Bugun...
Kitap Fuarı Taze Kan Oldu !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yoğun emek harcayarak bu yıl 3. Düzenlediği Kahramanmaraş Kitap Fuarı Kahramanmaraş’a taze kan oldu.

    FETÖ göz altıları, FETÖ soruşturmaları, yarına endişe ile bakan insanımız, bozulan ekonomi, çay parası kazanamadan , siltaf  etmeden dükkanını kapatan esnaf Kitap Fuarı ile bir nefes aldı.

    Eksik ve yanlış olan tarafı olmaz mı ? olur, hele böyle büyük çapta bir kitap fuarında yanlış ararsan bulursun ama biz bardağın dolu yanına bakıyoruz..

    Şair ve Yazarın harman olduğu ; Şiir ve Edebiyatın Başkenti Kahramanmaraş’ta Kitap Fuarı şehrimize bir taç oldu..

    Şu da olsa iyi idi.. buda olmalıydı, şurası eksik, burası fazla gibi eleştirilerde kulak tıkamadan bir sonraki sene için not almak gerekir..

    Eleştiri güzeldir.. Eleştiri ile hakareti bir birinden ayırt etmek gerekir..

    Yapıcı eleştiri yapana teşekkür etmek gerekir..

    Hak edenin hakkın vermek gerekir..

    Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Kitap Fuarına sıcak bakmasa ne diye biliriz ? niye yapmıyorsun diye bilimiyiz ? diyemeyiz..

    Kitap Fuarı açmak belediyenin görevi değil, ama Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, bir çok güçlüklere göğüs gererek, bu kitap fuarını açtı ise bize düşen ona teşekkür etmektir..

    Kitap Fuarı sebebi ile :

    Kahramanmaraş’a gelen yazarlar – Şairler, Kitap Sevenler, Yayın Evleri yöneticileri şehrimizin ulaşımda  : Uçak yolcu sayısını artırırken, otellerimiz doluluk oranı yükseldi.. Lokantalarımız, esnafımızın işleri arttı.. şehir ekonomisine taze kan oldu..

    Tabiri caiz ise : ölmek üzere olan esnafımız bir nefes aldı. Kitap Fuarı Taze Kan oldu, bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç teşekkür üzerine teşekkür alıyor.. Kahramanmaraşlılar Erkoç başkana teşekkür ediyor..

     Anadolu’nun en büyük Kitap Fuarı olan : Kahramanmaraş 3. Kitap Fuarı , bir yandan Türkiye fuarı olmaya aday bir yandan ise katılan yayın evleri, ilimize imza gününe gelen yazar ve şairler sebebi ile ilimize bir hareket getirdi.. getirmeye de devam edecek..

     Fuar çok önemli..

     Bir il’e yabancı girmediği sürece o ilde hareket olması mümkün değildir..

     Kitap Fuarı sebebi ile ilimize gelen : Yazarlar, yayın evi yöneticileri , Otobüs, Uçak doluluk oranını artırdı.. Otellerde konakladı.. Lokantalarımızda yemek yiyor.. kısacası şehir ekonomisine katkı sağlıyor..

     Kahramanmaraşlılar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan daha çok etkinlik bekliyorlar..

     Kahramanmaraş Büyükşehir Fuar A.Ş. kurulmalı..

     Kahramanmaraş’ta fuar şirketimizle birlikte yılda en az 12 ayrı sektörde fuar açılmalıdır..

     Bunun da başında işi bilen biri olmalıdır..

     Sevgili başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’la bu konuda sohbet etmek isterim..

     İzmir Fuarında uzun süre çalışan, İhlas Fuarcılık da çalışan , Yurt içi ve Yurt dışı Fuarlara katılan biri olarak birikimimi aktarmak isterim..

     Kahramanmaraş çıkmaz sokak, sadece işi olan Kahramanmaraş’a gelmekte onun dışında iç ve dış turizmden hak ettiği payı alamamaktadır..

     Bu sebeple bize kitap fuarı şunu gösterdi ki : Fuar demek taze kan demek, fuar demek şehir ekonomisine katma değer demektir..

     KAFUM : Fuar merkezi boş duruncaya kadar yılda en az 12 ayrı fuar açıla bilir, bu da şu demektir.. Kahramanmaraş’a hareket getirecektir.. ekonomi canlanacak.. Turizm canlanacak..

     Genç ve dinamik – Yüksek Makine Mühendisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanımız ,” Kahramanmaraş Büyükşehir Fuar A.Ş. kurarak bu işe hız vere bilir.. Kahramanmaraş çok daha güzel noktaya gelecektir..

     Genç çalışkan başkanımızdan biz bunu bekliyoruz.. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fuar A.Ş. kurulması ile yılın belli günlerinde belli haftalarında Fuar şirketimiz fuarlar açarak Kahramanmaraş’a heyecan getirecektir..

     Her sektörde fuar açmak mümkün bu sebeple sevgili başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’tan bir adım atmasını bekliyoruz..

     Çok fuarlı günlerde buluşmak dileği ile

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI