Reklam
Bugun...
FETÖ iki oyunu gibi geliyor bana !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


İş Adamı, bir gurup Yazar ve Gazeteci 11-13 Ağustos da Tartvin ‘e maden sahasına giderek gösteri yapacaklar..

     Bu bana şunu hatırlattı.. 1990 Bergama da siyanürle altın arama eylemleri ve çıplak gösteri yapan kişileri hatırlattı..

     Az bir tarihi bilgi : Bergama"Ovacık-Bergama Altın İşletme Projesi 1989 yılından beri kamuoyunun gündemine geldi. 17 köyün altında yatan altın madeni !

     Proje bu dönem boyunca bilimsel ve hukuki boyutlarıyla tartışılmış, bu konuda yargı kararları ortaya çıkmış; ancak hala tartış/tır/ılan bir konu olmaktan kurtulamamıştır. Bergama köylüsünün Eurogold AŞ‘nin madenciliğe ilişkin çalışmalarına karşı duruşu 1989 yılından itibaren ortaya çıkmış mahkemeler yürütmeyi durdurmalar başlamış..

     Yargı : 1997 İzmir Valiliği, Çevre Bakanlığı‘ndan İzleme-Denetleme Komisyonu‘nun faaliyetinin sürdürülüp sürdürülmeyeceği hususunda görüş ister21.11.1997 Bakanlık, İzleme-Denetleme Komisyonu‘nun faaliyetinin durdurulması gerektiğini İzmir Valiliği Çevre Müdürlüğü‘ne bildirir.

      Aynı gün, Valilik İzleme- Denetleme komisyonu faaliyetini durdurur18.12.1997 Bergama Belediyesi, Çamköy, Narlıca, Pınarköy Muhtarlıklarının delil tespiti istemi üzerine Bergama Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından yapılan keşifte, maden faaliyetinin devam ettiği tesbit edilir13.08.1999 Uluslararası Tahkim, Anayasa değişikliği ile kabul edilir Eylül 1999 Başbakanlık, TÜBİTAK Uzmanlar Komisyonu‘na sipariş rapor hazırlatır 05.04.2000 Başbakanlık yayınladığı genelge ile; Bergama-Ovacık, Eskişehir Kaymaz‘daki altın madeni sahaları ile ilgili mahkeme kararlarının ülke ekonomisini zarara! uğrattına yönelik görüş bildirir14.04.2000 ÇED Yönetmeliği‘nde yapılan değişiklik ile, deneme üretimi yapan tesis ya da işletmeler bir kereye mahsus olmak üzere ÇED sürecinden muaf tutulur Mayıs 2000 Başbakanlık, ilgili bakanlıklara (Çevre, Sağlık, Orman) talimat vererek Eurogold Madencilik A.Ş.‘ye çalışma izni verilmesini ister Mayıs 2001 Eurogold, "Normandy Madencilik A.Ş." olarak ismini değiştirir Mayıs 2001 Bergama-Ovacık‘ta deneme üretimine başlandığına yönelik haberler gündeme gelir

     FETÖ kasası  Akın İpek ve Koza gurubu madeni ele geçirince tüm mesele biter..

     FETÖ iki veya FETÖ üç CIA yeşil kuşak projesinde B planı ve C planı olarak her geçen gün önemini artırırken, bugünlerde bakıyorum Artvin gündeme geliyor..

     Ben bu filimi 1980 den sonra çok izlediğimi hatırlıyorum..

    ( İş Adamı Utanmasını da Bilecek

     Bir grup yazar ve gazeteci Artvin'e maden yapılması kararı üzerine Artvin Cerattepe'ye gidecek. Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformları tarafından düzenlenecek olan gezi 11 - 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yazarların ve gazetecilerin yanı sıra bazı iş adamları da geziye katılarak destek vereceklerini açıkladı.

     Geziye katılacağını bildiren İsmar Holding yönetim kurulu başkanı Kazım Bilgen iş adamlarının etik davranması gerektiğini vurguladı ve maden yapma girişimindeki Cengiz Holding'i eleştirdi. Bilgen: "Türkiye'de hala utanma duygusuna sahip olmayan iş adamları var. Kimse umutsuzluğa kapılmasın, iş dünyası bu insani ve hukuki mücadeleye destek olacaktır. Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz de Artvin’e gelsin benim davetlim olsun” dedi.)

     Biz bu filmi Bergama da izlemiştik.. oyun aynı oyun !

     Sözde : “ Bilgilendirme amaçlı Cerattepe gezisi

     Danıştay’ın 'madencilik yapılabilir' yönündeki yerel mahkeme kararını onamasının ardından madencilik faaliyetlerinin başladığı Artvin’de tepkiler organizasyonlar boyutuyla devam ediyor. Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformları, Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesi için 11-13 Ağustos 2017 tarihlerinde gazeteciler ve yazarlardan oluşan bir grupla bilgilendirici gezi tertip ediyor.

Konuyla ilgili bilgilendirme amaçlı geziye iş dünyasından da katılımların olacağının açıklanmasıyla birlikte görüşlerini ifade eden İsmar yönetim kurulu başkanı Kazım Bilgen “İş adamı utanmasını da bilecek” diyerek şunları söyledi: diye gelen beyanatını tamamını yayınlayacak değilim elbette..

Ancak bu film eski film olduğunu görüyorum: altında da FETÖ 2 veya FETÖ 3 kokusu çıkıyor hükümetimiz buna dikkat etmesi gerekir..

         Yazarlar ve gazeteciler katılıyor

         Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformları’nın, Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesi için 11-13 Ağustos 2017 tarihlerinde bilgilendirme amaçlı organize edeceği geziye şu isimler katılıyor: “Coşkun Aral, Özer Akdemir, Ayşe Mehveş Evin, Pelin Cengiz, Nilay Vardar, Sidet Hazal Ocak, Mehmet Çağlar Tekin, Alev Doğan, Ümit Oktay Aymelek, Çağdaş Erdoğan, Utku Zırığ, Halit Kaplan, Yücel Sönmez, Atakan Metin, Yard. Doç. Oğuz Kurdoğlu” gibi isimlerin katılmasının kesinleştiği bildiriliyor..

     Ülkemizde her zaman oyun oynanıyor bizde bunları hap gibi yutuyoruz. Yargılama ve muhasebe yapma kabiliyetimiz yok..

     İstanbul 3. Hava limanı yapılmasın 3. Köprü yapılmasın, Derinkuyu Nükleer santralı yapılmasın büyük yatırımlar dursun diyen gezicilere ne ceza verildi ?

     Sözde kendini aydın ve sosyal demokrat sayanlar: Her türlü yatırıma karşı, onlar bu ülke için hiçbir şey istemezler çünkü onlar batı ve haçlı hayranlarıdır..

     Bizde yerli ve milli olmak zorundayız, Lider ülke Türkiye’nin kurtuluşu buna bağlı..

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 3 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI