Reklam
Bugun...
Hava Alanı Paraları

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde ilimizden milletvekili seçilecek vekillerimize duyurulur: 4 Nisan 2014 günü acil kamulaştırma, yeni dış hatlar- iç hatlar terminal binası için ve 400 dönüm arazinin istimlaki – Petrolün istimlaki Gaziantep yolunun battı çıktı ile yer altına alınması için gelen paradan bugüne kadar 5 kuruş, eski tabirle delikli bir kuruş bile harcanmadı..

    31 Aralık 2015 gününe kadar harcama yapamazsak paralar gerisin geriye hazineye dönecektir..

    Devlet Hava Meydanları : Kahramanmaraş hava alanını gözden çıkarmış olmalı ki , bir çalışma yapılmıyor..

    İşin garip tarafı ise : istimlak edilecek olan 400 dönüm arazi için: Tapuya satılamaz- kamulaştırma alanı şehri  düşüldüğü için kimse malını satamıyor, DHM istimlak etmediği için parasını alamıyor.. ekim yapacaklar – tarlayı ekemezsiniz diyorlar.. herkes beklemede böyle devam ederse bu iş sürüncemede kalarak mahkemelik olacaklar..

    Hava Alanın pist başı olan Kahramanmaraş Gaziantep yolu , battı çıktı ile yer altına alınacak, burada istimlak yok, bir yerden izin almak yok, yol devletin,  en azından birini – bir şeridini doğrudan teminle yolu ile yapımına başlanamaz mı ?

     Diğerlerini anlıyorum: Petrol mahkemelik , tarla sahipleri ile görüşülecek alınacak belki süreç ihtiyaç var bunu kabul ederim de : yol engelini en azından yer altına alma işini yapamazmıyız..?

     Tarla sahipleri DHM Mahkemeye vermeye hazırlanırken, DHM bir ses çıkmaması manidardır..

     Burası Kahramanmaraş- işler çok yavaş gider.. 35 yıldır bir hava alanı meselesini çözemedik, öyle sanıyorum şairin dediği gibi:”Bu dava bana babamdan kaldı hakim bey” diye başlayan şiir gibi.. bizim torunlarda , bu hava alanı meselesi bize dedelerimizden kaldı hakim bey diye bir gün şiir yazacaklardır..

     DHM ile THY el elere vererek Kahramanmaraş’a uçak gelmemesi için sürekli iş birliği halinde çalışıyorlar..

     Bir uçak arıza yapar: Kahramanmaraş uçağını oraya verir bizim seferi iptal ederken, Gaziantep’e bugün 20 yerine 19 uçak sefer yapsın demezler..

     Sahipsiz şehir Kahramanmaraş olunca ilk iptal edilecek uçak seferi Kahramanmaraş olur çünkü kimsenin sesi çıkmıyor..

     Günlük iki İstanbul Seferi bire düşürüldü.. Ankara Seferleri düşürüldü..

     Yakında kapatıyoruz derlerse şaşmamak gerekir, bizim içinde sürpriz olmaz..

     THY Kahramanmaraş’ın sürekli uçak saatleri ile oynaması , uçuşların iptal edilmesi sebebi ile canından bıkan halkımız, Gaziantep, Hatay, Adana hava alanını kullanmaya başladı.

     Resmi gazetede geçtiğimiz hafta yayınlanan : Geçici Gümrük kapısı oluşturulması için bugüne kadar bir çalışma da yapılmadı..

     Yapılır mı derseniz: ben söylerim yapılamaz, birincisi yer yok.. ikincisi bu işi yapacak yürekli DHM müdürü yok.. Fiziki mekan olmadığı için geçici bir yer yapılması gerek onu yapacak adam yok.. Maraş’ın da sahibi yok..

     Yapılacak yerde yok.. Belki çözüm yan tarafa bir baraka bina yapılarak geçici olarak yapıla bilir ama bunu yapacak bir yiğit de ortalıkta yok..

      Gaziantep’e  günlük 20 uçak inip kalkarken, Kahramanmaraş’a bir uçağı bile çok gören yönetim anlayışı ile bu hava alanı böyle devam ederse kapatılacaktır..

      THY mania- engel var diyor.. Hükümet alın size acil kamulaştırma diyor para gönderiyor ama harcayacak adam yok..

      Kahramanmaraş’ta sivil toplum kuruluşları ve Sanayicilerimiz ise Kahramanmaraş hava alanı meselesine yeterince sahip çıkmıyor..

      1 Kasım 2015 sonrası hangi partiden olursa olsun 8 vekil birden yumruğu masaya vurmazsa bu iş asla olmaz !..

      Önce: Bu müdürü görevden alarak işe başlamaları gerekiyor..

      İhaleleri de doğrudan teminle en kısa sürede kim yaparsa işi ona vermeleri gerekir çünkü bu hava alanı binası Kahramanmaraş’ın yükünü kaldırmıyor..

      Gaziantep yolunun battı çıktı ile yer altına alınması, Petrolün kamulaştırması kısa zamanda çözülmezse daha biz çok yazarız, sizlerde okursunuz ama bir adımda yol alamayız..

      8 vekilimiz bir olup, gerekirse bu işle bir hafta uğraşarak bu meseleyi kökten çözmeleri gerekir..

       Sözün özü: 31 Aralık 2015 gününe kadar süremiz var yoksa gelen paralar hazineye geri gidecek bilginiz olsun.. yeniden çıkarmakta çok zor iş..

       İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 9 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI