Bugun...
Mahir Ünal Yüzde 51 seçim kazanılır..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


   Ak Parti Osmaniye İl Danışma Meclisi toplantısını televizyon da canlı yayında izliyorum..

      Konuşan bizden biri..

      Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Kültür ve Turizm eski Bakanı , Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ziyaretine dün Kahramanmaraş’tan başladı.

      Hedef Osmaniye İl Danışma Meclisi toplantısı , Osmaniye teşkilatının  iftar yemeği idi ama Memleketi Kahramanmaraş’a uğramadan geçmek olmazdı.. öyle de yaptı.. önce Kahramanmaraş sonra Osmaniye toplantısı idi..

      Kısa süreliğine memleketi Kahramanmaraş’a gelerek Osmaniye geçti..

      Şekerdere deki Ak Parti Binası Önünde vatandaşlara seslendi.. Katar konusu üzerinde durdu.. Katar sebebi ile Türkiye baskılara maruz kalıyor dedi..

      Partililerle sohbet ettikten sonra ise : Osmaniye ilimize geçti..

      Mahir Ünal’ı Osmaniye Programını televizyon da izledim..

      Ak Parti : Parti sözcüsünü bulduğuna şahit oldum..

      Hani Milletvekilimiz diye söylemiyorum; görevinin hakkını veriyor..

      Lider gibi konuşması ile göğsümüzü kabarttı kendisine teşekkür ederiz..

      Osmaniye İl Danışma Meclisi de yaptığı konuşmasında : Mahir  Ünal, " 2019 seçimlerinden önce TBMM İçtüzük, Uyum yasaları çıkması gerekiyor, TBMM Başkanı Kahraman partilere çağrıda bulundu, Kılıçdaroğlu dedi ki 'Ben katılmam'. Dedi ki 'Ben Genel Başkanım, liderim, Ben dedi eşit miyim ki katılacağım' dediğini hatırlatarak CHP ve Kılıçdaroğlu’na yüklendi..

      Mahir Ünal:  Meclis başkanı grup başkanlarını çağırdı. Çünkü Mecliste aslı olan nedir grup başkanıdır. Sayın  Devlet Bahçeli grup başkanıdır. Sayın  Binali Yıldırım, Başbakanımız grup başkanıdır.  Kemal Kılıçdaroğlu da grup başkanıdır.  Ama yapılan açıklamaya bakın işte bu Kılıçdaroğlu böyle biri..

      Ünal : “ Kılıçdaroğlu  'Bu davet mevzuata uygun ama siyasi etiğe, teamüllere uygun değil'. Eğer siyasi etiği, siyasi teamülleri konuşacaksak ey  Kılıçdaroğlu, bu kadar seçim kaybetmiş bir genel başkanın o koltukta oturmaması gerekir. Eğer Siyasi teammüllerden bahsedeceksek, lider olabilmek için seçim kazanmak gerekir. Sen bugüne kadar kendi kongrelerin dışında başka seçim kazanmadın. Sen lider falan değilsin. Hangi liderlikten bahsediyorsun?" dedi.

     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu lider değil

     Çünkü o genel başkan.. Lider seçim kazanır..

     Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik artık. Uyum yasaları ve 2019 'da yapılacak seçimle  Türkiye yeni bir siyasal sistemle yoluna devam edecek. ve artık siyaset eskisi gibi olmayacak. ve artık  Türkiye'de yeni dönemde artık yüzde 35'le, yüzde 40 la seçim kazanılmayacak. Yüzde 50 arrtı 1 ile seçim kazanılacak. O yüzden hepimize çok büyük bir görev düşüyor, bugünden başlayarak seçim çalışmasına başlamamız gerekiyor bize yüzde 51 gerek dedi.

    2019 dediğiniz nedir ki ?

    Belediye başkanlığı, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlık seçimleri, 2019 da yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimlerine çok bir zaman kalmadığını söyleyen Ünal: “ Artık bize yüzde 51 gerekli, artık seçimler yüzde 51 ve üzerinde oyla kazanılacak bu sebeple bugünden başlayarak çalışmaya başlamamız gerekiyor.. daha çok çalışacağız,” diyerek Osmaniyelileri çoşturdu..

     AK Parti olarak küçük hesapların peşine asla düşmediklerini vurgulayan Ünal,  Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini ifade ederek şunları söyledi: " Katar krizi ile bile bize vurmaya çalışıyorlar.. Suriye, Irak, Katar krizi Türkiye öyle rahat bir coğrafya içinde değil, bunu iyi bilmemiz gerekiyor, Birlik ve Beraberlik içinde daha güçlü Türkiye olmamız gerekiyor” diye güzel bir konuşma yaptı..

     Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü, Mahir Ünal, hitabeti, bilgi ve donanımı ile Kahramanmaraş’ın gurur kaynağı oldu..

     Parti Genel Başkanı var boş konuşur, Genel Başkan Yardımcısı var boş konuşur, Milletvekili var boş konuşur konuşmasından haber çıkarmak biz gazeteciler için ölüm olur..

     Oysa Mahir Ünal ‘ın her satır başı söylediği bir haber konusudur..

     Mahir Ünal’ın Pazar günü Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşması : Katar yüzünden baskı görüyoruz “ başlığı ile bugünkü ulusal gazete ve internetlerde yayınlandığını görüyoruz..

     Türkiye baskısı habere girmesi çok önemli , her kesin söylediği Türkiye baskısı haber olmaz.. bu bağlamda : Mahir bey de bu mesajı vere biliyor..

      Her söylediği haber oluyor..

      Bu köşe yazımda biraz haber gibi oldu.. diyorum..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI