Reklam
Bugun...
Kitap Fuarı ve Erkoç

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, sadece kitap fuarı gündemli ve çok güzel seviyeli bir basın toplantısı yaptı.. 

      Kitap yükü altında inleyen eşeğe , o değerli kitapların içindeki ilmin hiçbir faydası olmaz, çünkü onları okuyup anlama kabiliyeti yoktur.. 

      Ay da bir kitap satın almalıyız ve evimizde güzel bir kütüphane oluşturarak, o kitabı okumalıyız.. çocuklarımıza mutlaka okutmalıyız.. 

      Unutmayın ki : okuma alışkanlığını, Gazete- Dergi, ile alınır kitap ile devam edilir.. mutlaka gazete okumamız gerekir.. bu sebeple  her gün evimize bir gazete mutlaka girmelidir. 

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, öz veri ve büyük kaynak ayırarak böylesine güzel 2. Kitap fuarını organize ediyor.. kendisine teşekkür ediyoruz.. 

      Ancak: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un gayreti ve çalışması yetmez, her iş para ile olmuyor, parasız yapılması gereken işlerde var.. Başkan’a destek olmamız gerekiyor.. 

       Sivil toplum kuruluşları, gazeteciler, kamu görevlileri, bu kitap fuarının bir ucundan tutmamız gerekiyor.. 

        Kahramanmaraş halkı , özellikle çocukları orta okul ve liseye giden anne ve babalar çocuklarınızın cebine bir harçlık koyarak mutlaka , çocuklarınızı kitap fuarına gönderin getirin, onlarda gönüllerine göre bir kitap alsınlar.. 

        “Kitaba davet” kitap şeklinde davetiye de çok hoş olmuş, hazırlayan Züver Çetinkaya . M.Fatih Ertaş ve Çetin Canlı beye teşekkür ederim..  

        Hoş bir davetiye olmuş, bir yeniliktir.. tebrik ediyorum.. 

        Ancak burada üzülerek şunu görüyorum ki : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kitap Fuarı ekibinde gördüğüm heyecanı Kahramanmaraş halkında, sivil toplum kuruluşlarında da görmek istiyorum.. 

Üzerimizde ölü toprağı var ! 

     Aman bana ne !..  

     Bana değmeyen yılan bin yaşasın !  

     Of , Trabzon’un ilçesi Of değil, işte Of!.. 

     Herkes kaşınan yerini , kaşıyor !.. 

     Oysa bugün birlikte vatana sahip çıkma zamanı ! 

     Bugün şehrimizin sorunlarına sahip çıkma zamanı ! 

     Yerimizden kalkmamız gerekiyor.. üzerimizdeki ölü toprağını atmamız gerekiyor, ama bizi ateşleyecek bir hareket gereklidir.. 

     Of diyerek yerimizden bir kalkmamız gerekiyor.. Bu kitap Fuarına sahip çıkmamız gerekiyor.. Halk ile olmayan hiçbir etkinlik başarıya ulaşamaz.. 

     Şiir ve Edebiyatın başkenti Kahramanmaraş halkı bu kitap fuarına sahip çıkmalıdır

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI