Reklam
Bugun...
Her şeyi Veysi Kaynak’tan beklemek !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Veysi Kaynak beyden her şeyi kendisi halettin diye biz bir köşe de oturur beklersek daha çok bekleriz bir adımda yol alamayız..

     Başbakan Yardımcımızın Sayın Kaynak ‘ın : 81 ili, 919 ilçesi, 1397 belediyesi bulunmakta dolayısı ile bu sayının içinde Kahramanmaraş’ı düşünme oranı yüzdelik dilimi ile sayının 81 ‘e bölünmesidir.. o oranda düşünmek ve ülkemize eşit bir şekilde hizmet götürmek görevidir..

      Biz önce bunu kabul edeceğiz.. o bizim başbakan yardımcımız değil Türkiye Cumhuriyetinin başbakan yardımcısı Sayın Kaynak !..

      Kahramanmaraş olarak bizim diğer illerden farkımızı:” Veysi ağabey “ diyerek kapısını çalmadan içeri girme imkanımız var !..

      İkili dostluklar var

      Belediye Başkan yardımcılığı, Ak Parti İl Başkanlığı Milletvekilliği, Adalet Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğu için Kahramanmaraş’ı çok iyi bilen biri bundan yana çok şanslıyız..

      Kahramanmaraş için her şeyi Veysi ağabeyimiz yapsın diye beklersek daha çok bekleriz..

      Yada onu bir kurtarıcı gibi görür, bizim derdimizi bilir diye beklersek çok bekleriz..

      Devlet adamı sözlü değil; Yazılı belgeli yani proje ister..

      Örnek: Hızlı Tren İstasyonunun nereye yapılması iyi olur, bunu burada Valimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyemiz müşterek bir proje hazırlayacak.. Şu bölgeye yapılırsa hazine arazisi var şöyle avantajı var, buraya yapılırsa kamulaştırma var böyle faydası var şekli ile ciddi bir proje çalışması yaparak tüm verileri hazır halde Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin önüne koyarlarsa , oda ilgili yere göndererek bu projenin yapılması talimatını verir.. gelsin kendi proje yapsın derseniz çok bekleriz..

      Biz bu işleri yapmak için :

      Önce bir basın danışmanı, sonra bir proje danışmanı tutarak işe başlamamız ve de daha  sonra saha çalışması yaparak proje hazırlamamız gerekir..

      Kahramanmaraş Adıyaman yolu, yada Kahramanmaraş Ekinözü yolu, bugün şehrimiz için iki önemli yol.. projesi ve bir anlamda sorunu ..

      Kahramanmaraş Elbistan- Ekinözü yolu bugünkü hali ile 190 km.  Kahramanmaraş Menzelet sahili, Kısık, Ekinözü, Elbistan 85 km. olacak..

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde bu yol projesi üzerinde çok çalıştı..

      Bugün yapmamız gereken: Proje üzerinde ciddi proje çalışmasını yaparak, kaç tünel kaç viyadük, yapılacak maliyeti ne ? , ülkemize bunun yararı ne ? ilimize ekonomik katkısı ne bunu rakamlarla ortaya koyarak projeyi başbakan yardımcımızın önüne koyarsak.. o zaman bir anlamı olur..

      Yada : Kahramanmaraş Adıyaman yolu : Çağlayancerit üzerinden bu yolun ilimize ekonomik katkısı ne olacak.. maliyetinedir.. getirisi ne götürüsü ne ? tabi bu proje hazırlanırken, danışmanlık hizmetler ininde alınması gerekir..!

       Bu projeyi hazırlar Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin önüne ciddi bir çalışma olarak koyarsanız oda gereğini yapacaktır..

       Ben hava alanı istiyorum, ben de istiyorum ne olacak ? proje var mı ?

       Dünyanın kabul ettiği, yeni sivil havacılık yasası gereği bir yere hava alanı yapılması için önce zemin etüttü, sonra 5 yıl rüzgar ve yağış ölçümü gerekiyor..

       Sis- açık kapalı hava ölçümleri – bölge şartları , manialar hesaplar ve proje çalışması bundan sonra başlıyor..

       Bizim elimizde böyle bir çalışma var mı ? yok..

       O halde biz mevcut hava alanını, Hava Limanına çevirerek, Uluslararası konuma getirmek ve yeni terminal binası ile hava limanımızın halkımıza hizmet etmesi için çalışmaları hızlandırmasını talep ede biliriz.. ihale süreci devam ediyor ama hız vermemiz gerekecektir..

      Yeni bir yer talebi ise en az 10 yıllık çalışma gerektirip sonrası ne kadar sürer bunu bilemeyiz gerçekçi olmamız gerek.. ola bilecek projeye evet demeliyiz..

       Başbakan Yardımcımızın önüne biz projelerle çıkalım.. sözlü değil, gerçek yazılı projelerle hakiki projelerle çıktığımız zaman Kahramanmaraş bu dönem şaha kalkacaktır..

      Kör dövüşü gibi: Başbakan yardımcımız şehrimize geldiğinde sözlü : Ben bunu istiyorum, sen şunu istiyorsun sözleri ile bir yere varamayız..

      Gerçek zemine oturan, projeler konuşması gerekiyor..

      Devlet adamı: sözlü laf değil , proje ister yazılı ister..

      Projenin başında : ülkemizin yararı , bölgenin yararı sonra ilin yararı – faydası- zararı nedir onu en başta görmek ister..!

      Projeyi iyi bildiğim için: Kahramanmaraş Ekinözü yolu- aynı zamanda Elbistan, Afşin, Malatya, Sivas yolu olacak, Karadeniz’i , Sivas üzerinden Akdeniz’e bağlayan bir yol olacaktır.. bu projeye böyle bakmak gerekir.. sunarken böyle sunmak gerekir..

      Veysi Kaynak beyden beklemek yerine biz birlik olarak ortak akılla projeler yaparak Sayın Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak’ın masasına koymamız gerekir..

      O yapsın diye beklersek, daha çok bekleriz..

      İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI