Bugun...
Kurumlarda Gizli FETÖ’cu ?

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


30 yıldır eğitim sektörünün içindeyim..

Bir çocuğunu kapasitesi ne ise : ilk okulda aynı, orta okulda aynı, Lisede aynı , Üniversite de aynı olmaktadır.. KPSS de de aynı sonucu veriyor..

Özellikle sözüm : Dershane Müdürleri, Öğretmenleri, Rehber Öğretmenler, Okul Müdürleri ve Eğitim içinde ben varım diyenlere , çünkü beni onlar çok daha iyi anlar !..

Örnek : ilk okulu yüz üzerinden 95 ile bitiren bir öğrenci, Orta okulu yüz üzerinden 90 ile bitiriyorsa, Lisde de çok çalışarak dershaneye giderek, yüz üzerinden 90-98 arasında bir puan ala bilir..

İlk okulda 95 Orta okulda 95 alan bir öğrenci, Lisede çok iyi çalışarak dershane ve takviye dersleri ile yüzde 100 yapa bilir 99 yapa bilir..

Yazımın buraya kadar kısmını okuyan öğretmenlerimiz : doğru demişlerdir.. öyle söylediklerini duyuyorum.. yıllardır görülen manzara bu ama 40 bir çocuk 100 yaptığı görülmemiştir..

FETÖ terör örgütünün çaldığı sorularla, hak etmeyen kişiler görevlere geldiler ve kurumlarda müdür oldular.. Bunların FETÖ üyesi olup olmadığını anlamanın yolu kimseye sormaya gerek yok eğitim çizelgesine bakmak gerekir..

Bunları nasıl seçe biliriz..?

KPSS sonucuna bakalım mı ?

Gerek yok: Biz tanıyoruz biliyoruz bir çok kurum da müdürlük yapanlar var, Açık öğretim mezunu iki yıllık açık öğretim mezunu ve  KPSS den 96 almış buna kim inanır ?

Tüm resmi kurumlarda çalışan memur, müdür veya şef her ne ise KPSS den yüksek puan alarak gelmiş ise FETÖ ile gelmiştir.. aksini söylemek yanlış olur..

Özellikle 1990 dan sonra : Üniversite sınavında başarılı olamayan kişilerin polis okullarına, Astsubay okullarına, Devlet Memurluğu sınavlarında yüksek puan alanların üzerine yoğunlaşmak gerekiyor..

Araştırmaya gerek yok: KPSS den 96 alan bir kişi Üniversite sınavlarında Türkiye de ilk 10 binin içine girer ve Tıp- Hukuk ve Endüstri mühendisliği kazanır..

KPSS den 55 alan bir öğrenci, İki yıllık meslek yüksek okulları, ve bazı 4 yıllık yüksek okulların ikinci öğretimine girer..

KPSS den 65 üzeri puan alan öğrenciler 4 yıllık fakültelere çok rahat girerler..

Üniversite sınavı ile KPSS ne alakası var diyeceksiniz ?

Çok alakası var biz 30 yıllık eğitimde tecrübemiz.. bir çocuk ilk okulda ne ise orta okulda da o Lise de ne ise Üniversite de de o , sonra KPSS sınavına girdiği zaman da o, hiç değişen bir şey yok..

Yüzdelik dilim hiç değişmiyor..

Buradan şuraya gelmek istiyorum: Her kurum amiri kendi memurunun siciline şöyle bakacak.. Lise mezunu, Üniversite sınavı da barajı bile aşamayan bir öğrenci , ancak KPSS de 90 ve üzeri puanla gelmiş ise bu hiç mümkün değil 100 defa yeniden sınav yapsanız bile bu kişi 35-40 dan fazla puan alamaz.. bu puanla da üniversite sınavında barajı bile aşamaz..

Liseyi bitirmiş, Üniversite sınavına girmiş barajı aşmış, sonra , iki yıllık meslek yüksek okuluna bile girememiş açık öğretimden bir yeri bitirerek KPSS den 90 puan üzeri değil, 55 ‘in üzerinde bir puanla gelip memur, müdür oldu ise bu Fetö den yardım alan kişidir..

İnanmıyorsanız, geçmiş soruları çıkarın iki saat bir odaya kapatın, yeniden sınav yapın bu puanı alan bir kişi çıkarsa ben gazetecilik mesleğini bırakacağım ? bu kadar iddialı konuşuyorum..

Yıllardır bizim yakınlarımızdan, bizim çocuklarımızdan, özel ders dershane eğitimi ile takviye ettiğimiz çocuklarımız en süper patlama yapanı 10 puanlık bir patlama yaptı..

Yani 60 alıyorsa 70 etti.. 71 yapanı görmedim ve duymadım..

Üniversite sınavını kazanamayan genç, açık öğretim den iki yıllık veya 4 yıllık bir yer bitirerek KPSS den 100 alıyorsa, 96 alıyorsa bu işin altında yüzde 1 milyon FETÖ parmağı vardır.. çalınan soru vardır.. Bu sebeple memurların KPSS puanına bakın tahsil durumuna bakın FETÖ ‘cu olup olmadığını birine sormanıza gerek yok !.. hemen anlarsınız..

Dershaneci, okul müdürü, rehber öğretmen olarak eğitime kendini veren kişiler gidin sorun, Duayen eğitimciler var onlara sorun, bu söylediklerim yanlış diyen bir kişiyi bulamazsınız..

İşte kurum içindeki FETÖ ‘cuların şifreleri ve ip uçları.. bunlar.. haksız yere gelip oturan bu kişiler..

Üniversite sınavında zar zor barajı aşan sonra açık öğretime giriyor bir diploma alıyor, Üniversite sınavında kendisi 155 alırken 300 alan çocuk fakülte bitiriyor sonra KPSS sınavında 300 alan yavrumuz, 65 alırken, 155 zor alarak barajı aşan çocuk ise 100 tam puanla memur oluyor bunun adalet neresinde ?..

Adam FETÖ ‘cumu diye sormanıza gerek yok,  kaç yılında kuruma girmiş diyelim 2010 yılında o KPSS sorularını ona sorun 96 değil 40 bile alamaz buna dikkat edin, deneyin..

Bizde çok kişi biliyoruz Fetö’nün dershanesine kayıt yaptırıp polis okulunu kazananları biliyoruz.. Üniversite sınavında barajı bile aşamamıştı ama polis okulunda 95 puan alıp kazanan baba yiğitler var !..

Askeri liselere nasıl girdikleri malum..

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS iki yılda bir yapılmakta Lisans, Önlisans, ilköğretim, orta okul, lise gibi sınavla kamuya Personel alınıyor.. 1999 den beri bu sınavlar üzerinde ne oyunlar döndü ?.. 7 defa sınav yapıldı.. gerçek çalışanların emekleri çalındı..

Şimdi hırsızların temizlenme zamanı başladı..

Şifreyi biz verdik.. yüz üzerinden 40’lık bir öğrenci 96 puan alamaz uyanın uyanın..!

İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI