Reklam
Bugun...
Onikişubat Belediyesi/Bosnahersek çıkarması

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramını : Bosna Hersek’in  Zenica şehrinde Müslüman çocukları ile birlikte kutladı..

      12 bin kişinin katıldığı 23  Nisan şenliklerinde : Onikişubat Belediyemiz çocuklarımıza 6 bin maraş işi hediye dağıtarak gönüllere girdi.

      Onikişubat Belediyesi Bayrağını Bosna Hersek- Zenica’ya Türk Bayrağını dikerken, çok güzel bir karşılama yaptılar bizlere !..

      Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Meclis Üyeleri , ile 4 günlük bir Bosna Herkes ziyaretinde bulunduk..

      Bir birimize güvendiğimiz için bilgisayar götüremediğimiz için sevgili okurlarımızla irtibatımız kesilse de Türkiye döndük köşemizi ve haberlerimiz yazmaya başlıyorum..

      Bosna Herkes ‘in başkenti Saraybosna veya gerçek adı ile Sarayova hava alanına Salı günü sabah indik..

      Holleywood otelimize yerleştikten sonra : Hızlı bir şekilde Meşhur Başçarşı , Osmanlı eserleri, camiileri çarşısı olmak üzere Saraybosna da şehir gezisi yaptık.(Buna sonra gireceğim)

      Büyükelçimizi ziyaret etti.. Travnik , Zenica, Tarihi camileri, Kervansarayları Osmanlı eserlerini gördük.. Mostar’a gittik..

      Osmanlı köyü – Son Türk köyü Mostar köprüsü ile devam eden 4 günlük gezimizi bu köşe yazımda sadece özet yazacağım.. çünkü o kadar çok şey gördük ve yaşadık ki bir değil 10 köşe yazısı olacak notlarımız var..

      Osmanlı’ya sahip çıkan Bosna Hersek halkı :” Biz Osmanlıyız !” diyor..

      O kadar bomba – yakılıp yıkılmaya rağmen Osmanlı eserleri ayakda ancak büyük bölümünü Türkiye tamir ettirmiş bakımını yaptırmış ..

      Bosnahersek anlatılacak gibi değil gidip görüp yaşamak gerekir..

      Her taraf yem yeşil, buz gibi suyu var..

      Ben Kahramanmaraş’ta akarsu çok derdim.. suyumuzla övünürdüm, Ancak Bosnaherkes ki görünce :” Bizim suyumuz yok “ demeye başladım..

      1992-95 arası AB göbeğinde 300 binden fazla Müslümanın vahşice öldürüldüğü 18 çeşit işkence türünün tarihe geçtiği , o toprakları herkesin görüp yaşaması gerekir..

      Prof.Dr. Necmettin Erbakan :” AB Hristiyan kulübü / Haçlı seferleri var- “ derdi Allah rahmet eylesin , 3 yıl devam eden Bosna Hersek  savaşında batının nasıl haçlı seferi yaptığını bugün ayakta duran belgeleri ile yerinde görünce tüylerim diken diken oldu..

      Sarayova’yı yani Saraybosna’ı kuşatan haçlılar: AB ve ABD den gelen zengin kişilere Müslüman öldürme safarisi yaptığını canlı film de görerek yaşadık..

      İnanılır gibi değil, Gazetecilerin çektikleri görüntüler, amatör kamera görüntülerinin izleyince insanın kanı donuyor..

      10 bin dolar veren Birleşmiş milletlerin vaya AB askerlerinin güvenli bölgesinden eline verilen uzun namlulu kanas türü silahlarla Müslümanları nasıl vurduğunu o gün o tarih de ulusal basın ve amatör kameraların bunu kayıt ettiğini gördük..

      Batı barbar ve Müslüman Düşmanı !

      Tek silahı taş olan : Müslümanlara yapılan işgence ve zulüm bizim bildiğimizden çok fazla ikmiş..

      Türkiye Müslüman olduğu sürece AB almazlar ! ve de giremez, bu bir oyalama taktiğidir.. Bildiğiniz bir konu : AB ülkelerinin para ve silahlarının nakliye uçakları ile PKK nasıl atıldığını bir süre önce izlemiştik..

      1992-95 arası Saraybosna da kanasla Müslüman avlayan batı..

      2015/16 yılında da Güneydoğu da Kanasla keskin nişancısı ile Polis ve Askerimizi avladığını görüyoruz..

      3 yıl sora ile Bosna herkes de 300 bin Müslümanı öldüren bir o kadarının da kayıp eden AB ve Batı , Güneydoğu da ise bugüne kadar 40 bin Müslüman Asker ve Polisimizi şehit etti.. Bunu artık göründe uyanın !..

      Figüranlar değişse de : Filim aynı !

      Osmanlı toprakları : Bosna Hersek veya Balkanlar da bugün 2016 yılında batı Müslüman avlıyorsa, bir nesli yok ediyorsa bizim uyanmamız gerekir..

      Almanya ve AB ülkelerine işçi olarak giden : Müslüman Türklerin bir çoğu maalesef ki kimliklerini kaybetti..

      Ne Türk , ne Müslüman ne olduklarını Türkiye deki yakınları da bilemiyor..

      Tabi : Batının o kadar pisliğinin içinde dini koruyan inancına sahip çıkan insanımızda yok değil hani..

       Bosna Hersek de Müslümanlar sindirilmiş, camiisi var ezan okunmuyor, kanunen yasak, ama onların kilise çanları çalıyor..

       Türkiye deki bir çok belediye yıkılan camileri yaptırmış yeni camii yaptırmış ancak bunu yapacaklarına : Türkiye den iki üç hoca gönderseler , çocuklara Kur’an-ı kerim okumasını, dinini öğretseler çok güzel olacakmış.. çünkü camii yapmışız külliye yapmışız.. içi boş ne yapalım..

        Bugünlük bu kadar..

        İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI