının taşında emeği olan, her yatırımda imzası olan, Kahramanmaraş için gecesini gündüzüne katan, İstanbul beyefendisi güzel bir insan!

     Bu güzel insana biz ne yapıyoruz: yanında yer alıp destek olacağımıza, “Şunun adımı, bunun adamı, kıytırık başkan” gibi yakıştırmalar yaparak koşan çalışan insanın başına vurmaya çalışıyoruz..

     Hepimiz insanız, eksiğimiz olur, hatamız olur, eleştiri olur , ama hakaret olmamalı.. Allah için çalışana da destek olmamız gerekir.. ne olur birde bardağın dolu yanına bakın !..

     Kahramanmaraş’ın en büyük sivil toplum kuruluşu olan KMTSO üst düzeyde tutmamız gerekir.. tartışma zebanine çekilmemeli.. el üstününde tutmamız gerekir..

     Sevgili Serdar Zabun başkan gerçek beyefendi, hem de İstanbul beyefendisi güzel bir insan olup, Kahramanmaraş Sanayici sorunlarına hakim biridir.. Serdar bey’e destek olmalıyız..

     Turizmden alt yapıya şehrin hemen her meselesine hakim birisi.. TOMSUKLU Organize Sanayi Bölgesi için bir deli bir kuyuya taş attı, 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor, sanıyorum kısa süre sonra her şey yoluna girecek ve burada yatırımlar devam edecek.. çünkü mahkemenin sonuçlanması bekleniyor..

     Burada bakıyorum bazı arkadaşlarımız birilerinin dolduruşuna gelerek KMTSO yönetimine, başkana bu yol üzerinden olmadık dedi kodu çıkarıyorlar ki bu yanlıştır..  göbekten aşağı vurmak yanlıştır..

     Bir insan kolayına yetişmiyor, Sayın Başkan Serdar Zabun, mülayim ve beyefendi ise bunun başka yöne çekmek yanlıştır.. ikinci bir Serdar Zabun daha yok..

     Bir birimizi yeme yerine el ele vererek TOMSUKLU Organize Sanayi bölgesi için işleri hızlandırmaya çalışalım.. Cumhurbaşkanından sanayi bakanına kadar baskı yapalım, mahkeme sürecini bitirelim, organizemize sahip çıkalım..Hava alanı, Adana yolu, Tekir Tünelinden sonra Tomsuklu Organize Sanayi Bölgemizde Mahkemelik oldu bugünler geçer diyorum.. geçmek zorunda.. Sanayici yatırım yapmak zorunda..

      Biz Serdar Zabun başkanımızın yanındayız..

      Kahramanmaraşlılar olarak yayında olmalıyız destek olmalıyız. Bugün birlik günü beraber olma günü, gelin canlar bir olalım, iri olalım, diri olalım..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 2 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI