Reklam
Bugun...
Cumhuriyeti Sevmek !

BEKİR DOĞAN
medyagazetesi46@windowslive.com
facebook-paylas
 


     Adı ister Cumhuriyet olsun, Adı İster İmparatorluk olsun, İsterse Krallık olsun, mesele olan ülkemizi sevmektir..

     Ülkemizi sevmek : Ona bağlı olmak !

     Cumhuriyeti Sevmek ! “Gurur duyulacak bir tarihi geçmişe ve gıpta edilecek bir medeniyet birikimine sahip olan milletimizin, istiklal ve özgürlüğünün sembolü olmuş Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü iftiharla idrak ediyoruz, ancak Cumhuriyeti sevmek başka bir şey !..

   Cumhuriyet, bu ülkede bizi biz yapan her türlü rengin ve tonun, hem bir karışımı, hem de sonucudur ancak Cumhuriyeti sevmek bir başka şey..

    Bir dostumuz : “  Cumhuriyet, egemenliğin kaynağını millet görerek, çağdaşlaşmanın, gelişmenin, ilerlemenin ve kucaklaşmanın sembolüdür,” diyor .. ama Cumhuriyeti sevdiğimizi gösteremiyoruz..! Cumhuriyeti sevmek başka bir şey !

    29 Ekim 1923’te ilan ettikleri Cumhuriyet, bugün de aynı ideallere sahip yeni nesillerin omuzlarında yükselmeye devam etmek istiyor ve Cumhuriyeti seveceksek, ülkemizi sevmemiz gerekir..

    Cumhuriyeti Sevmek bir başka bir şey: Cumhuriyetimizi, çağın gerekleri karşısında sürekli güncelleştirip geliştirmek ve evrensel demokrasinin değerleriyle taçlandırmak, bizim için asla vazgeçilemeyecek hedeflerin başında gelmektedir.

     Cumhuriyeti sevmek, cumhuru sevmektir.

     Cumhuriyete sahip çıkmak, Türkiye’yi çağdaş bir değişim ve dönüşün anlayışı içinde büyük projelerle buluşturmak, büyük ufuklara taşımak, ülkemizin topraklarını sevmek, ülkemizin yöneticilerini sevmek herkese saygı duymak gerekir, çünkü Cumhuriyeti sevmek bir başka bir şey..

      Cumhuriyeti Sevmek: GAP projesi, İstanbul 3. Hava Limanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Denizin Altından Avransa Tüneli, Marmaray Projesi, Yerli Uçak, Yerli Otomobil, Milli Savaş Gemileri, Milli Uçak Gemileri, Milli Harp Sanayi, Milli Elektronik Sanayi , Milli yollar, Milli Projelerle Cumhuriyetimizin geleceği adına emin adım atarak Cumhuriyet seviyoruz, diye biliriz..

     Cumhuriyetimizi çok daha büyük ve çağdaş projelerle buluşturmak bizim için her zaman en güzel ideal olmuştur ve olacaktır.

     Cumhuriyeti Sevmek : Tarih boyunca milli olanla insanlığın evrensel değerlerini meczetmeyi medeniyetinin temel niteliği yapmış milletimiz, nasıl ki milli mücadelenin en zor şartlarında dahi özgürlük ve bağımsızlığından feragat etmemiş ve tarihe şeref levhası olarak geçen bir var olma şuuru ortaya koymuşsa, zaman zaman yaşadığımız sıkıntılı dönemleri de hep aynı şuurun diriltici soluğuyla aşmasını bilmiştir.

     Şuna bütün kalbimizle inanıyoruz ki;

     Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi koruduğumuz sürece…

     Bu ülkenin yüksek menfaatlerini, bu milletin mutluluk ve huzurunu her türlü günlük siyasi çıkar hesaplarının üstünde görmeyi başarabildiğimiz sürece…de Cumhuriyeti sevdiğimizi göstere biliriz..

     İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılı ile ilgili olarak önümüze koyduğumuz büyük hedefleri de aynı ruhla ve çok çalışarak, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi her şeyin üstünde tutarak bir bir gerçekleştirdiğimiz gün 2023 de Bağımsız – hür ve Dünya beşden büyük diyen lider ülke olduğumuz gün Cumhuriyeti seviyoruz demektir..

     Cumhuriyeti Sevmek ayrı bir şey: Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, önce Meclisi ardından da Cumhuriyeti kurarak bize emanet eden büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 93. yılının ülkemiz için kardeşlik, huzur, barış, refah ve mutlulukla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum ancak. Şunu unutmayın Adımız her ne olursa olsun, Biz milli ve yerli olmak zorundayız..

    69 yıl önce Kayseri de 59 yerli uçağı toprağın altına gömenlerin Cumhuriyet Bayramından söz etmeleri, ortaya çıkıp Atatürk’çüyüz demeleri bir şeyi ifade etmiyor..

    Vatanını seven insan, vatanına zarar verimi ?

     Vatanını seven insan , Cumhuriyeti Seviyorum diyen birileri, Yerli ve Milli Uçakları nasıl toprağa gömer, 3. Köprü, 3. Hava alanı, Nükleer santrala dev yatırımlara nasıl karşı çıkar, Cumhuriyeti sevmek Türkiye’yi Muz Cumhuriyeti yapmak için yatırımlara karşı çıkmakla mı oluyor ? Cumhuriyeti sevmek bumudur..?

    Yok dostlar yok: Cumhuriyeti sevmek başka bir şey !

     Vatan sevgisi imandandır.. Sevgili Peygamberimiz hadisi şerif de :” Vatan sevgisi imandandır” imanı olmayan kişi nasıl Cumhuriyeti ve vatanını sevsin ki ?

    İmanı olan, Vatanını seven, Yerli ve Milli olacağım diyen, Cumhuriyeti Seviyorum diyen bu ülkeye nasıl zarar vere bilir ? hiç düşündünüz mü ?

    Nasıl bomba patlata bilir ?, nasıl terör örgütü yanında yer ala bilir, ?

    Cumhuriyeti Sevmek başka bir şey !

    93 yıldır Cumhuriyet dediler, Atatürk ilke ve inkılapları dediler milleti kandırdılar.. Cumhuriyeti seven ülkesini sevenler ise 15 Temmuz 2016 günü elinde ay yıldızlı bayrağı ile tankların önüne yatan vatan evlatlarıdır.. Şehitler ve Gazilerdir.. Meydanları dolduran demokrasi nöbeti tutan vatan evlatlarıdır..

    Çünkü vatan sevgisi imandandır.. imanı olmayan bu cennet vatanı sevemez !..

    İyi günler..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 1 =

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI