Reklam
Bugun...
Kamif ve Ali Yüce

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


 İş bilenin kılıç kuşananındır..

    İşte bu bağlamda güzel bir Müdürü Ali Yüce..

    Kısa adı: kamif olan , Kahramanmaraş 3. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 16-17 Ekim 2015 de Osman Sayın Spor Salonunda açılacak.. bunun açılış öncesi basın toplantısı düzenlendi..

    İşkur- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, KSÜ , Onikişubat Belediyesi, Dulkadiroğlu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, KMTSO ve KMESOB destekleri ve 50 firmanın katılımı ile açılacak..

    Kamif ve Ali Yüce  diye yazımı girdim.. : İşkur müdürü imkansızlıklar içinde Fuarı tanıtmak ve daha yüksek katılım sağlamak için önceki gün Kervanhan da basın toplantısı düzenledi..

    Kocaman Fuar şirketiyim diyerek Kahramanmaraş’ta Fuar düzenleyerek para kazanan şirketin yapmadığını devletin bir müdürü yaptı.. bu sebeple Kamif hayırlı olsun diyorum bugünden, Sayın Ali Yüce müdürümüzü kutluyorum…

    Fuar şirketi para kazandı, İşkur müdürü Ali Yüce ise desteklerle işsiz gençlere iş bulmak için bedava böyle bir fuar düzenleyerek elini değil yüreğini taşın altına koydu..

     Kervanhan da basın toplantısında müdürümüzü dinliyorum, bakın ne anlatıyor..

     “KAMİF 2015 16-17 Ekim tarihlerinde Osman Sayın Spor Salonu’nda düzenlenecektir. Fuarımızın Açılışı 16 Ekim Cuma günü saat 10:00’da gerçekleşecektir.

İlimizde önde gelen 50 büyük  firması katılacaktır

    Herkesi fuar açılışına bekliyorum, Kafim ‘e destek verelim..

    Düzenlenecek olan “İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı” ile Kahramanmaraş’taki işgücünü arz edenler ve işgücünü talep edenleri; kamu kurum ve kuruluşlarını, yerel yönetimleri, üniversiteleri, mesleki eğitim kuruluşlarını, sanayici ve işletmecileri, diğer istihdam-insan kaynakları kuruluşlarını işbirliği içinde buluşturarak mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları noktasında taraflar arasında işbirliğini kalıcı ve kurumsal hale getirmek amaçlanmaktadır. Fuar Kahramanmaraş’ta üçüncü kez gerçekleştirilecek olup, her yıl geleneksel olarak tekrarlanacaktır.

     Bizlerde Kahramanmaraş halkı olarak, basın olarak fuar’a destek vermek zorundayız..

     İşçi bulamıyorum, kalifiye eleman yok diyen işletmeler işte imkan

-İlimizdeki işletme sahipleri

-İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve üniversite,

-Bölgemizdeki ve ilimizdeki üniversite öğrencileri,

-Meslek lisesi öğrencileri,

-Mezun durumdaki lise ve üniversite öğrencileri,

-Çalışma ve İş Kurumuna kayıtlı iş arayanlar,

-Nitelikli ve niteliksiz işgücü,

-Dezavantajlı gruplar, için bir iş imkanı sunan fuar mutlaka işsizlerimiz tarafından gezilip görülmelidir..

     Potansiyel İşgücü ile Doğrudan İletişim Kurmak, İş Görüşmesi Yapmak, Firma İnsan Kaynakları Politikaları Hakkında Bireyleri Bilgilendirmek, Fuar Tanıtım Araçları ile Geniş Kitlelere İnsan Kaynakları Politikalarını Duyurmak.

     Fuar : İş Piyasası Aktörleri Arasında Kalıcı ve Etkin Bir Ortaklık Oluşturmak.

     Ziyaretçiler Açısından: İstihdam Sağlayan Firmaların İnsan Kaynakları Departmanları İle Doğrudan İletişim Kurmak, İş ve Staj Görüşmesi Yapmak, İşveren Beklentileri Hakkında Bilgi Sahibi Olmak.

Kahramanmaraş 3. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına  mutlaka bir ziyaret yapın..

       Gelişen Kahramanmaraş sanayisinde işverenlerin ihtiyaç duydukları ve temininde güçlük çektikleri meslekler konusunda farkındalık ortaya koymak,  kısa, orta ve uzun vadede işgücü kaynağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlanması,

Fuar duyuru ve kitapçıkları ile firmalarını bölgemizde ve ulusal anlamda tanınmalarına ve bölgedeki firmaların kaynaşmasını sağlayarak firmalar arası diyalogun artmasına yardımcı olmak,

İnsan kaynakları yöneticilerinin buluşması sonucu, iletişimin ve paylaşımın güçlenmesi ile ilimizin, bölgemizin ve hatta ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamak.

İş Arayanlar

Bu organizasyonda, gençlerimize iş gücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri iş yerleri konusunda bilgi sağlamak, iş arama becerileri kazandırmak ve rehberlik etmek, staj, gönüllü çalışması, esnek çalışma, girişimcilik ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkına bilgilendirmek ve kariyer planlarında destek olmak içindir.” Diyor müdürüm

    Teşekkürler müdürüm, elinize sağlık, yüreğine sağlık diyorum..

    İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 6 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI