Reklam
Bugun...
FETO 2 Geliyor..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


1966 dan 2016 uzanan FETÖ yani Fatullah Gülen Cemaati ve CİA yeşil kuşak projesi kapsamında ilimizde yapılan faaliyetler vardı.

    1980 sonrası gazeteci olarak 2016 yılına kadar olanlara bire bir şahit olduk..

    15 Temmuz 2016 günün hop diye hava indirme gibi birden bire çıkmadı ortaya..

    Önce : Aksu dershanesi, sonra Kahramankent lisesi, Rabia Arıkan ilk okulu, Ali Kenger Lisesi, Yurtlar, Derneklerle özel okullar zinciri ile devam eden yükseliş..

    Kimse yok mu ? Derneğinin kermesi var ! veya diğer derneklerin kermesi..

    Çok iyi bildiğim, cimriliğinden küt diye ölecek olan bir zenginimiz, açılışta orada bulunan 5 veya 6 gazeteciye birer adet içli köfte aldık bir tabak içinde basın masasının üzerine koydu..

    İçli köfteleri yapıp satan ablamıza 200 TL verdi ve üzeri kalsın dedi..

    Adamdan 10 TL almak mümkün değilken, 200 TL nasıl verdi hayretler içinde kaldım..

    Benim gazeteyi çıkardığım zaman aylık 2 TL alıyoruz, yani 2004 de bu zatı muhtereme vardım gazetemize sizleri abone edelim aylık  2 TL ver dedim..

    Bekir’ciğim biz o kadar çok para kazanamıyoruz, bedava verseniz okurum yoksa 2 TL verem diye feryadı figan ettiği gözümün önüne geldi..

    Oysa 0 200 TL benim 100 aylık gazete paramdı..

    Hizmet hareketi, Cemaat ve 41 derneği, hemen her yıl bir kermes açar, şehrimizin kalbur üzeri insanları oraya gelir, bir içli köfte veya bir bardak meye suyuna 100-200 TL atar gider..

    Okul- Dershane, Yurt, açılışı olur, yardım etmek için şehrimiz insanı bir yarış halinde paralar akıtılır.. yüzlerce binlerce kişi oraya koşar..

    Cemaat veya hizmet kısaca FETÖ toplantıları muhteşem olurdu..

    1984 yılında  “ Türkiye Saran Örümcek ağları kitabı,  Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Haliç’te yaşayan Simonlar  kitabı 2010 yılında okudum.. Türkiye de satış rekorları kırdığı dönemde biz bu kitapları okuduğumuz için FETÖ kim olduğunu çok iyi biliyorduk..

    Bu sebeple FETÖ derneklerinin, okullarını, Dershanelerin , kermes ve yardım toplama kampanyalarına beş kuruşum bile nasip olmadığı için kendimi bahtiyar görüyorum..

    Bütün bunları niye anlattım..?

    FETÖ 2 koşar adım geliyor..

    Dün işini yürütmek için Fetullah Gülen ve Cemaatinin peşinde koşanlar bugün FETÖ ikinin peşinden koştuklarına şahit oldum..

    FETÖ 2 veya 3 de yolda..

    Buda mı bir CİA projesi orasını bilemiyorum, elimde yeterli deri yok olsa ismi ile açıktan yazarım hiç kimseden de korkum yok..

    Ancak görülen şu ki : FETÖ 2 veya 3 Türkiye’nin gelecekteki başının belasıdır..

    Din eğitimi merdiven altından çıkarılmalı, Devletin eli ile verilmelidir.

    Din bir ekmek , su gibi ihtiyaç ve buda Cemaat ellerine ve merdiven altına bırakılamaz..

    1920 den 14 Mayıs 1950 ‘ye kadar din eğitimi mağaraya gizlendi..

     1950-60 arası gün yüzüne çıktı..

     1960-84 arası merdiven altına indi..

     Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın bir elinde bilgisayar bir elinde Kur’an olan bir nesil istiyorum sözleri ile gün yüzüne çıktı ancak bu defa da cemaatlere kaptırdık..

     1988-2002 arasında Cemaatlerin arasında paylaşılmaya çalışılan din eğitimi , Türkiye de mezhepsiz ve mesnetsiz bir din eğitimini ortaya çıkardı..

    Bunu iyi bilen FETÖ insanların dini duygularını sömürerek, 1966-dan 2016 gelen süreçte çok güçlendi tüm kamu kurumlarına sızmayı başardı..

    Bu bir günde olmadı: göz göre göre geldi..

    Moon tarikatını, Türkiye Saran Örümcek Ağlarını, Hanefi Avcının kitaplarını ilgilerimiz okusa 15 Temmuz Derbe Girişimi olmazdı..

    Bilemem 10 yıl sonra bilemem 20 yıl sonra FETÖ 2 darbe yapmaya kalktığı zaman , o dönemin başbakanı veya Cumhurbaşkanı yada devlet başkanı her kimse her halde şöyle diyecektir: “ Allah beni af etsin, ben bunları görememiştim!”

    Allah af eder mi ? bilemiyorum, millet af eder mi ? onu da bilemiyorum ama bağıra çağıra FETÖ 2 koşar adım geliyor.. siz bunu görmüyorsanız , ben Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı bir tek fert olarak hakkımı helal etmem !..

    Tarih tekerrürden ibadettir..

    Biz bugün FETÖ 2 Kahramanmaraş’ta görüyorsak, sizler Ankara da Türkiye de göremiyorsanız benim söyleyecek sözüm yok..

    Bu da CİA sanki bir vadi projesi gibi geliyor bana.. kuruluş tarihine bakıyorum ilk filiz 1951- sonra 59 da az yeşer miş, 1960 sonrası devam ediyor.. 1966 da biraz canlanıyor.. ve bana yapılanma, şema bana CİA gösteriyor,  bu FETÖ 2 büyük tehlike olarak görüyorum..

    Göre bilirseniz bağıra çağıra geliyor..

    İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI