Reklam
Bugun...
İlk kurşun ve Vali Coş

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Kahramanmaraşlılar bilirler: Sütçü imam düşmana ilk kurşunu sıkan Kahraman, Fransız askerlerine ilk kurşunu Sütçü İmam’ın sıkması ile : Türkiye de sıkması ilk kurşun ve kurtuluş savaşının fitilini ateşleyen ilk kurşun olur.. Sütçü İmam da Kurtuluş Savaşı Kahramanı..

     15 Temmuz akşam : Cuntacılarının yaptığı darbe girişiminde darbeciler Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığına yani bordo berelilerin karargahını da ele geçirmek istedi.

     Kahraman subay Ömer Halisdemir beylik tabancasını çekti ve darbeci generali alnından vurarak öldürdü. Çıkan çatışma sonrasında kahraman asker şehit edildi.

     Ama burası çok önemli, Sabah saat 03 00 de başlayacak olan Darbe girişimini 5 saat önce çekerek saat 22 00 hazırlıkları ise saat 20 00 çekilmesi ile Türkiye ayağa kaldırdı..

     Eğer saat 03 de olsa darbe başarılı olurdu..

     Darbe gecesi olay şu şekilde gelişti:

     Önemli nokta: darbe girişiminde bulunan cuntacıların hedefindeki en kritik noktalardan biri de bordo berelilerin karargahı Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığıydı.

      Tuğgeneral Semih Terzi isimli cuntacı, yanında 20-30 kişilik bir grupla özel kuvvetler komutanlığına gitti.

       Komutanın odasına girerek emir subayına, Astusbay Ömer Halisdemir’e  "bundan sonra ben komutanım" dedi.

       Bunun bir işgal ve ihanet çetesi olduğunu çok iyi anlayan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın emir subayı Astsubay Ömer Halisdemir, bu sözlerin üzerine hiç tereddüt etmedi.

       Kahraman subay beylik tabancasını çekti ve darbeci generali alnından vurarak öldürdü ama yanındaki çakalları onu orada şehit ettiler ama saat 20 00 olması sebebi ile bu haber TSK arasında hızla yayıldı.

       Şehit astsubay bir anlamda darbe girişiminin şeklini değiştirdi. Saat 03 00 de başlayacak darbe girişimi saat 22 00 alınması ile foyaları meydana çıktı.. uyumayan Türk halkı sokaklara çıkarak onları tankını topunu durdurdu..

       Tam da o sıralarda Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı eşi ile birlikte gazi orduevindeydi. Olayı duyar duymaz birliğine gelmek için çıktı..

       Çıkarken iki araç komutanın aracını sıkıştırdı.

       Silahlı çatışma çıktı eşi ve yakınları yaralandı..

        Özel Kuvvetler Komutanının korumaları olay yerine gelirken Kobra helikopteri ile saldırıya uğradılar. Hepsi yaralandı.

        Komutan cuntacıların karargahta olduğu bilgisini alınca yakın ekibini topladı. Ellerinde sadece beylik tabancaları vardı.

        Birkaç tüfek daha buldular. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girdiler. Cuntacılarla çatıştılar.

        İçlerinden bazıları yaralandı. Ama darbecilerden ikisi daha öldürüldü. Geri kalanlar da gözaltına alındı. Darbenin ilk zaferi de burada ilan edildi..

       Türkiye de ki tüm birlikler bundan haberdar olunca herkes tavrını net altı.. Ya devletin yanında yada darbecilerin yanında yer alarak Türkiye bugün bu noktaya geldi..

       Kurtuluş Savaşında ilk kurşun önemli ! ilk kurşunu atan Kahraman Ömer Halisdemir’dir..

       Komutan da önemli: Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a söz de sıkıyönetim komutanı telefon açar sizi almaya geliyorum, silahlı çatışma olmasın kimsenin canı yanmasın talimatını verir..

      Yiğit Vali Hüseyin Avni Coş ‘” Gelin benim cesedimi alırsınız ! der ve uzun namlulu silahını alarak, Valilik de darbecileri beklemeye başlar.. bir iki koruma var..

      Korumaları ile Vali Beklerken, Başkomutan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sokaklara çıkın çağırısı ile valilik önüne gelen vatandaşlar valinin yanında yer alması üzerine Vali’yi almaya gelen Darbecileri kıs kıvrak yakalarlar ve Kahraman Valinin Sakarya halkına yaptığı konuşma ile halk bir defa daha yüreklenir..

     Valilik girişinde yakalanan ve üzerlerinden üniforması soyulan o soysuzlara vali Hüseyin Avni Coş: “  Millete nasıl ateş ettiniz, sivil halka nasıl ateş ettiniz, siz Türk askeri değilmişsiniz, size emir veren adi şerefsiz köpeklerin emrine nasıl uyduğunuz, siz  kanunsuz emir diye bir şey bilmiyor musunuz.. Kanunsuz emir uygulanmaz bunu size öğretmediler mi ?” diyerek o darbecilere ağır sözlerle yükselen valinin görüntüleri yayınlanıca Türkiye de darbenin bir yağı kırılmış oldu..

     248 şehit oldu.. Hepsi birer Kahraman, 1491 yaralı  gazi var hepsi birer Kahraman, Başkomutanımız Kahraman 78 Milyon Kahraman , dünde yazdım bunu ama önemli olan ilk kurşun ve ilk harekettir..

     Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i bir kere daha rahmetle anıyorum, valimizi cesaretinden dolayı kutluyorum..

     Ülkemiz büyük bir badire atlattı geçmiş olsun diyorum..

     Tüm Kahramanları kutluyorum..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI