Bugun...
Hayır Defteri Kapanmayacaktır !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi : “ İnsan ölür eseri kalır ! eşek ölür semeri kalır! Önemli olan geride bir eser bırakmaktır..

     Cahillik , okumamak, ilim öğrenmemek çok kötü bir şey !

     Kör gözlü – bakar görmez, kafasındaki doğru doğrudur, cahildir, böylelerin şerrinden Allaha sığınırım.. cahillerin şeriden Allah hepimizi korusun ! amin..

     Önceki gün güzel dostlarla bir aradayız:

     Vallahi kendimiz için bir şey konuşmadı: ne varsa Kahramanmaraş oldu..

     Eshab-ı Kehf, Çukurhisar Kaya Mezarları, Mağralar, İçme, Ilıca, Yayla Turizmi, Kayak Merkezi, Baraj sahillerine piknik alanları, Onikişubat Belediyemizin yapacağı bisiklet yolu ve koşu yolu gündemi aldı..

     Hasancıklı köprüsünden, Boğaziçi konutlarının önüne kadar 9 km. bisiklet yolu ve piknik alanları sosyal tesis projeleri işin doğrusu bizi heyecanlandırdı..

     Onikişubat Belediyesi Hanefi Mahçiçek bunu yapa bilir mi ? sorusu gündeme geldi..

     Çok konuşmuşuz ki : Susadık aklımıza su içmek geldi..

     Karasu dan buz gibi su: Projenin sahibi yapanı, mimarı ise Hanefi Mahçiçek olunca eski günleri hatırladık.. konu bu yöne dönde..

     Buz gibi çeşmeden bir sürahi su geldik.. kana kana içtik.. sonra Hanefi Mahçiçek’e dua ettik.. Allah tuttuğunu altın etsin, Kahramanmaraş’a Karasular gibi daha çok güzel hizmetler versin diye dua ettik..

     Karasu, biri Hanefi beyin adını silmeyi başaramadı..!

     Kahramanmaraş Belediye başkanı olan Hanefi Mahçiçek, Karasu projesini ortaya koyduğunda , : basın toplantısı yaparak ,” Bu su gelsin bu diplomamı yırtar yerim!” diye iddalı konuşanlar oldu.. Politikacılar karşı çıktı..

     Yeniliklere karşıyız ya : o dönem bir gurup karşı çıktı.. Karasu Maraş’a gelmez hayaldir diye kampanyalar yaptılar..

      28 Şubatı sürecinde sürekli soruşturma ve sıkıştırmaya tabi tutulan Refah Partili, Belediye başkanları Ak Partinin kurulması ile Ak Partiye geçtiler..2002 seçimlerinde milletvekili olmak için zorlandı.. görevlerinden istifa ettiler.. aslında onlar Ak Parti Türkiye barajını bile aşamaz diyorlardı.. hesaplar bunun üzerine idi ama tutmadıb..

      Hanefi Mahçiçek: Milletvekili olunca yerine Meclisten Mustafa Poyraz geldi ve ilk işi Arıtma tesisi projesi ile karasu projesini iptal etmek oldu..

      Kahramanmaraş Arıtma Projesi o gün için 11 Millyon Euro idi.. bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 49 Milyon Euroya ihale etti.. Mustafa Poyraz’ın halkımıza kazık hediyesi bu !..

      Bu demde : Karasu projesinin 65 km. yolu yapılmış boruların güzergahı serimi yapılmış 17 km. kısmının kaynak işi bile bitirilmişti..

      Enerji Santralı yapılacak yere kadar olan iş bitmişti..

      Şehir içinde dönemin Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şehir içinde temeli atılarak çalışma başlamış..

      Belediye Başkanı olan Mustafa Poyraz, 4 aylık duraklama ile yeniden karasu projesine devam dedi ama, ilgili firma işi geciktirme ve şantiye maliyetini belediye den aldı..     Kahramanmaraş Belediyesi büyük bir zarara uğradı.. Ancak dönemin DSİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu dan son yılların en büyük ve en güzel projesi olduğunun tasdiğini alan Mustafa Poyraz Karasu projesine sarıldı.. Benim dedi.. orada yattı kalktı ama güneşi balçıkla sıvayamadı..

      Sonra : Karasu için 350 sayfalık kitap bastıran dönemin belediye başkanı Mustafa Poyraz , ilin milletvekili olan Hanefi Mahçiçek adını bile kitap da geçirmedi.. bir teşekkürü bile çok gördü..

      Projeyi can simidi olarak gördü. Emeği geçenlere plaket verdi , Hanefi Mahçiçek adını azına bile anmadı ..

      Kin ve düşmanlık gözlerini kör etmişti baktığı halde görmüyordu.. haset vardı.. ben vardı.. ben ben ben..

      Allah: Allah’ın adaleti , Mustafa Poyraz bugün eczanesinden otururken, Hanefi Mahçiçek Belediye başkanı ve Karasu’yu içenlerin duasını alıyor..

      Bizler dua ediyoruz.. Kahramanmaraş’ta evinin musluklarından Karasu’yu akıtan herkes dua ediyor..

      Sohbetin başına dönüyorum: Suyu içtik , Hanefi Mahçiçek dua ettik..

      Allah bu şehre bu suyu kaç yıl daha gönderi orasını bilemem ama, bildiğim şu ki : Hanefi Mahçiçek amel defteri bu su projesi sebebi ile hiç kapanmayacaktır..

      Karasu aktığı sürece : Amel defterine dua yazılacak..

      Bugün Ilıca mahallemizde Merhum Belediye Başkanı  Mehmet Kaçamaz’ın hayır defteri gibi..

      Bugün konut yapan, yeni konut projeleri olan Onikişubat Belediye başkanımız Hanefi Mahçiçek için Kanal boyuna yapacağı bisiklet yolu ve koşu yolu küçük bir işdir.. ben kendisine inanıyorum..

      Karasu projesi yanında hiçbir şey değildir..

      Emekleri için teşekkür ediyorum..

      İyi günler.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI