Reklam
Bugun...
Şehitlerimiz yüreğimizi yaktı !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Dün akşam teravih namazı dönüşü televizyonu açtım: Şırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 asker şehit oldu yazısı ile yüreğimiz yandı..

       Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu helikopter düştüğü 13 askerimizin şehit olduğu haberi gerçekten acı..acı acı..

      Sonra televizyon da yorumları izledim.. kaza bir yere çekilmeye çalışıldığını gördüm..

      1984 yılından beri 40 bin yakın vatandaşımızı, askerimizi, polisimizi, köy koruyucumuzu kısacası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımızı Terör örgütü ile mücadelede şehit verdik..

      Yüreğimizi yakan yanı: Adı bizdan, soyadı bizden, olan kandırılarak dağ çıkarılan, sonra uyuşturucu ile beyni uyuşturularak Mankut haline getirilen terörist sürüsü tarafından bu şehitleri verdik..

      15 Temmuz 2016 da darbe girişiminde 248 şehit 2497 gazi ve ağır bir maddi zararla yüreğimiz yandı: oyun aynı, adı bizden soyadı bizden beyni yıkanan Mankutlar tarafından bu bedel Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ödetildi..

      Otomobil, Otobüs, Kamyon, Uçak, Helikopter, Tren, Gemi her türlü aracın güzelliği yanında bir riski vardır.. helikopter de öyle..

      Ülkemizde maalesef ki : Trafik kazasından her gün 10’larca kişi ölmektedir.. 2016 yılında Türkiye de trafik kazasından 7 bin 630 kişi öldü.. yaralı sayısını sormayın..

       Geliyorum: dün akşama : Şırnak'ın Şenoba bölgesinde bir askeri helikopterle saat 19:40 itibarıyla irtibatın kesildiği bildirildi. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, helikopterin yüksek gerilim hattına takılıp düştüğü belirtildi.

      Türk silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada kazada 13 askerin şehit olduğu belirtildi.

       "31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

      Olayın gerçek yüzü bu: bunu başka yönlere çekmek veya suçlu aramak çok yanlıştır..

      Olmasa çok iyi olurdu ama maalesef ki oluyor..

       Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman askerlerimize yüce  Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyorum..

     Sabah Ahaber de olay yeri canlı yayında gösterildi. Yüksek gerilim hattının iki teli kopmuş ama Kader, ki yüksek dağın zirvesinde de tele çarpınca en az 200 metre aşağıdaki derenin içine düşmesi sonucu şehit olduklarını gördük..

     Şehitlerimizin isimleri belli oldu.

Tümgeneral Aydoğan Aydın

Albay Oğuzhan Küçükdemir

Albay Gökhan Peker

Yarbay Songül Yakut

Binbaşı Koray Onay

Yüzbaşı İlker Acar

Yüzbaşı Nuri Şener

Başçavuş Mehmet Erdoğan

Uzman Çavuş Zeki Koç

Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak

Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş

Başçavuş Fevzi Kıral

Pilot Uzman Çavuş Hakan İncekal

     Şehitlerimize baktığımız zaman 3 pilot, ve teknik personeli görüyoruz, burada bir ihmal veya başka bir şey aramak doğru değil..

     Bölge de görev yapan bir albayımız: “Yüksek den uçamıyorsun, Terör örgütü uçak savar veya füze saldırısı yapıyor, alçaktan gidiyorsun, bunun da böyle yüksek gerilim hattı ve dağa çarpma gibi riski var, risk alınarak uçuluyor ,” diyor..

     Halk arasında bir söz vardır ya : yukarı tükürsen, bıyık, aşağı tükürsen sakal misali, yükseğe çıkarsan terör örgütü saldırısı, aşağı dan gidersen de dağa çarpma veya yüksek gerilim hattı tehlikesi..

     Risk alarak bugüne kadar görev yapan ve dün akşam da vatanımız için şehit olan Kahramanlarımıza Allah’tan bir kere daha rahmet diliyorum..

     Tümgeneral Aydoğan Aydın FETÖ ile mücadele eden bir komutan olarak biliniyordu.. Bu sebeple akla ilk gelen FETÖ cinayetimi oldu ama, gerçek mana da helikopterin tellere takıldığı görüldü..

     Bu kazayı başka yönlere çekmeyelim..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI