Reklam
Bugun...
Seddülbahir 32 Saat

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ahmet Okur !..

       Akşam evde oturuyorum: Bera ağabeyden izin alarak televizyonun kumandasını elime geçirdim.. TRT bir de bir dizi .. yapımcısı Ahmet Okur yazdı..

    Hemen telefona sarıldım.. Ahmet Okur kardeşimizi aradım.. önce tebrik ettim.. sonra da ilk bölümünü izlemeye başladım..

       Dizinin yani :  Seddülbahir 32 Saat “ Her ne kadar Çanakkale konusu olsa da bizden biri olunca daha dikkatli izledim..

       Seddülbahir 32 Saat ilk bölüm fragman yorumları yapacak değilim..

       TRT 1 ekranlarında 4 bölümlük bir tarihi dizi olması, bu dizininde “ Seddülbahir 32 Saat “ de bizim tarafımızdan yapılmış olması beni heyecanlandırdı..

       TRT de yayınlanan dizinin şöyle olduğu veya böyle olduğu yorumlarını yapmayacağım ama bizim adamımız olan Ahmet Okur’u bugün sizlere anlatmak istiyorum..

       Bizler yıllar önce : Türkiye Gazetesi, TGRT de çalışırken, Dunlupınar Mahallesinde değirmenci bir ailenin oğlu olan Ahmet Okur , Üniversiteyi bitirmiş, “TGRT de yayınlanan Buram Buram Anadolu “ dizisi için Kahramanmaraş’a geldiği zaman tanışmıştık..

      Kahramanmaraş’ın evladı : Ahmet Okur, Sinama filmi, Dizi, Belgesel , olmak üzere bugüne kadar sayısız filme imza atarken, “Seddülbahir 32 saat “ gibi önemli bir tarih dizisi ile TRT de görülmesi beni fazlası ile mutlu etti , kendi filmim gibi izledim..

      Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal’a “Kahramanmaraş’a kurtuluş savaşı “ dizisi çekilmesi için yazdığım köşe yazım ve yaptığımız teklifimiz aklıma gelince.. konuyu Ahmet Okur beyde söyledim.. Kendisinin de bu konuda projesi olduğunu bizimle paylaşacağını ifade etti.

       Ahmet Okur: Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği bir değerdir..

       Kahramanmaraş’ın tanıtımı eksik diyoruz, o halde Ahmet Okur ile Kahramanmaraş kurtuluşunu dizi halinde hatta her Kahraman için ayrı bölümler olmak üzere :” Milli Mücadele “ dizisi çekilmelidir..

       Ahmet Okur’u : Belgesel çekiminden iyi tanıyoruz..

       Tanıtım film yapımından iyi tanıyoruz..

       Sinema filminden iyi tanıyoruz..

       TRT deki dün izlediğimiz Seddülbahir 32 saat dizisi ile bize bir ışık daha verdi..

       Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile : bir kurtuluş dizisi yapılacaksa bunu en iyi yapacak kişi ise Ahmet Okur !.. çünkü o bir Kahramanmaraşlı..!

       Kahramanmaraşlılar olarak bir birimize sahip çıkmamız gerekir..

       Kahramanmaraşlı bir kardeşimiz : tek başına “Seddülbahir 32 Saat “ çeke biliyor böyle bir filme imza ata biliyorsa , Kahramanmaraş Kurtuluş Savaşını anlatan diziler..

       Şiddet ve Korku Dolu diziler..

       Kültür ve Sanat Dizileri..

       Aşk ve komedi dizileri

       Şiddet ve Polisiye diziler niye Kahramanmaraş’ta çekilmesin ki ?

       Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, ilçe belediye başkanlarımız , ilimizin yöneticileri.. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal bey : “Okur Film” Ahmet Okur ile görüşerek Kahramanmaraş tanıtımı adına diziler çekilmesi için ön görüşmeler yapılmalıdır..

       Çanakkale – Yarım Ada da bir çok cepeden biri olan Seddülbahir cephe sininde yaşanan mücadeleyi anlatan filimi ben izlerken: Sütçü İmam’ı Aslanbeyi, Av.Mehmet Ali Kısakürek’i Doktor Mustafa’yı Senem Ayşe’yi, Mıllış Nuri, Eşbah Osman’ı ve diğer Kahramanları gördüm..

       Sevgili okurlarım:

       Kahramanmaraş olarak tanıtma fazlası ile ihtiyacımız var, ilimize turist getirmeye ihtiyacımız var bu sebeple de Kahramanmaraşlılar olarak dizi film çekimine ihtiyacımız var.

      Kahramanmaraşlı hemşerimiz Ahmet Okur ‘a destek olmalıyız..

      7 güzel adam dizisinden sonra yeni dizilerde görüşmek dileği ile..

      Hayırlı günler diliyorum..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI