Reklam
Bugun...
Sağlığımız bu kadar ucuz mu ?

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Maşallah Türkiye de en az 50 milyon doktor var, “yanlış okumadınız 50 milyon” binlerce de ilaç yazma memuru var !..

    Bugünkü yazıma garip ve  çok tuhaf bir giriş oldu

    Birkaç örnek vermek istiyorum:

    Göz ameliyatı olmuş, gözleri iyi olmuş, hastamız doktorun tüm bilgilerini çalarak, hasta olmaktan çıkmış profesör doktor olmuş.. göz uzmanı !..

    Mide ameliyatı geçirmiş: maşallah uzman hekim olmuş..

    Kalp ameliyatı olmuş, birinci sınıf uzman hekim olmuş..

    Bu örnekleri çoğaltmak mümkün..

    Bir de uzman doktorlarımız var ki : Bitkisel doktorlar..

    Adam başlıyor konuşmaya: Midemde şöyle bir olay vardı, bilmem ne otunu çay yaptım bir hafta içtim , tüm hastalıklardan kurtuldum..!

    Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimiz Çörek otu tohumu, ölümden başka her şeye şifa buyuruyor, amenna !

    Ancak çörek otu yağı satanlar var ki : “ Kırık çıkık, Kalp Damar Hastalıkları, Şeker , Kanser, hamile kalamayan kadınlara, benim gibi tarama özürlüler saç için, fazla kilosu olanlara, az kilosu olup da kilo alamayanlara, dünyada ne kadar hastalık varsa bilinen bilinmeyen hepsine kesin çözüm diyerek satıyorlar..

     Ot ve Bitkisel eczaneler ise bir başka felaket : Doktora , hastaneye gitmeye gerek yok ! oradan alacağınız bir otla her hastalığı yenersiniz, devlet hastaneleri boşa açıyor (!) ne diyelim. Bu kadar sağlık personeline de boşuna maaş veriyor.. (!)

     Tüm bu olumsuzluk ve vahim durumun karşısında bir de ilaç yazma memurları var ki ben onlara maalesef ki doktor diyemiyorum.. sadece ilaç yazıyorlar ilaç yazma memuru !

     Bir çok insanı kendileri hasta ediyor.. sağlam gelen hasta çıkıyor..

     Ben doktor değilim:

     Ancak tıp kitaplarında ve Uzman doktorlarımızın açıklamalarına göre : Şeker hastalığının 7 önemli belirtisini sayıyorlar..

    Ağız kuruluğu, Gece sık idrara kalkma, Uyuklama, Kaşıntı, Genital Mantar Enfeksiyonu, aşırı kilo gibi ön belirtileri..

    Diyabet sıklığı pek çok nedene bağlı olarak artıyor, en önemli nedenleri arasında ise aşırı karbonhidratlı gıda tüketimi, fest-food ve şekerli içecek tüketiminin artması, kilo alma, haraketsiz yaşam ve düzensiz beslenme yer alıyor.. ki en iyi ilacı akşam sabah yürümek ve spor..

     Bu yazımı okuyan doktorlarımız : doğru ve şunlarda vardır diye ilave edecekleri vardır. Ancak öyle ilaç memurları var ki sağlıklı insanı hasta ediyorlar..

     Bir dostumuz hanımı ile kilo verelim 20’şer kilo fazlamız var demişler..

     Bir de eh şöyle sağlık taraması yaptıralım diyerek bir  hastaneye gitmişler..

     İdrar, kan, dışkı , tükürük tahlilleri, ak ciğer , kara ciğer filmleri vs. ile hani derler ya tepeden tırnağa sağlık taramışından geçmişler..

     Gece saat 24 00 de bir telefon : Acil hastaneye gelin yeniden tahlil yapacağız hayatınız tehlikede ! sizin hastanede tedavi altında olmanız gerekli !.. uyarısında bulunmuşlar..

     Bu telefon ile yıkılan karı – koca hastaneye koşmuşlar..

     Şekeriniz 480, kolesterol  bilmem kaç, karaciğeriniz yağlanmış,  kalp damarlarınız tıkanmış olabilir yeniden tahlil ve film alacağız, sizin yatakta olmazı gerekir, hatta bu hali ile komaya girmeniz gerekir diye söylemişler..

     Bunları duyunca arkadaşımız komaya girmeye aday olmuş..

     Sabaha kadar tahliller, filmler, şekeri düşürelim diye insülin vermişler.. bir poşet ilaç.. sabah hastaneden çıkmış evine gitmişler..

     Moral sıfır değil eksi de !

     Kanser tümör riski var, şeker var bilmem ne var olmayan hastalık yok..

     Doktora gitmeden önce sağlıklı ve neşeli olan ailemizin morali sıfır ve insülin ve hapla bir hafta geçirir, sonra Devlet Hastanesine giderler..

     Devlet Hastanesi çok fazla bir şey anlamaz ama: Özel hastanedeki ilaç yazma memurlarını da rezil etmemek için , hapı kullanın bir ay sonra gelin bakalım iyi olursanız bunu da keseriz derler ama, bir defa insan denen ulu çınarın içine kurt düşer !..

     Şeker, Tansiyon, Kalp, Kanser, Kara Ciğer yağlanması, aklınıza ne gelirse var !..

     Arkadaşımız : Ben hasta değilim, şeker ve diğer hastalıklarında belirtisi yok diyorsa da tahlillerle hasta olduğunu söylüyorlar..! ver ilacı..

     Peki bu insan sağlığı bu kadar ucuz mu ?

     Bizde cahillik- para kazanma hırsı ile insanların sağlığı ile oynama diz boyu, kim nasıl bir düzenleme yapacak onu da bilemiyoruz..

     Bir yanda 50 milyon doktor var, bir yanda ilaç yazma memuru var, bir yanda şifa satanlar var , burası Türkiye böyle gelip böyle gider diyorum..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI