Reklam
Bugun...
Pazar günü seçim olsa

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Ak Partinin oyu yüzde 55 olur !

     7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan ve tek başına bir hükümetin çıkmadığı seçimlerin hemen ertesi gün ülkemizi bölüp parçalamak yıkmak için başlatılan terör olayları..

      Oyunları gören Türk Milleti, 1 Kasım 2015 Pazar günü gereken cevabı vererek Ak partiye Türkiye içinde yüzde 51.7 gibi, Yurt dışı oyları ile yüzde 49,4 gibi rekor bir oyla yeniden iktidara getirdi..

      Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Ülkemiz sınırları içinde bir tek terör örgütü unsuru kalmayıncaya kadar terörle mücadeleye devam edeceğiz,”  diyerek balkon konuşmasında kararlı olduğunu göstermesi halkın güveninin tam aldı..

      Pazar gününden bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Jetlerimiz bölücülere göz açtırmıyor ve hiçbir masraftan kaçınılmadan bir tek terörist için bile uçak kaldırılarak bombalar atılıyor..

      Hükümetin kesin kararı sonucu örgütten kaçan PKK militanları güvenlik güçlerine teslim olurken, Jetlerimiz ise sürekli bomba yağdırıyor..

      Son iki günden beri Hakkari Merkez ve dağlık bölgelerinde bölücü örgüte yönelik temizlik operasyonunda 20 hain etkisiz hale getirilirken, örgütten kaçan 100 üzerinde hain ise güvenlik kuvvetlerine teslim oldu.

      Seçim sonrası operasyonda iki Mehmetçiğimizde hakka yürüdü.. çünkü “Şehitlere ölü “ denmez onlar diridir.. Şehitleri toprak çürütmez !..

      CHP de Kazan kaynıyor.. MHP de ise her bölgeden istifa haberleri geliyor.. özellikle Belediye meclis üyeleri, parti üyeleri partilerinden peş peşe istifa ediyorlar..

      1 Kasım 2015 öncesi yazdığım köşe yazımda: Ak parti 290-310 bandında milletvekili çıkaracaktır dediğimde ..” celallenenler” kusura bakmasınlar.. önümüzdeki Pazar günü yani 8 Kasım 2015 Pazar seçim olsa , Ak Partinin oyu yüzde 55 , MHP ve HDP baraj altı, CHP ve Ak Partili bir meclis ortaya çıkıyor..

      Ak Partinin bu oy artışının sebebi ise: MHP Kızgınları, HDP yanlış yapıyor diyenler ve CHP kızgınları ile diğer partilerden gelen oylar olarak görülüyor..

      Bir gün önce yapılan Türkiye geneli ankette:  1 Kasım da oyunuzu kime verdiniz ? 8 Kasım 2015 Pazar günü seçim olsa oyunuzu kime verisiniz ? sorusuna yüzde 6 gibi bir bölümü Ak Parti diyor..

      Görülen şu ki : Ak parti bölücü örgüte göz açtırmadığı için puan toplamaya devam ediyor..

      Güneydoğu halkı arasında yapılan ankette: “HDP ‘mi Ak Parti mi ? sorusuna halkın yüzde 65 Ak Parti diyor ancak,” Terör istemiyoruz, biz devletimizi istiyoruz, devleti yanımızda görmek istiyoruz, devlet devlet ” diyorlar..

      O hah de Ak Parti ve Hükümet, Başbakan Ahmet Davutoğlu , “ Son silahlı PKK militanı öldürülünceye kadar terörle mücadeleye devam edeceğiz” demişti bu kararlılığın devamını istiyorlar.

      Terörle mücadelede ise : Yerli silah, yerli uçak, yerli füze , yerli İHA kullanılmalı doğru yere doğru müdahale edilmelidir.. bizi yanlışa götürmemeliler..

      Halkın güveni devlette olmalıdır.. bunun içinde halkımız devleti yanında görmek istiyor..

      Devlet dağları ve şehirleri eşkıyaya bırakırsa , halk da devleti bırakır..

      Bugün toptancı esnafı Güneydoğu esnafına mal vermiyor, verise önce para kasaya girecek sonra mal gönderim diyor..

      Malı alan Güneydoğu esnafı bu defa da : Malını götürecek kamyon bulamıyor.. o halde Türk Silahlı Kuvvetleri, Özel Hareket Polisleri, Jandarması, memuru, valisi , Güneydoğu halkı el ele vererek, bölge de bir tek terörist kalmayıncaya kadar birlikte mücadele etmelidir..

      Barış süreci bitti: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:” Kardeşlik süreci, ancak kardeşde kardeşini sırtından bıçaklamayacak !” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütü çökertilene kadar operasyonlar devam edecek, Milli Birlik ve Kardeşlik kurulacak,” diyor..

      Güneydoğu da ki Kardeşlerimiz, terörü gördükleri yerde polise , askere ihbar edecekler, Devletin Gücünü hep birlikte göstermemiz gerekiyor.. ki Devlet biziz biz sahip çıkarsak olur..

      Tüm bunları üstü üste koyduğumuz zaman önümüzdeki Pazar günü seçim olsa Ak parti yüzde 55 oyla iktidara geldiğini görüyorum..

      Ak Parti : Anayasa, Terör, Kanunlar, Eğitim meselelerini 2019 kadar çözmesi halinde 2023 bugünden hayırlı olsun derim..

      Televizyon kanalları : bugünlerde Ak Partinin vaatlerini tekip ediyoruz diyerek haber yapıyorlar.. oysa 13 yıldan beri ak parti neyi söyledi de onu yapmadı önce buna bakmak gerek, bu vaatleri hiçbir şey değil, çay parası çay parası bunu görün artık..

      Türkiye seçimden güçlü çıkınca Almanya Başbakanı Merkel,” AB ülkelerine çağrı yaparak, Türkiye ile bir olalım, yükü birlikte paylaşalım, mülteciler AB girmesinler” diyerek Türkiye terör ve ekonomik destek verelim demeye başladı.. işte güç bu!..

      Geleceğimize güç veren destek veren, oy veren herkese teşekkür ediyorum..

      Güçlü çıkınca AB de bizi desteklemeye başladı.. Güç böyle bir şey..

      Bugünlük bu kadar

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI