Reklam
Bugun...
Hep ilkleri yapan Veysi Kaynak !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Basın toplantısı yapma yerine: Dostlarla bir araya gelme semimi bir ortamda sohbet etmek bilgilendirme yapmak çok daha faydalı olduğunu bir kere daha gördük ! yaşadık..

     Hep ilklere imza atan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, her zaman olduğu gibi dün akşam da bir ilke daha imza attı.

     Ancak : şöyle biraz bandı geriye sararak eski hafızamızı bir tazeleme istiyorum..

     Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, İl Başkanlığında Türkiye de ilk defa stadyumda kongre yaparak, Türkiye de bir ilke imza atmıştı..!

     Adı Stadyumda kongre yapan il başkanı olarak çıkmıştı..

     Stadyumda İftar yemeği..

     Kardeşliği tesis etmek için : Ak Parti kurucuları ile MSP-RP kökenli eski ve yeni Ak Partilileri iftar yemeklerinde bir araya getirerek, Türkiye de bir ilki yaparak, eski yeni kaynaşmasını yapan Veysi Kaynak, Kardeşliği ve birlik ve beraberliği bir kere daha sergilemişti..

     Her zaman : yıkıcı değil , yapıcı politika yapan, her zaman fedakarlık yapan Kaynak: Kendisine verilen kurucu il başkanlığı görevini bile , büyüğümüz ağabeyimiz var diyerek Rıfat Bülbül’e vererek ben yardımcısı olurum diyen fedakarlık yapan,  birlik ve beraberliği gösteren  Veysi Kaynak her zaman ilklere imza atan isim olarak hatırlıyorum..

     Başbakan Yardımcısı olduğu günden bu yana : Sürekli Kahramanmaraş’a gelerek ola bildiğince Kahramanmaraşlıları guruplar halinde bir sofra etrafında bir araya getirerek onları dinleyen, dertleri ile dertlenen bir vatan evladı..

     Cezaevinin hiçbir sevimli tarafı yoktur, açılışı ve temel atma töreni yapılmaz ama Türkoğlu ilçemize yapılan 5 bin kişilik cezaevi ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.. tutuklu ve hükümlülerin aileleri gelecek, avukatları gelecek, herkes nasibini alacak. Ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır..Bu da Veysi Kaynak beyin adalet bakan yardımcılığı dönemi eseridir..

     Önceki gün akşam Sayın Mustafa Buluntu beyin, fabrikasında gazeteci dostlarla bir aryaya geldi.. Bu geliş bir basın toplantısı değildi.. Basın açıklaması değildi.. Başbakan Yardımcısı- Gazeteci toplantısı hiç değildi sadece Belediye Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkanlığı, İl Başkanlığı, Milletvekilliği, Adalet Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Kahramanmaraş’ta birlikte çalıştığı gazeteci dostlarla bir araya gelme toplantısı idi..

     Eli kalem tutan, yazan çizen, ajans ve gazete temsilcileri ile dost ortamında bir araya gelerek hoş sohbet ile akşam yemeği, sonra gazetecilere tek tek başbakan yardımcısı olsanız Kahramanmaraş için ne yapardınız ? sorusun bizlere sordu..

     Her gazeteci 15-20 dakika da olsa başbakan yardımcı olmanın keyfini yaşattı.. Başbakan Yardımcısı olarak yapacaklarını söyledi..

     Başbakan Yardımcısı olarak benim projem ise : Kahramanmaraş- Menzelet Barajı sahilinden, Kısak, Alışar, Türkmenler, Ekinözü, Sivas yolu..

     İkinci Projem ise : Adıyaman Gölbaşı, Azaplı- Helete- Çağlayancerit, dere yatağından, Ahirdağı üzerinden Kahramanmaraş’a gelen yol projesi

     Buna bağlı olarak ise : Gaziantep, Araban, Gölbaşı, Helete- Ekinözü ve Nurhak yol projemizi gündeme getirdim..

     Hava alanına girmedim çünkü bugün yer teslimi var 18 Aralık 2016 Pazar günü ise temel atma töreni var, yapanların eline sağlık diyorum.. emeği geçenlere teşekkür ediyorum..

     Her gazeteci fikrini söyledi.. kabul gören oldu görmeyen oldu, o düşünce ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Veysi Kaynak, TİK kanalı ile Dünyada yapılan çalışmalar, AB ülkelerinin terör örgütü desteğinden Türkiye düşmanlığına kadar bir çok konuda sohbetler yapıldı.

     Koruma ve ev sahibi dahil toplam 30 kişi ki : gazeteci olarak ise 18 kişinin davet edildiği sohbet gece yarısına kadar devam etti..

     Benim gördüğüm : Başbakan Yardımcımız bizlerden daha fazla Kahramanmaraş konusuna hakim ve yeni söylemler için ise proje bekliyor, kuru laf kalabalığı değil proje istiyor..

     Başbakan Yardımcısı olmak varmış :

     Kahramanmaraş Hava Alanının yeni terminal binası, genişleme çalışması için yer teslimi 21 Kasım 2016 günü Türksen firmasına bugün yapılacak.. 18 Aralık 2016 Pazar günü ise Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların katılacağı törenle temeli atılacak 8 ay sonra ise hizmete açılacağının müjdesini aldık.. bu bilgileri ise Başbakan Yardımcısı olursan gece yarısı bile ilgilerinden bilgi alabiliyorsun bunu gördük.. başbakan yardımcısı olmak güle bir şeymiş..

    Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan geçtiğimiz hafta basın ile bir araya gelmiş, ayrıca gurup ve dar kapsamlı toplantılarla basınla sık sık bir araya geleceğini söylemişti..

    Bir ilke daha imza atan Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin yaptığı dünkü toplantıyı inşallah ilimizin yöneticileri kendine örnek alırda böyle bir araya gelerek kendi konuşma yerine: “Siz Vali olsanız ne yapardınız ? diye sorar, Siz Büyükşehir Belediye Başkanı olsanız ne yapardınız ? diye sorar , yada siz ilçemizin belediye başkanı olsanız ne yapardınız ? diye Veysi Kaynak gibi sorarak doğru olanı bulur diye bekliyorum..

    Akıl akıldan üstündür.. Soran dağlar aşar, sormayan düz yolda şaşar diyorum..

    Güzel bir toplantı oldu devamını diliyorum: Teşekkürler Sayın Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak diyorum..

    İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI