Bugun...
DARBENİN MAĞDURLARI!

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Ekonomi mağdurları çığı gibi büyümeye başladı..

    Darbenin acısı yeni kendini his ettiriyor..

    15 Temmuz 2016 Cumartesi günü akşam yapılan darbe girişiminin faturası yeni yeni çıkmaya ve acısını his ettirmeye başladık..

    Ekonomik kriz kapımıza dayanmadı! kapımızı kırıyor..

    Hava soğuk- Kış şartları ağır geçecek gibi duruyor.. birde buna işsiz ve yarınını göremeyen FETÖ terör örgütü mağdurlarını eklediğimizde bir çok kişi işini kayıp etmek üzere..

    Laf olsun, torba dolsun diye yazmıyorum..

    15 Temmuz 2016 günü  2.88 olan Dolar bugün 3,10 gibi olup, Ekonomiye verdiği zarar ortada.. Birde işini kayıp edenleri üzerine eklediğimizde darbenin acısı yeni yeni çıkmaya başladı…

    Türkiye de olduğu gibi: Kahramanmaraş’ta da FETÖ zararını yeni görmeye başladık.

    60 bin kişi görevinden uzaklaştırıldı onun ekonomiye katma değeri ortada..

    500’ün üzerinde FETÖ şirketine el kondu ve maalesef ki bunlar kapatıldı, benim anlayamadığım tarafı da burası.. anlaşılır gibi de değil!

     Tamam el koy, ama niye kapatıyorsun, çalışır halde özel sektöre sat! Örnek olarak Banka asya milli bir servet, kapatacağına çalışır halde devletleştir sonra da sat! niye kapatıyorsun yazık değil mi?

     Kapatılan iş yerlerinin malları beş kuruş etmez, ama o tesisler büyük para harcanarak yapıldı.. kapatacağına açık ve çalışır halde özel sektöre sat hazineye para girsin..

     İlimizdeki okullar: Milli eğitime devir edildi.. ne kadar güzel hiç kimsenin ihtirazı yok..  ancak yurtlar kapalı ve çürümeye terk edildi yazık değil mi?

     Bu yurtları da Yurt Kur’a verin çalışsın devlette hizmet etsin..

     Neyse konumuz bu değil

     Dün akşam bir yerdeyiz: Müteahhit var, Sanayici var, Küçük esnaf var, herkesin ortak söylediği :” Asıl darbe yeni yapılıyor,” diyorlar..

     Devlet yapılan ekonomik darbeyi niye göremiyor?

     Küçük esnaf : işlerinin bozulmasından dolayı kepek kapatma konumuna gelmiş halde..

     Bir çok iş yeri cepten yiyor, böyle devam ederse bir çok yer peş peşe kapacak..

     Biz halen, Kahraman edası ile FETÖ operasyonu yapıyoruz, oysa suçlu olan, FETÖ imamı olan kişiler ise 16 Temmuz da ülkemizi terk ettiler..

     Başbakan Binali Yıldırım, Kızılcahamam da :” Eline silah almayan terörist değildir,” diyor

     Peki bu FETÖ operasyonları niye devam ediyor..? Kahramanmaraş’ta FETÖ teröristi var mı ? birileri ülkemize ekonomik darbe yapıyor biz farkında değiliz galiba..!

     Kahramanmaraş’ta polis , asker, öğretmen, sanayici ve iş adamı darbe yandaşı olarak sokaklara çıkmadı.. Tanklar yürümedi.. eylemler yapılmadı.. herkes devletim dedi..(Kaçan şerefsizler hariç)

     Kahramanmaraşlılar yüzde yüzü “ Devletin Yanında Yer Aldı..” peki bu FETÖ operasyonu ne ? halkın morali bozuk ve yarına endişe ile bakıyor..

     Ak Parti İl Başkanımız Ahmet Özdemir, Milletvekillerimiz, ilgiler, kamu yöneticileri bunu Ankara ‘ya bildirmezler mi ? bilemiyorum..

     İlimizde sokaklara tank çıkmadı.. devlette baş kaldıran olmadı.. ama milletin moralini bozmak için sürekli yapılan FETÖ operasyonları halkımızı sık boğaz etmeye başladı.

     Bugün bir çok küçük esnaf ekmeğini kayıp etmek üzere..

     Siyasilere sesleniyorum : Çarşıya çıkın esnafla konuşun ! , ama siyasilerin etrafını saran yalakalar ,” Padişahım çok yaşa “ demekten başka bir şey bilmiyorlar.. papağan gibi ezberledikleri tek kelime var Padişahım çok yaşa !”

     Toplumun huzuru bozuldu, elinde para olan harcamıyor..

     Elinde parası olan : Yarın ne olacağım ? diyerek parasını harcamıyor.. kendini sıkıyor, ekonomik çark durma noktasına geldi..

     Sanayici ve İş adamı bizi de göz altına alırlar diye , yatırım yapmıyor.. morali sıfır beklemede duruyor..

     Özellikle inşaat sektörün de : İhraç ve açığa alınanların iade ettiği satılan daireler ise inşaat sektörünü durdurmak üzere.. herkes darbenin acı faturasını ödemeye başladı.

     Türk Lirası sürekli değer kayıp ediyor.. bunun birinci sebebi de Türkiye deki belirsizlikler, hükümetin bir an önce bu FETÖ işini bitirip önümüze bakmamızı sağlaması gerekiyor..

     15 Temmuz Darbe Girişiminin acısını yeni yeni his etmeye başladık..

     Ekonomik çark durma noktasına geldi.. Bugün herkes kendine göre tedbir alıyor ve bir süre sonra bir çok kişi işini kayıp edecek..

     Özellikle ekmeğine sahip çıkmayan, bu dar günde çaba harcamayanlar bir süre sonra işsizler ordusunun arasına katılacaktır..

      Bizde FETÖ darbe mağduruyuz diyeceklerdir..

      İyi günler..

     

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 2 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI