Reklam
Bugun...
Güneydoğu ve PKK

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


 Önce hastalığın adını iyi koymak gerekiyor.. Bu sebeple Ak Parti hükümeti yerinde olsam, Gazetecileri HDP veya PKK yandaşı olan değil vatan seven gazetecileri Doğu Anadolu- Güneydoğu illerini gezdirerek oradaki yaşamı görmelerini sağlarım.. ki çok yararlı olur.. Nasıl mı ? benim gördüklerim bunlar iyi okuyunuz…!

    Üç hastalık var !

    Biri tembellik

    İkincisi kaçakçılık – tembellik

    Üçüncüsü işsizlik- Fabrika kurana sahip çıkmama..

    Üçüncüsü A bendi ise : Kürt sorunu diyerek bugüne kadar bedava yaşayanlar.. algı operasyonu yapanlar..

    Algı operasyonu ile : “Türkiye kürt halkının hakkını versin “ sloganı .. yapanlar..

    Canla başla mücadele edenler hariç, şehit olanlar hariç sözüm onlara değil: Yıllardan beri bazı illerde PKK tek bir kurşun bile sıkmayan köy koruyucu maaşı alan bedava yaşayanlar.. var.. bunu iyi sorgulamak gerekir..

    Sınırdan : Atla , eşekle birkaç karton sigara getirerek günlük para kazananlar var ki, bunlar PKK devam etsin, Polis ve Asker gelmesin istiyorlar..

    Sınırdan : Uludere de olduğu gibi.. atla eşekle Mazot getirenler veya benzin getirenler ki günü birlik bir tur yaptığında iş tamam.. kıyak para. Aynı kişilerle konuşuyoruz,” Kürt sorunu “ diyorlar..

     Kaçakçılık yapanların tamamı diye bilirim: PKK eylem yapmasını asker ve polisin bölgeden çekilmesini istiyor.. bunun üzerine de kürt sorununu ekliyorlar ki böyle bir sorun hiç olmadı , Türkiye de herkes eşit.. ancak Doğuda bunun üzerin bir de PKK Mahkemesi var..

     Türkiye 911 km. Suriye sınırına duvar çekiyor ya : Aslında duvarın Irak- İran Sınırına çekilmesi gerekir.. Arazi şartları çok zor ama bir şekilde orada ki kaçakçılığı bitirmenin yolu da bu olarak gördüm.. o duvarla PKK da biter..

      Tarlalar – araziler boş, su akıyor tarım yapılması gereken yerde tarım yapılmıyor, bir köy koruyucusu ile markette görüştüm.. Yumurta- tavuk alıyor..

       Dayanamadım sordum: Ya köydesiniz bir tavuk yetiştiremiyor musunuz ? soruma..!

       Kim tavuklara yem verecek ?  cevabını aldım..

       Sonra muhabbet ettik: Gençler büyükşehirlere batıya gitti..

       Tarlalar boş, yakında kesecek bir hayvan bile kalmayacak kurbanlık batıdan bize gelecek diyor ve acı ama ilave ediyor.. biz tembeliz.. PKK korkutup insanları kaçırdı bölge geri kalmaya yitilmiştir..

        Sebebi : Köy koruyucusu, yaşlı aylığı, çocuk parası, sakat parası kimse çalışmıyor hazır yiyor diye ilave ediyor.. PKK korkusu, terör, tembellik bir birine girmiş..

       Pkk baskısı olsun kan dökülsün- Polis ve Asker korkup Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya gelmesin istiyoruz.. çünkü bir sefer yapıyorum: beş atım var her gün bir dönüm akaryakıt getiriyorum bana yetiyor diyor..

       Yada atla eşekle yapılan sigara kaçakçılığı.

        İşsizlik var mı ? evet var.. Fabrika yok.. çalışma imkanı sadece belediyelerde ve devlet kurumlarında.. çalışanda yok.. TOKİ konut yapmış gidip oturan yok.. boş duruyor..

        PKK’lı belediyelerde çalışırsan Maaşın belli bölümü PKK’ya PKK elinde adam kalmadığı zaman ise silahlanarak dağa çıkma veya çıkarılma reski var..

        Bunun önüne geçmenin yolu ise :  bölgeye yapılacak yatırımlarla önlem almak mümkün..! Barajlar yapılmalı, bölge sulu tarıma geçmelidir..

        Ancak : Bir iki deneme olmuş, halk yatırım yapana sahip çıkmamış, PKK iş makinalarını fabrika inşaatını yakmış yatırımcı kaçmış..

        Bölge insanı yatırım yapmış: Bu defa da PKK mahkeme kurmuş, aylık haraç miktarını onlara göre vergi miktarını belirlemiş, sonra Fabrika kapanmak zorunda kalmış..

        İşsizliğin sebebi de : PKK olarak karşımıza çıkıyor.. Baraj yapılacak PKK korkusu ile yapılmıyor, Fabrika Kurulacak PKK korkusu ile yapılmıyor..

        Bölge de tüm bunlara rağmen ayakta durmaya çalışanların en büyük düşmanı PKK , sözde kürt halkının savunucusuyuz diyorlar ama en büyük zulümüm kürt halkına yapıyorlar..

        Bir otel sahibi ile sohbet ettim: 200 yataklı bir otel, müşteri sadece üç kişi , üç kişi olunca, yemek yok, çalışan yok, hizmet yok, kışın ise kapatıyoruz diyor.. normal olsa otel de 50 personel çalışması gerektiğini söylüyor.. istihdam olacak diyor.. ama terör korkusu ile bölgeye gezmeye gelen yerli ve yabancı turist yok diyor..

        PKK’nın 1984 yıldan beri yaptığı yaygın bir algı operasyonu var ki çok önemli..

        “ Türkiye Kürt Halkının Hakkını Versin !”

        Tatvan da sahil de oturuyoruz.. bizim yabancı olduğumuzu gören biri selam verdi. Sohbette başladık.. hemen bize baskı yapmaya başladı ve “ Türkiye kürt halkının hakkını versin !” diye başladı PKK dili ile konuşmaya..

        Bende : Kürt bakan, Milletvekili, Doktor, Hakim, Savcı, Subay, memur, öğretmen : Tabanda çöpçü- Tavanda Cumhurbaşkanının eşine kadar her kademeye gelen insan yok mu ? diye sorduğumda o kişi : Biz hakkımızı istiyoruz diye bizden uzaklaştı..

        Oysa bu sonradan öğrendim 35 yıldır yapılan bir algı operasyonu imiş..

        Sonra : Aklı selim bir başka Tatvanlı ile sohbet ettik..

        Bu PKK ve HDP’in söylemidir.. 1985 den beri biz bu sözleri hep dinleriz.. Türkiye de herkes eşittir ama bunlar bu algı operasyonunu hep yapıyorlar.. gençleri böyle kandırıp dağa çıkarıyorlar..

        Türkiye bir ve bütündür.. Bende Kürt’üm beş vakit namazımı kılarım, dinsiz değilim, Gelinim Trabzonludur.. biz doğusu batısı ile kız alıp kız vermişiz.. etle trnak olmuşuz.. damadım Ankara ‘lı Türkiye bölünemez- parçalanamaz biz bunu istemiyoruz.. PKK silahla bize değil batıya hizmet ediyor, biz bunu gördük ,” diyor..

     PKK hiçbir zaman kürt halkının hakkını aramadı.. hep böyle kandırdılar.. Bugün bu karayolları, TOKİ konutları, Hava Alanları ile Batı dan daha iyi konumdayız.. ama algı operasyonu yapıyorlar , bizi bölmek için Kürt- Türk- Alevi –Sünni ayrımı yaparken, Belediye kapısına Ermenici- Kürtçe isim yazıyorlar ben bunun ikisinede karşıyım.. birlik olmamız gerek diyor..(İsmi bizde saklı)

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 2 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI