Reklam
Bugun...
SANAYİCİ – FETÖ

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Tutuklaması ve Serbest Bırakılma !

     Hani savuna da sıcak odadan çıkarak soğuk su havuzuna atlayan kişi şok olur ya , işte Türkiye de 15 Temmuz darbe girişimi ile böyle şok oldu.. kimin kim olduğu bilinmeden gerçek manada mağdurlar oldu..

     Bunun sonucu olarak : asıllı asılsız ihbarlar, bir yayın organının hedef göstermesi ile Türkiye de bir çok sanayici ve iş adamı göz altına alındı.. bir bölümü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.. bir bölümü ise halen tutuklu bulunmaktadır..

      Kahramanmaraş’a da yapılan FETÖ operasyonunda : Sanayici ve iş adamlarımız göz altına alındı.. sorgulandı.. bir bölümü tutuklandı ve bir bölümü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

     Milat: 17-25 Aralık Yargı Darbe girişimi

     17-25 Aralık Yargı Darbe Girişimine, bu ülkede bir CHP ve MHP inanmadı.. sürekli Ayakkabı kutularından oy çıkarmaya çalıştılar..  Bakan çocukları dediler..ama o oy çıkmadı.. halkımızın sağ duyusu ile Ak Parti yüzde 50 oyla iktidara Cumhurbaşkanı ise yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanlığına seçildi.

     17-25 Aralık’tan önce : Herkes Allah rızası için, hiç vermeyen bile bir kurban derisi verdi, çocuklarını okullarına, dershanelerine verdi.. gerekli yerlere gücü oranında gerekli yardımı yaptı.. Allah rızası için ülkemize hizmet ediyor dedi ve dedik.. demeyen kim var ?

      17-25 Aralık’tan sonra cemaatte maddi destek vermeyen, hükümetin yanında yer alan Sanayici ve iş adamlarının tutuklanması çok yanlıştı.. Bu ekonomiye çelme takmakdı..

      Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, At izi – it izine karıştı.. Asılsız ihbarlar insanların canını yakıyor, günah keçisi yapılanlar var demesi üzerine yargı da yeniden dosyalara bakarak önceki gün gece Kahramanmaraş’ta bir gurup iş adamımız serbest bıraktı..

      Serbest kalan iş adamlarımızın : ailesi var çocukları var, çevresi var, ben bugüne kadar gazetemde, internet sitemizde hiçbir kimsenin ismini yazmadık bugünden sonra da yazmayacağız ancak: Serbest kalan iş adamlarımıza geçmiş olsun diyorum..

      Tankla – topla – uçakla darbe girişimi yapamayan başarılı olamayan terör örgütü FETÖ bu defa da ekonomiye darbe vurmak için, bazı gazetecileri de kullanarak hedef gösterdiği iş adamlarını cezaevine attırarak ekonominin dişlilerinin arasına çakıl taşı atmaya başladı.

     FETÖ suçlaması ile karşısına gelen iş adamı için : Tutuklama istemeyen Savcı ‘ya yine aynı gazeteciler FETÖ ‘cu damgasını vuruyor.. Tutuklamayan hakim ve mahkemelere FETÖ cü damgasını vuruyor bunun sonucu olarak da bir çok iş adamımız haksız yere cezaevinde yatıyor.. bir yanda FETÖ bir yanda iftira ve baskı !..

     Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığımıza ve Mahkemelerimize teşekkür ediyorum, güzel bir çalışma ile suçu olmadığına inandığımız iş adamlarını tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı..

     Kahramanmaraş’ta dev fabrikası olan iş adamımız, bir gecede fabrikasını sırtlayarak Yunanistan’a kaçacak hali yok.. böyle bir imkan da yok..

     Eğer kaçacak olsalar: 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminden sonra kaçarlardı.. Parası vardı imkanı vardı.. Ama onlar kaçmadı.. Demokrasi meydanında nöbet tutlar sonra asılsız ihbarla yeniden göz altına alınarak şimdi cezaevindeler ki : ben inanıyorum ki yakında onlarda serbest kalacak adalet yerini bulacaktır..

     Çünkü Başsavcılığımız titiz bir çalışma yapıyor asılsız ihbarları nazara dikkatte almıyor..

     3 bin 500 kişi çalıştıran iş adamımız bir gecede Fabrikasını Helikopterle Yunanistan’a taşıyamaz.. o halde üreten, ülkemize katma değer katan bu fabrikaların sahiplerini cezaevinde yatırma yerinde denetimi serbestlik yasası ile fabrikasının başında durdurmak en akıllı yoldur.. o çalışsın ülkemiz için üretsin , cezası varsa yargı versin !..

     Ülkemizi yıkmaya yönelen, FETÖ terör örgütüne para aktaran , bugün halen destek veren kim varsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır..

     İtirafçı oldum diyerek : asılsız bilgilerle kendini kurtarmaya çalışanlarda en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.. çünkü onların yalan beyanları ile cezaevinde yatanlar var..!

     Darbe girişiminden 3 ay önce : Tüm mal varlığını yakınlarının üzerine geçiren, veya hanımından anlaşmalı boşanarak tüm malını hanımına verenlere bakmak gerekir..

     Kahramanmaraş’ta bakıyorum : Malını başkasının üzerine devir eden bir tek iş adamımız yoktur.. 1984 yılında alınan teşviklerin yüzde yüzünü yatırıma çevirerek Türkiye örnek olan Kahramanmaraş FETÖ soruşturmasında da görüldü ki 15 Temmuz dan önce malını başkasına veren bir iş adamımız olmadı.. Bu da bizim gururumuzdur..

     Kahramanmaraş’ın evladı, Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, da bunu çok iyi bilmesi sanıyorum adaletin yerini bulmasında etkili oluyor..

     Çünkü Kurban Bayramından bir gün önce KMTSO da verilen akşam yemeği ve konuşmalarda bunun sinyali verilmişti..

     Bu sebeple Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığımızın, Mahkemelerimizin iş adamlarımızı serbest bırakması çok olumlu bir olay oldu.. bir gazeteci olarak bir kere daha teşekkür ediyorum..

     Kahramanmaraş Ekonomisinin koşar adım gitmesi 2023 hedeflerine ulaşmak için iş adamlarımızın cezaevinde değil işinin başında olması gerekiyor..

     İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI