Reklam
Bugun...
Erkoç’un Basın Toplantısı

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


30 Mart 2014 de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Fatih Mehmet Erkoç 1.5 yıl sonra basın toplantısı yaptı.

     Bir yandan daire başkanlıklarını kurarken bir yandan da dev projelere imza atan Erkoç, gecesini gündüzüne katarak çalışıyor..

     O günden bugüne kadar yaptığı hizmetleri tek tek anlattı ve basın ile paylaştığı basın toplantısı 2,5 saatten fazla sürdü..

     Büyükşehir her yerde !.. ancak basın’la bir araya gelmekte 1.5 yılda bir oluyor, basınla bir araya gelmekte de geç kalıyor..!.. oysa arada bir bir araya gelmelidir..

     Az bir aklım vardı , şu anda oda uçup gitti…(!)

     Ne yazacağım, nasıl bir yazı yazacağım onu bilemiyorum..

     Başım dönüyor !.. Ferdi Tayfur ,” Durdurun Dünyayı Başım Dönüyor” diyor ya benimde şimdi başım dönüyor !... durdurun bu büyükşehiri demeye başladım..

     Hiç kusura bakma başkanım !böyle bir basın toplantısı olmaz!..

     156 adet proje ve çalışma !.. e bir basın toplantısı !..

     Önce not yazıyordum, sonra 55 sayfalık çalışma raporunu dağıttılar, her sayfada 3 proje var başkan bunları bize bir bir anlattı tam 156 adet ki sadece isimlerini yazsam bugünkü köşemde yer kalmayacaktır..

     Böyle bir basın toplantısı olur mu ?.. olmaz olamaz..!

     Daha öncede yazdım: Sayın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, kendisine bir değil iki basın danışmanı tutması gerekir..

     Çünkü : Bu projeleri incelediğimde her biri bir basın toplantısı yapacak kadar önemli konular ve her biri bir toplantılık konu ve buda 156 adet basın toplantısı yapması demektir..

      Haydi 156 basın toplantısından vaz geçtik.. 78 basın toplantısı yapalım.. her toplantıda iki konuyu işleyelim.. bundan da vaz geçtik.. 38 basın  toplantısı yapalım..her toplantıda 4 konuyu işleyelim.. bundan da vaz geçtim hiç olmazsa ayda bir tane, 18 basın toplantısı yaparak bu projeleri zamanında yapılan çalışmaları zamanında anlatmamız gerekiyordu..

       Herkes yapılan ne var ki demeye başlayınca : basın toplantısı yaptı başkanımız ama böyle bir toplantı olamaz, bunu haber yapacak gazeteci de daha anasından doğmadı.. 156 proje ..

       Tekraren söylüyorum: Böyle basın toplantısı olmaz !..

       Başkanımız kendisine mutlaka bir basın danışmanı , bir yetmez iki basın danışmanı tutması gerekir.. ki ayda bir basınla bir araya gelmelidir..

       Haber yazacağız: neye göre haber yapacağız ? hangi konuyu  haberde öne çıkaracağız hangi haber  önemli ? bunu bilemiyoruz.. bilemeyiz de !..

       Habere: sadece projelerin isimlerini yazsak 155 adet proje ismi yazmamız gerekiyor ki bu da gazetemizin tam iki sayfasını dolduran bir haber olur yine kimseler bir şey anlamaz..

       Oysa : Kılavuzlu Projesi ile alakalı bir basın toplantısı yapsa, yüz ölçümünü, maliyetini, başlama ve bitim süresini bize uzun uzun anlatsa, bir tek haber olarak kılavuzlu projesi haberi çıksa, bu haberi okuyan anlasa kötümü olurdu ?

       Ben gittim gördüm: Menzelet sahiline yapılan proje harika bir proje ! bu projeyi yerinde göstermek üzere sadece bir basın toplantısı orada yapılması gerekir..

       Türkoğluna yapılan piknik alanı projesi harika bir proje gidip yerinde görülmesi gerekir..

       Ekinözü ilçemize yapılan proje harika bir proje gidip yerinde görülmesi gerekir ama bütün bunları bir basın toplantısında anlatmaya kalkarsak verilen bu emeğe yazık olur..!

       Elimde 55 sayfalık faaliyet raporu ve projelerin başlıkları var ..

       155 projeye imza atılmış, söyleyin ben hangisini yazayım ?...

       Kahramanmaraş Büyükşehir Devasa Bakanlık gibi bir kuruluş, ne var bir iki gazeteci burada basın danışmanı olarak hizmet verse , basın toplantılarını hazırlasa ve bu bilgiler halkımıza zamanında ve doğru olarak sunulsa..?

       O zaman halkımız: “Büyükşehir bir şey yapmadı ! değil,  çok şey yaptı ,” diye konuşmaya başlar..

      Kılavuzlu Projesi beni çok heyecanlandırıyor..

      Mesele olan bu projenin hayata geçmesidir..

      Bu güzelde diğerleri yanlışımı ? elbette değil ama , biz yapılan çalışmaları kamuyu ile paylaşamıyoruz, burada mesele var..?

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her yerde çalışıyor ama çalıştığını halka duyuramıyor..?

      155 projeye ve çalışmaya bir basın toplantı ile bu iş hiç olmaz, hiç olmazsa başkanımız ayda bir basın toplantısı yaparak, bu konuları halkımızla paylaşması gerekir..

      Yaptıklarınız için teşekkür ederim: elinize sağlık, emeği geçenlere teşekkür ederim ancak bu güzellikleri halkımızla paylaşırsanız güzel olur..!

      Sözün özü : Başkanım, ilimizdeki gazetecileri tanıyorsunuz, size yakın, çalışa bileceğiniz, meslekte 30-40 yıllık tecrübesi olan arkadaşlarımızdan yararlana bilirsiniz..!

      İl dışından  gazeteci gelmez mi ? gelir ama ili tanımadığı için sıkıntı çıkar !..

      Yurt içi, yurt dışını bilen , dünyadaki belediye çalışmalarını bilen gazeteciler ilimizde de var.. mesleğe uzun yıllar emeği var , tecrübesi var , bu gazetecilerden yararlana bilirsiniz !

      Bizden söylemsi .. karar sizin !..

      İyi günler

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI