Reklam
Bugun...
PİRİ FANİ VE DUA

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


 Güzel bir Kurban Bayramı yaşadık !..

    Suriye de 6 yıldan beri  2 Milyon’dan fazla Müslümanın öldüğünü saymazsak, 1984 den beri PKK ve Teröre 40 bin vatandaşımızı kara toprak altına gönderdiğimizi hesaba katmazsak, Şehit acısı yürekler yakmadığını görmezsek, Güzel bir kurban Bayramı yaşadık..

    Hakkari de Ak Partiden Milletvekili olayım memleketime hizmet edeyim diye aday olan Ahmet Budak, 7 yavrusunun gözleri önünde şerefsiz alçak  PKK’lılar tarafından öldürüldüğünü hesaba katmazsak Güzel bir kurban bayramı yaşadık..

    O kadar uyarılara rağmen : Trafik terörü yine durmuyor ve bu Bayramda da can almaya devam etti.. 5 günde 44 ölü 288 yaralı, terörün acı yüzü de bu olsa gerek.. hem de bizden bir terör trafik terörü.. terör bizim içimizde..! direksiyon başına geçen birden bire değişiyor kural ve uyarıları hiçe sayıyor..

    Bugün 16 Eylül 2016 Cuma Kurban Bayramı tatili memurlar için bitiyor.. dönüş başladı aman trafik teröristi olmayın diyorum.. kurallara uyunuz ne olur terörist olmayın !..

    Esnaf ve çalışanlar için Kurban Bayramı tatili birinci günü oldu.. bir çok esnaf birinci günü akşamüzeri bakkalını marketini açtı.. açmak zorundaydı elinde çürüyecek dökülecek satması gereken mal vardı..

    Pazartesi okulların açılacak olması sebebi ile Kırtasiye ve okul formaları ile çanta satan esnaf ise Bayramın 2. Gününden beri çalışmaya devam ediyor.. Eylül ayı sonuna kadar da Cumartesi – Pazar yok çalışmaya devam edecek.. esnaf için bayram elindeki malı bitirdiği gündür..

    Fırıncı, Kasap, Bağ- Bahçe yapan çiftçimiz, ürünlerini toplayarak, kendileri araçları ile sokak aralarında gezerek satmaya çalıştı.. sıcak hava meyve sebze beklemeye gelmiyor..

    Bir çiftçimiz: Domates, Biber, Salatalık, Patlıcan, Maydanoz vs tüm ürünler büyüyor, büyüme deme şansımız yok, su istiyor sulamıyorum deme şansım yok , Bayram da bize çalışma var diyerek bayramı çalışarak geçirdi..

    Uzun yıllar sonra ilk defa bir bayram ziyaretleri ile geçirdiğim bir bayram oldu, bu yıl idrak ettiğimiz mübarek kurban Bayramı..!

    Yazımın başında söyledim ya: Piri Fani ve Dua

     Kurban Bayramının birinci günü sabah ‘tan akşama kadar kurban kesme ve et işi ile mücadele vererek geçirdim..

     2.3 ve 4. Bayram günü ise arabamızın egzozu soğumasın diyerek bayram ziyareti yaptım..

     Bir piri fani , ben onun şöyle 50 yaşlarda olduğu dönemi de bilirim yiğit biri idi.. bugünlerde erimiş bir çocuk gibi kalmış ama elinde 99 tesbihi sürekli dua okuyor..

     Elini öptük sohbet ettik ilk sözü: Allah bu Tayyip ‘i başımızdan eksik etmesin yavrum!

     Nene Tayyip ne yaptı? diye sordum !..

     Yedi düvenle savaş yapıyor, o olmasa ülkemizi bölüp parçalayacaklar, bizi Irak ve Suriye den kötü yapacaklar ben onun için ona dua ediyorum..

     Bugün bayram, gelin hep birlikte Tayyip’e dua edelim Allah ona güç versin, Allah uzun ömür versin! Allah onu ken gözlerden hainlerin şerrinden korusun ,yavruuum ,” diyerek duaya devam etti..

     Bunun söylerken gözleri doldu..

     Bende dedim ki: Nene Tayyip ‘i nereden biliyorsun? Sokaklara çıkman evde oturuyorsun? sen onu nasıl tanıyorsun?

     Nene : “Ama yavrum deliminsin? bilmez olumuyum.. O bizim başkanımız, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız  Allah ona uzun ömür versin! ben ona dua ediyorum, televizyonda onu dinliyorum, dua ediyorum.. “ diyerek dua etmeye devam etti..

     Nenemiz 100 yaşını devirdiğini düşünüyorum, çocukluk dönemimden beri söyle hesap ettim, tahminim de yanılmıyorum, beli iki büklüm olmuş yani bir piri fanii ama duası Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ama o sadece Tayyip diyor..

     Mesele de burada!

     Allah bir kulunu vezir edecekse: Herkese sevdirir! piri fani bile sever dua eder..

     Rezil edecekse : Dünya kadar malın içinde dünyaya rezil eder, dünya kendisinden nefret eder.. insanlar ondan nefret eder, FETÖ gibi..

     Nenemiz: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Tüm Avrupa ülkeleri, ABD Destekçisi terör örgütleri ile mücadele ettiğini açık ve net görüyor.. söylüyor yedi düvenle savaş yapıyoruz diyor..

     İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya da Kayyum atanan belediye tabelalarından dolayı kızarken, “Biz bir olmalıyız birlik içinde olmalıyız.. hepimizin ağızı bir olmalı.. her yerde Türkiye Cumhuriyet Devleti ve Türk Bayrağı dalgalanmalıdır..

     Çözüm süreci diyerek bizleri aldattılar, Belediye tabelaları ile de bizi aldatıyorlar, Burada nasıl T.C. Kahramanmaraş Valiliği, T.C: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yazıyorsa orada ki belediyelerde de örnek T.C. Van Belediye Başkanlığı yazmalıdır..

     Orada kaçtane ermeni var ki Ermenice belediye yazıyorlar..” diyerek tepki gösterdi..

     Piri fani nememe katılmamak elde değil..

     Resmi kurumlarını kapısının üzerinde sadece Türkçe : T.C. Valiliği veya Milli Eğitimi veya Belediyesi yazmalıdır..

     Yabancı isimlerin yazılmasını bizde doğru bulmuyoruz.. Burası Ermenistan mı?

     PKK aslı amacı Kürt Devleti kurmak değildir.. asıl hedefi Büyük Ermenistan ‘a toprak hazırlamaktır.. Bunun akli selim olan yazarlar binlerce defa yazdı.. Bu tabelalarda bunun göstergesidir..

     Gereken gereken dersi alır diyorum..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 5 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI