Reklam
Bugun...
Nasıl unutuyoruz ?

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Aşık Mahsuni Şerif ,” Katil Amerika “ diye bir türküsü var dinlemeyenler dinlesin

      Türkiye niye Özgür Suriye Ordusu, Niye Katar’ın yanında yer alıyor diyenlere sözüm şu ki :  önce Aşık Mahsuni Şerefi dinlesinler. Sonra …

     Nasıl oluyor bilemiyorum ama biz olayları çok hızlı unutuyoruz, galiba okumadığımızdan kaynaklanıyor.. çünkü Türk milleti okumuyor!..

     Bağdat saati ile 20 Mart 2003 05:34’te Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık önderliğinde oluşturulmuş Çok uluslu Koalisyon Kuvvetlerinin Irak’a askeri harekât başlatmasıyla Ortadoğu‘yu bataklığa sürükleyen ve istikrarsızlığa götüren ilk olay olarak kayıtlara geçen bu savaş, ayrıca İkinci Körfez Savaşı, Irak’ın İşgali ve koalisyon ülkelerince Irak’ı Özgürleştirme Operasyonu olarak da adlandırılmakta idi sonunda göz yaşı ve vatansız insanlar ortada kaldı.

      Hatırlatma : Bosna Herkes de Müslümanlara yapılan Irak da tekrar edildi.

      Sözde : ABD, 9 yıl süren işgal süresince hiçbir şekilde  kitle imha silahına rastlayamamıştır. Bölgede yerel silahlı güçler ile yaşadığı çatışmalarda aldığı ağır darbeler sonrası hızla güç kaybederken, Irak’ta konuşlu tüm  güçlerini geri çekmiştir. Yaşanan kaosla beraber bölgede birçok Irak’lı yaşadığı savaş travması nedeniyle zor günler geçirmiş, bunların bir çoğu intihar etmiştir. Çünkü ABD askerleri kadınla tecavüz etmiş hamile bırakmış, bunun sonucu intihar olayları yaşanmıştır.. 1 milyondan fazla kişi katledilmiş, bölgede tecavüz ve işkencelerin olağan bir şekilde yaşanmasına zemin hazırlanmıştır. ABD, hem başarısız bir devlet hem de işlediği katliam ve tecavüzler nedeniyle tarihin sayfalarına kara bir leke olarak adını yazdırmıştır.

     O gün Türkiye Irak da olsa bunların çoğu olmayacaktı..

    Amerika’nın Irak’a getirdiği sözde demokrasinin sonuçları;

    İntihar Saldırısı: 2003’ten sonra 2152 bunları yapanlar bir tek ABD askeri ölsün diye yapmıştır.. Kirletilen kadınlar.. başı çekmiştir..

     Katledilen İnsan Sayısı: 650 bini sivil 1 milyondan fazla Resmi rakamlar gerçekler ise 3 milyonun üzerindedir..

     Yetim çocuk: 5 milyon resmi rakam

     Dul kalan kadın: 1 milyondan fazla

     Mülteci: 6 milyon dan fazla dünyanın dört bir yanına yayılmış halde..

     Bugün Irak diye bir devlet kalmadı.. 5 ayrı parça bölündü.. Terör yuvası haline geldi.. Başta ABD Jandarmaları duruyor, tüm mesele Irak Petrolleri.. payını alıyor..

     Türkiye Özgür Suriye Ordusu yanında yer almasa Suriye de bugün en az 5 parçaya bölünür yok edilirdi..

     ABD girdi farklı olacağını düşünmüyorum.. Türkiye de ki 3 milyon sığınmacı için biraz toprak kopara bilirsek bu bizim için bir başarı olacaktır..

     Geçmişte Irak da olduğu gibi yakında Suriye de ABD askerlerinin yaptığını görmeye başlarsınız..

     Osmanlı’ya ihanet etmeyen, Son ana kadar Osmanlı yanında yer alan, Türkiye dostu, Katar oyunun Suriye den sonraki parçası..

     Türkiye bunu bozmaya çalışıyor..

     Bizim içimizdeki , bizim insanımız “Ne işimiz var Suriye de Katar da “ demeye başladı..

     Irak’lıların bir bölümü  İran’a bir bölümü Türkiye ve Dünya’ya dağıldı. Suriye de 12 Milyon kişi göçmen oldu, 3 Milyonu Türkiye de diğerleri dünyaya dağıldı.. Sıra bize gelirse bizim gidecek yerimiz yok haaa..

     Almanya da yaşayan Suriyelileri gördüm: Annesi başı örtülü, genç kızları kabak çiçeği gibi açılmış gençleri Alamanalara benzemeye çalışmışlar..

     Buda şu demekdir.. Bir nesil yok oluyor, bir millet yok oluyor..! yazık..

     3 günden beri yazıyorum: Türkiye oyuncu değil , oyun kuran ülke olmak zorunda, bununda bir bedeli var, bu bedeli birlikte ödeyerek artık oyun kurmalıyız..

     Saddam Hüseyin başına gelecekleri anladığı an: Türkiye Musul, Kerkük, Süleymaniye, bölgeye girin dedi.. Mehrum Cumhurbaşkanı Özal orduya emir verdi.. Irak’a girin diye, o zaman ki Genel Kurmay Başkanı Toruntay  hazırlığımız yok diyerek girmedi..

     O gün Türk ordusu Irak ‘a girse o petroller bugün bizim kasamıza akacaktı ve de bölgede Kürt Devleti veya Bağımsızlık diye bir şey olmayacaktı..

     Ama biz bunu da unutuyoruz..

     Bir saat sonra bu söylediklerimi de unuturuz.. ve Hükümeti eleştirmeye başlarız.. işimiz eleştirmek, çünkü biz okumayız, geçmişimizi bilmeyiz, tarihi bilmeyiz, dilimiz papuç gibi ancak eleştirir ve bizden farklı düşünenlere hakaret etmesini iyi biliriz..

     Türkiye Irak da da olmalı, Suriye de de olmalı, Katar da da olmalı, Büyük Devlet Olacaksak bunun bedeli var bunu ödememiz gerekir..

     Türkiye Irak’a girerse PKK biter, Suriye girerse Terör örgütleri biter, Katar’ın yanında yer alırsa Türkiye ‘siz plan ve proje olamayacağını ABD başta olmak üzere herkes anlar..

      İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI