Reklam
Bugun...
DEVLET BAHÇELİ’Yİ DİNLERKEN !..

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


Dün akşam MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak televizyon yayında soruları cevapladı.. Siyasetin içindeki FETÖ’cuların var olduğunu söyledi.

     Siyasi partilerin içindeki FETÖ ‘cular sorusuna : Bahçeli ,” Evet var , benim partimde de var , onların kim olduğunu biliyorum, FETÖ MHP’yi eline geçirecek siyasi partisi yapacaktı, MHP’ye kongre sürecinde dava açan savcılar, davaya bakan hakimler şimdi cezaevinde FETÖ suçlusu !” diyerek MHP tabanında hayır diyeceklere aklı selim düşünmeye çağırdı..

     Oyun büyük CİA oyunu, FETÖ oyunu

     Türkiye’nin sigortasının MHP ve MHP’ye gönül veren Ülkücüler olduğunu, ancak, şunu açık söyleyim ki süreçte davayı biz anlatamadık diyen Devlet Bahçeli:

     “Her MHP’linin genel kurula gitme, genel kurul çağrısı yapma, lideri değiştirme, partiyi kongreye götürme hakkı vardır.. Partimizin tüzüğünde var , Ancak aklını FETÖ’ye kiraya verenler partiyi ele geçirme sürecine girdiğinde biz oyunu gördük, direndik, anlatamadığımız ise sanki biz partinin başında kalmak istiyormuşuz gibi oldu.. oysa bizim mücadelemiz, o gün Fetullah Gülen ve Cemaati ile idi 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra bugünkü adı ile FETÖ terör örgütü MHP’ye ele geçirecekti.. biz bunu anlatamadık.. “ diyor..

    Başbakan Yardımcılığı döneminde FETÖ 8 ayrı kolda Türkiye de faaliyet gösterdiğini biliyorduk ama böyle bir darbe yapacağını hesap edememiştik..15 Temmuz da her şey ortaya açık çıktı, bizi partinin başından indirmek isteyenlerin kimler olduğunu görüyorsunuz diyen Bahçeli:

    18 Maddelik anayasa değişikliğine niye evet dediklerini, kendisinin kurmayları ile Ak Partinin bu anayasayı birlikte hazırladığını ancak, CHP’nin sürekli konuları saptırarak suyu başka kanala akıtmaya çalıştığını ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli :” Bu anayasaya kim hayır diyor ? Türkiye de CHP, HDP ve Terör örgütleri , yurt dışında ise Avrupa ülkeleri, terör örgütleri hayır diyor, niye hayır diyor, Türkiye kalkınmasın, 93 yılda 65 hükümet kuran Türkiye iç meseleleri ile uğraşsın dursun, batının sömürgesi olsun bunlar bu sebeple hayır diyorlar, bizde bunun için evet diyoruz..

    Vatanını seven herkesin evet demesi gerekiyor, Avrupaya karşı evet demesi gerekiyor 59 yıldan beri bizi kapısında bekleten Avrupaya evet demesi gerekiyor, Bizi sevmeyen Avrupa Birliği ile beraber olmamızında bir anlamı yok, bu sebeple evet denmesi gerekiyor..

    MHP ve Ülkücülere seslenen Bahçeli : 16 Nisan 2017 Pazar günü sandıklardan evet çıkmalı, bunun için teşkilatlarımız ve partimize gönül veren ülkücülerin evet için sandıklara sahip çıkarak , sandıklardan evet çıkmasını sağlamasını bekliyorum..

    Ak Partinin oyu yüzde 49 MHP’nin oyu yüzde 13 ikisinin toplamı yüzde 62 sandıktan evet yüzde 62 çıkar mı ? sorusuna Devlet Bahçeli :  “18 Maddelik Anayasayı defalarca okuduk, üzerinde müzakere yaptık, artısını eksisini konuştu.. 1960-1982 Darbe Anayasalarını tartıştık, Türkiye’nin koşarak gitmesi için böyle bir anayasa paketi üzerinde Ak Parti ile anlaşmaya vardık..

    Ancak: Referandum sürecinde yeni anayasayı anlatma yerine, işi sulandırmaya çalışan CHP’ye Avrupa Birliği ülkelerine cevap vererek geçirdik, yeni anayasayı tam manası ile milletimize anlatamadık..

    Buradan Ak Parti, MHP, Milli Görüş ve ülkesini seven tüm vatandaşlarıma sesleniyorum: Oyunu görün, FETÖ görün, Avrupa Ülkelerini görün, Terör örgütlerini görün, bunlar hayır diyor, biz evet diyoruz.. oyunuzu ona göre verin, bir yana taraf olun..

    Bu Ak Parti ve MHP’nin meselesi değil Türkiye’nin meselesi oyunuzu ona göre verin, “ diyorum..

     MHP’nin muhalifleri ve hayırcıların sorulması üzerine : Bahçeli , “Onları konuşmaya değmez, isimlerini bile söylemem gerek yok,” cevabını verdi..

    16 Nisandan sonra ne olacak ? sorusuna Devlet Bahçeli: “ 2019 Kasım ayında Milletvekillerini, Cumhurbaşkanını seçeceğiz.. Eğer Cumhurbaşkanı yeterli oyu alarak seçilemezse bir hafta sonra tekrar sandıklara gidilerek en çok oyu alan iki Cumhurbaşkanı adayından birini seçeceğiz, bu cumhurbaşkanı hükümeti kurarak 5 yıl süre ile çalışacak beğenmezse 5 yıl sonra aşağı indiriz, beğenirsek bir dönem daha yapma hakkı var ondan sonra bir daha aday olamayacaktır..

    Bu süreç’e hazırlık dönemi uyum yasaları çıkarılacak, TBMM çok büyük görev düşüyor yeni Anayasaya uygun kanunlar çıkarılacak ve Başkanlık sistemine veya Cumhurbaşkanlığı sistemine Türkiye hazır hale getirilecek..

    Evet çıkması ile piyasalar rahatlayacak, düşmanlarımız çatlayacak, çürük elmalar temizlenecek, Siyasetin içindeki FETÖ’cular temizlenecek, ama artık bu FETÖ soruşturmalarının bitmesi gerekiyor, bitsin ki yargı işini yapsın, biz baştan beri idama evet dedik, bugünde evet deriz, TBMM geldiğinde MHP tam kadro evet diyecektir..” diyerek çok önemli açıklamalarda bulundu..

    İki saat süre ile çok güzel açıklamalar yaptı.. son sözü ise

    Biz evet diyoruz, evet dedi..

    Bu programı izleyen MHP’lilerin tamamının evet demesi gerekiyor..

    FETÖ’ye hayır, yeni Anayasaya Evet demeleri gerekiyor..

    İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI