Reklam
Bugun...
Pazarcık- Onikişubat - Göksun

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Stres atma ! yorgunluk..!

    Cumartesi- Pazar yoğun bir mesai yaptık, Pazarcık,Onikişubat, Göksun ilçelerimizde ki etniklikleri takip ettik..

    İşin doğrusu Pazarcık halkı, Onikişubat ilçesi Bahariye sitesi sakinleri, Göksun ilçesi halkı güzel stres attı ama biz gazeteciler biraz yorulduk..

    Cumartesi akşam Pazarcık ilçemize gittik, Pazarcık Belediyesinin kuruluşunun 100 yıl dönümü törenine katıldık.

    Atatürk Parkında kurulan mini fuar, mini kermes diyelim, konser ve gece çekilen halayla Pazarcık halkının stres attığına şahit oldu..

    Zamanlama mükemmeldi.. Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Avrupa da çalışan gurbetçilerinde geldiği zamana denk getirmesi yıllardır bir birini görmeyen Pazarcıklıları birlik ve beraberlik içinde kaynaşmasını sağladı.

     Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ el ele vererek ortaya güzel bir 3 günlük etkinlik düzenleyerek, birliği sağlamışlar..

     Milletvekillerim izinde katıldığı gecede bizleri en çok mutlu eden ise  eski Belediye Başkanı Kamil Dalkara, de Belediye başkanının yanına oturması oldu. Birlik ve Beraberlik bu devamını diliyorum..

     Gurbetçilerimiz, Pazarcık halkı, belediye başkanı ile yaz ve sıcak stresini atarken, Pazarcık halkı birlik ve beraberliğin güzel örneğini sergiledi.. başı açığı – kapalısı, dekolte giyen kapalı giyinen birlikte halay çektiler..

     Pazar günü ise : Önce Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek Bahariye evlerinde düzenlediği sabah kahvaltısına katıldı.

     Buda çok önemli, sebebi ise : Bugün insanımız aynı apartmanda oturduğu halde bir birine selam vermiyor.. karşı komşusun tanımıyor.. bu sebeple insanları bir sofra etrafında toplamak çok güzel bir çalışma..

     Bahariye sitesi sakinlerinin birlik ve Beraberliğinin sembolü olan Kahvaltı’ya bizler, muhtarlarda ek misafirlere geldi.. gerçekten hoş ve çok güzeldi. Başkanımız Hanefi Mahçiçek tebrik ediyorum, en azından komşuları bir birine kaynaştırdı..

     Kahvaltı sonrası Göksun ilçemize hareket ettik..

     38. Göksun Karakucak Güreş Festivaline katıldı..

     Sadece biz mi katıldık: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Belediye başkanları, milletvekilleri, Göksun halkı ve çoşkulu bir halkın katılımını gördük..

     Öyle ki : Güreş Meydanına giden yol üzerinde araç park yeri kalmamıştı..

     Karakucak Güreş Festivalinde ki heyecan bana 1980 yıllara götürdü..

     Kahramanmaraş Merkez, köy ve kasaba, ilçeler de olmak üzere her yıl en az 40’a yakın Karakucak Güreş Festivali yapılır, bunun üzerine bir de köy düğünlerinde güreş yapılırdı.

     Sonraki yıllarda Karakacak güreşlerine ilgi kalmadı.. Ata sporumuz Güreş Can çekişiyordu ki Göksun ilçemizde 540 Pehlivanın katılması ile yeniden hayat bulduğuna şahit oldum..

     Güreş’in içinden gelen bir gazeteci olarak mutlu oldum..

     Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Çoşkun Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığı el ele vererek çok güzel bir Karakucak Güreş Festivali yapmışlar.. belki de son 20 yılın en güzel Karakucak Güreş  festivalini gördük..

     Göksun Festivaline Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız , siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarının katılması ise ayrı bir nek kattı.

     Tabi Nurhak ilçemizde de bir etkinlik vardı ama : Atalarımız ne demiş, çağrılan yere erinme, çağrılmadığın yere görülme !

     Bizde aynen öyle yaparak: Tekirhan da Tekir Muhtarı Mustafa Kaplan’ın misafiri olmak üzere yola çıkmıştık ki , Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’nin misafiri olduk, hoş sohbet bir öğle yemeğinden sonra Kahramanmaraş’a dönerek, düğün aile ziyareti olmak üzere dün geceyi geç saatte kapattım..

     Günün sonu cümlesi : “ Ak Parti de seçim heyecanı var, önce ilçeler kongresi yapılacak sonra il kongresi yapılacak..

     Metal yorgunluğunu atmış : Ak kadrolar 2019 seçimlerine doğru koşmanın hesabını yaparken, yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya çekenlere ak parti yönetiminin dikkat etmesi gerekiyor..

     2019 seçimleri gerçekten zor bir seçim olacak, gezdiğimiz gördüğümüz iki gün içinde bunu açık ve net gördük Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum..

     Pazarcık- Onikişubat-Göksun ilçeleri turumuz böylece tamamlandı.

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI