Reklam
Bugun...
Piyasalar durdu !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Ekonomik veriler çok iyi noktaya gitmiyor !..

     Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Lirasından 6 sıfırı atarım dediği zaman yapamazsınız demişlerdi..

     Yaptı ve en büyük paramız 100 Türk Lirası olarak çıktı ki ABD 100 doları gibiydi.. değeri ise 1.20 gibiydi.. çok kıymetli paramız vardı..

      İş adamları, sanayiciler, TÜSİAD ve Türkiye deki ağa babalarımız TL çok değerli olduğunu söyleyip şikayet ediyorlardı..

      Gel zaman git zaman, Ergenekon, Poyrazköy, Casusluk, bilmem ne operasyonları ile TL erimeye başladı.. Türkiye de yapılan her hareket sonunda TL değer kayıp etti..

      Gezi Parkı olayları üzerine tuz oldu.. Kobani olayları tuz biber oldu..

      15 Temmuz 2016 Darbe girişimi tuz biber oldu.. yetmedi kara biber ekeledi..

      Türkiye’yi topla , uçakla, tankla, topla yakamayan batı ekonomik olarak yıkmak üzere savaş açtı.. dolar bugün 3.84 gördü.. Merkez Bankası müdahale etmese 4 TL aşacaktı..

      Bugünden geldiğimiz güne bakarsak.. tam üç katı devalüasyon oldu..

      Böyle devam edecek görülüyor ama burada hükümetin artık bir adım atması gerekiyor..

      Sanayici ve iş adamları ile konuşuyorum: Yeni yatırım yok diyorlar.. herkes korkuyor.. Türkiye de korku dağları oluştu..

      Niye yeni yatırım yok dediğimde : Yarın ne olacağız belli değil .. cevabını alıyoruz..

      Oysa bugün hükümet şu FETÖ operasyonlarını bitirmesi gerekiyor.. 15 Temmuz dan bugüne FETÖ ile yatıp onunla kalkıyoruz yeter artık diyorum..

      16 Temmuz 2016 günü hain olanlar kaçıp gitti..

      FETÖ hain kadrosundan Türkiye de bir tek fert kalmadı.. Kalanlar kaçamayanlar ise cezaevinde, cezaevinde olmayan ise kaçıp gitti..

      Başbakan Binali Yıldırım, “FETÖ operasyonun bitmiştir.. herkes işine baksın !” diyerek Sanayici ve iş adamını rahatlatması gerekiyor.. halkı rahatlatması gerekiyor..

      FETÖ ‘ye bağlı 41 ayrı isimde dernek kurulmuştu.. bunun tamamı kapatıldı ancak bu derneklere üye olanların mallarına tedbir kondu.. bunun da kaldırılarak piyasaların rahatlaması sağlanmalıdır.

      Ekonomik çarkın yeniden dönmesi için hükümetin bir gaz vermesi gerekiyor..

      KOSGEB veya diğer kanallarla küçük esnafa verilen 50-100 bin TL arasındaki kredi güzel ama bu Türkiye ekonomisine bir katkı sağlayacak kredi değil..

      Hükümet FETÖ operasyonlarını bitirerek Sanayicinin önünü açmalıdır..

      Dün bir arkadaşımın yanına vardım bir dokundum bin ah işittim..: uyduruk bir lisede de adı çıkmış, tapuya gidiyorum soruyorum ! diyorlar ki senin malının üzerinde her hangi bir şey yok diyorlar..

      Bankalara soruyorum bir şey yok diyorlar : ama 15 Temmuz 2016 yılından bu yana moralimiz bozuk canımız bir şey yapmak istemiyor..” diyor..

     “ FETÖ okullarına çocuklarım gitmedi, Dershanelerine çocuk göndermedim, Bankasyaya hesap açtırmadım.. Derneklerine üye olmadım, ama burası Maraş bizim adımızı da yazdılar dedi kodu çıkardılar, bizi moral men bitirmeye çalışıyorlar..” diyerek  içini bize döktü..

      “Elin azı çuval değil, gelip bize söylüyorlar.. Sizde FETÖ’ cüzsünüz ,” diyorlar..

       Tüm yatırımları durdurdum.. Canım bir şey yapmak istemiyor.. moralim bozuk “diyor..

       Sayın Cumhurbaşkanımız söylüyor ya : “ Tabanı ibadet, ortası ticaret ve üstü ihanet” diyor ya : İhanet bölümü 16 Temmuz 2016 sabahı yurttu terk etti.. edemeyenler ise cezaevine gönderildi..

       Biz şimdi : Allah rızası için ibadetle uğraşanları cezalandırmaya çalışıyoruz.. Biz şimdi, Cemaatle ticaret yapmaya çalışan vatan evlatlarını cezalandırmaya çalışıyoruz..

       Bir iş adamımız: “Allah rızası için kurban verdim, kurban derisi verdim.., ancak hiçbir derneklerine üye olmadım, bankalarına hesap açtırmadım.. 15 Temmuz 2016 dan sonra taşınır aşınmaz malda aldım, bu ülke benim ülkem, Türkiye den başka gidecek yerimde yok.. ama bizimde adımızı FETÖ ‘cu çıkardılar.. uyduruk listede adımız yayınlandı.. resmi bir şey yok ama endişe içindeyim.. bir gün bize de gelirler mi ? diye.. diyor..

     Ekonomiyi kilitleyen nokta da burası..

     Herkes diken üzerinde oturuyor..

     Kurban verdim, Kurban Derisi verdim, başka bir şey vermedim ama yakalanan FETÖ cular bundan da kurban aldık derlerse yandık diyor.. ve korkuyor.. işte işin kilitlendiği düğüm noktası da burası hükümet artık FETÖ ne suç olduğunu neyin suç olmadığını ortaya koyması gerekiyor..

     Başbakanımız çıkıp FETÖ ‘ya şunları verenler suç işlemiştir mahkemeye çıkacak.. bunların dışında kalanlar soruşturmaya tabi olmayacaktır.. diyerek halkı rahatlatması gerekiyor.. Allah rızası için bir sohbette giden ile Terör eylemi içinde lan, Finansal destek veren ayırt edilmesi gerekir..

     Memur- Sanayici, İş adamı için FETÖ suç çizelgesi çıkarılmalı.. Şuraya kadar olan suç bundan sonra olan bölüm suç değil demelidir.. denmeli herkes rahat bir nefes almalıdır..

      Bugün bakıyoruz cezaevinde bir çok suçsuz insanımız , Allah rızası için yardım eden insanımız suçsuz yere yatıyor..

      Allah onları da af etsin

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI