Reklam
Bugun...
DEVLET İMAM HATİP OKULU YAPMAZ !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Bu sözün sahibi : Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak , Ilıca da , Onikişubat Belediyesinin yaptırmış olduğu, Onikişubat Belediyesi Ilıca İmam Hatip Orta okulu ve Pansiyonu açılış töreninde konuşmasında : “ Devlet İmam Hatip Okulu yaptırmaz ! “ dedi ve ekledi.. ,” Bende Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunuyum , İmam Hatipli olmakla gurur duyuyorum,” dedi.

     Mehter takımı gibi biraz geri adım atıyorum : Merhum Kenan Kaynak amca: “ Oğlum İmam Hatip orta okulu, lisesine gitsin, dinini öğrensin, vatana millette faydalı bir insan olsun, okusun bir Üniversite bitirsin bu aziz millette hizmet etsin  istiyordu..

     Veysi Kaynak, Kahramanmaraş İmam Hatip Ortaokulu, Lisesini bitirdikten sonra Hukuk Fakültesine gitti.. Sadece Veysi Kaynak mı ? gitti ? hayrı o dönem Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesine giden öğrencinin yüzde 80 Üniversiteye giderdi..

    Çünkü onlar vatana millette faydalı bir insan olması için aileden eğitim almaya başlıyorlardı..

    Bugün bakıyorum bizim dönem , bizim yaşta ve altında üstünde, Avukat, Doktor, Hakim, Savcı, Mühendis, Öğretmen olmak üzere hemen tüm fakültelere giden İmam Hatiplileri görüyorum.. milletin verdiği o paralarla yapılan okulların meyvesini bugün topluyoruz..

    Başa dönüyorum: Türkiye Cumhuriyeti Devleti İmam Hatip Okulu yapmaz, Camii yapmaz,  Peki bunları kim yapar ? halk yapar !.. Devlet Güzel Sanatlar lisesi, Fakültesi yapar, dans yapar bale yapar, balo düzenler..!

    Çocuklarını İmam Hatip Okullarına gönderen anne ve babalar : “ Bizim Çocuklarımız imam olsun diye biz  bu okullara göndermiyoruz.. Dini bilen dinli imanlı, vatana millette faydalı bir fert olsun diye bu okullara gönderiyoruz ! halkımıza hizmet etsin diye bu okullara gönderiyoruz..” diyorlar..

    Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak :” 1951 de Türkiye de ilk açılan imam hatip lisesi Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi olup, halkımız o günden bugüne kadar il merkezi ve ilçelerdeki imam hatip okullarını halkımız yaptırdı..

     İki kilo sütünü satan teyzemiz aldığı para ile İmam Hatip Okulunun duvarına bir tuğla aldı.. Devlet İmam Hatip okulu yapmaz, Camii yapmaz, halk yapardı.. Hamd olsun bugün Onikişubat Belediyemiz devlet olarak imam hatip okulu yapıyor..

    Dönüklü- Fatih Mahallemizde iki hafta önce İmam Hatip Orta Okulu Açmıştık.. Bugün Ilıca Mahallemizde İmam Hatip Orta Okulu açıyoruz, Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek ‘e teşekkür ediyorum, artık devlette imam hatip okulu yapıyor ..” dedi.

    30-40 yıl geriye gidiyorum: Devlet İmam Hatip Okulu yapmaz: Ama Cumhuriyet balosu yapar su gibi içki içilir ! Danslar, Balolar rezaletler üstelik de bu milletin parası ile ..

    1947 yılında Devlet Kayseri de ve diğer yerlerde uçakları topraklara gömer, ama okul ve camii yaptıramaz bu devlet..

    35 yıldan beri terör örgütü ile mücadele ediyoruz 40 bin vatan evladını şehit verdik, bir o kadar da terörist öldürüldü.. peki teröristlerin içinde bir tek kişi İmam Hatip Okulu Mezunu var mı ?

    İmam Hatip Okulları mezunları içinde bir te kişi : Hain var mı ?

    Kayseri de yere uçakları ve fabrikamızı gömenlerle PKK arasında ne fark var..?

    14 Mayıs 1950 :Başvekil Adnan Menderes,” Yeter söz milletin!” diyerek iktidara gelmesi ile başlayan İmam Hatip Okullarının açılışı, belki onu şehit olmasına sebeplerden biri ama o okullardan çıkanlar bugün ülkemizi yönetiyor..

     Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesi mezunu ve bir cenaze evinde kur’an-ı kerim okuya biliyor..

     Başbakanımız, Bakanlarımız ve Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, bir hukukçu, Avukat ama İmam Hatip Okulu mezunu dinini diyanetini, devletini milletini , Allah’ını Peygamberini bilen biri ! inan bir Müslüman ve ülkemize yararlı bir insan..

     Kahramanmaraş’a şöyle bir  bakıyorum: Hukukçularımız, mühendislerimiz, mimarlarımız, doktorlarımız, öğretmenlerimiz büyük bölümü Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunu

     Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesini ve ilçelerimizdeki imam hatip okullarını kim yaptı ? millet , Ak Parti İktidara gelinceye kadar devlet imam hatip okulu yapmazdı..

     Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak diyor ya : “ Devlet İmam Hatip Okulu yapmaz, millet yapar milli eğitime bağışlar !

     İmam Hatip Okulu yapmayan devlet : Dans- Bale- olmak üzere Müslümana yakışmayan rezaletlerin yapıldığı güzel sanatlar lisesi açar devlet ama, devletine milletine yararlı insan yetiştiren imam hatip lisesini açmaz.. böyle bir devlet !..

     2002 den sonra Yeni Türkiye ile Devlet Değişime başladı..

     Bu sebeple Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e devlet olarak yapmış olduğu imam hatip okulları için canı gönülden teşekkür ediyorum..

     Başbakan Yardımcımız da teşekkür etti.. bizde teşekkür ediyoruz..

     1951 de açılan ilk imam hatiplerin meyvesini bugün topluyoruz..

      Türkiye deki tüm okullarımız birer imam hatip okulu gibi olmalı, dinini bilen, vatanını seven, Allah’ını tanıyan, Peygamberine bağlı bir nesil yetiştiren okullar olmalıdır..

     Din eğitimi, Merdiven altından çıkarak, cemaatlerin elinden kurtarılmalı ve Okullarımızda, tüm okullarımızda sadece İmam Hatip Okullarında değil tüm okullarımızda doğru elden öğretilmelidir.

     İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 4 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI