Reklam
Bugun...
İstanbul’a giderken

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin bizlere laik gördüğü ödülü almak üzere önceki gün sabah saat 05 30 da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi hava alanı servisi ile hava alanına giderek işe başladık..

    Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Erkoç’a teşekkür ediyorum, güzel bir hizmet, bir gün önceden otobüsün kaptanını telefon ile aradım, “ Abi saat 05 30 da Medine Caminin karşısındaki otobüs durağından alırım!” dedi. Ve gelip aldı.. bu hizmetin karşılığını hiçbir şeyle ölçemezsiniz..

    Özel makam aracı gibi hizmet veriyor ancak ben bir çok kişinin bu hizmetten haberi olduğunu sanmıyorum , giderken 5-6 kişi ile gittik dönüşte dolu geldi.. Bu otobüsün uçak serimleri ile giydirilmesinden yanayım..

    Uçakta kim olur ?

    Gördüğüm uçakta iki gurup yolcu vardı.. bir guup Tanrıverdi’nin düğününe giden gurup, birde gurbetçilerimiz vardı..

    Gurbetçiler ellerinde pasaportları bağajlarını AB ülkelerine direk veriyorlardı.. Düğüne gidenler ise sabah geri dönecekleri için ellerinde sadece takım elbise vardı..

    Bekleme salonunda : Gurbetçilere kulak verdim.. hepsi Kahramanmaraş’tan AB ülkelerine , İzmir, Antalya, Kıbrıs’a uçak seferi istiyorlar..

    Düğüncülere kulak verdim: Kahramanmaraş İstanbul seferi iyi ama Sabah – Akşam Atatürk var, öğle ve gece saat 24 00 de de Sabiha Gökçen koysalar çok güzel olur..

     Öğle saat 12 00 de Kahramanmaraş’tan Sabiha Gökçen,  gece ise Saat 24 00 de Sabiha Gökçen’den Kahramanmaraş Seferi konsa çok güzel olur..

     Saat 10 00 da İstanbul dan Kalkan uçak  saat 12 00 de Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gider..

     Saat 24 00 da Sabiha Gökçen den kalkan uçak 01 30 da Kahramanmaraş’a gelir, saat 02 30 da da Kahramanmaraş’tan hareket ettiğinde 04 00 de Sabiha Gökçende olur ki mütiş bir sefer olur.. THY yetkililerinin bu teklifimizi göz önüne almalarını bekliyoruz ,” diye konuşuyorlar..

     Kahramanmaraş tarihinde ilk defa Pasaport ve gümrük kurularak Kahramanmaraşlı hacı adaylarımız buradan gittiler..

     Demekki yapıla bilirmiş sohbetleri ve yeni terminal binası yapımı birinci gündem maddesi ve tartişma ile devam ettik..

     Mahmut Uncu ağabey, bizim eski başkanımız, Yani Kahramanmaraşspor’un 2. Lige çıktığı dönem başkanımız bizde yönetimde olunca o günleri konuştu..

     Saat 05 00 de İstanbul dan havalanan uçağımız 06 25 de alanımıza geldi.. doluluk oranı Maşallah çok iyi..

     Yolcular indi.. biz bindik, son dakika ya kadar bekledik.. sonra pist başına çıktık biraz uzunca bekledik.. sonra yola çıktık..

      İstanbul’a kadar pilot ağabeyimiz bizi çok sevdi..

      Sonra bir anons : “ Baylar bayanlar, sevgili çocuklar ben sizi çok sevdim, para istemez sizlere bir istanbul gezisi yaptıracağım bendensiniz,” anlamında bir anons ve İstanbul turu yaptık..

      Hani şu gezi parkı olayının arkasından ortaya çıkan şerefsizler vardı ya :  ne diyorlardı.. ? bir düşünün bakalım:. “ 3. Köprü istemiyoruz, 3. Hava alanı istemiyoruz.. Nükleer santral istemiyoruz? ..

     Milli ve yerli üretim istemiyoruz ? işte o şerefsizlerden biri yanımda olsa ben ona yapacağımı biliyorudum.. !

     1 saat 20 dakikalık İstanbul yolu hava da ve pistle beklediğimiz  süre ile 3 saat oldu.. sen gelde kızma !..

     Metro ile Kardeşim Cafer ‘in yanına giderken, insanlara baktım..

     İyi insanda var kötü insanda var.. her cins insan görmek mümkün..!

      Sonra THE Marmara otelde bizlere verilen ödülü alıp Kahramanmaraş’a dönerken yorgun düştük uyumuşum..

      Gözümü açtığımda Kahramanmaraş hava alanına iniyorduk.. Mahir Ünal bey, Yıldırım Ramazanoğlu bey ve şehrimizin erkanı, düğüncüleri geri dönüyorlardı..

      Gidişimiz gibi dönüşümüz olmadı.. dönüş muhteşemdi.. saatinde kalktık, saatinde Adana yolu üzerinden hava alanına inerek 06 45 de iş yerimi bile açtım..

      Uçak seferleri çok önemli Kahramanmaraşlının hedefi  günlük en az 10 uçak seferi konmasını sağlamak için Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beye baskı yapması gerekir..

      Sabah gittim, 23 saat sonra ödülümü alarak yeniden iş yerimde oldum, belki uykusuz kaldım ama en azından işimin başındayım..

      Hava alanı ve uçak seferlerine sahip çıkmamız gerekiyor..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI